hned na uvod...viem ako sa nastavuje prehadzovacka (niesom v tom ziadny macher, ale zatial som si ju vzdy vedel dostacujuco nastavit)

tak a problem ..dnes po tom ako som mazal lanka (radiace)..a skusil nastavit prehadzovacku
som zbadal..ze to nejde ...jednak ju neviem poriadne vyladit...bud prehadzuje smerom hore tazko ,alebo opacne...a druhak ked radim s najvacsej kazety smerom dole...tak sa mi retaz sucha o ten plech pri hornej kladke. Jedna sa asi o 3 najvacsie kazety. Zaujimave je ze ked mam zaradenu niektoru s tychto kaziet ale radil som smerom od mensej kazety na vacsiu tak sa nic netrie.

Lanka a bowdeny menene pred 60km.
Retaz menena pred 30 km (teraz campa C9 a rychlospojka).

Niekto nejaka rada..alebo zoberem nech sa s tym potrapia v servise?
19.09.2010 - 15:51:48
00
Skus poriadne vyčistiť prehadzovačku namastiť vazelinou tam kde je ta pružina teda napinák.To že ti šucha retaz je v poriadku.Ja mam tiež C9 a kazeta Sram 9kol.To bude robiť preto lebo retaz si musy sadnuť.Ak máš kazetu staršiu teda má tých 2500km vymen hned aj tu.Doporučujem Sram 9kol
striebornu tuším PG 950.PS: ktým lankám ked si ich nasadil na prehadzovačky a nastavil zobral si handru omotal lanko nad trubkou a zatiahol? Do boudenu si dal trocha oleja? Lebo ak nie lanká si 100km zvačša sadnu a treba ich potom zas napnuť a doladiť.
19.09.2010 - 16:27:09
00
ozubene kolieska vzadu sa volaju pastorky a spolu tvoria kazetu, ta je iba jedna

pozri sa z vacsej vzdialenosti zozadu, ci mas ramienko prehadzovacky kolmo na zem, rovnobezne s kolesom, to co popisujes by mohlo byt sposobene lahsou deformaciou uchytu prehadzovacky k ramu.
este sa kukni, ci mas dotiahnute skrutky ktore idu stredom kladky a ci ten plech-voditko prehadzovacky nemas tiez trosku deformovany.

a ze Ti to sucha iba jednym smerom?
horna kladka ma mat stranovu vôľu, lebo sa po zaradeni prevodu, prave vdaka tejto vôli moze vycentrovat rovno pod zaradeny pastorok.
19.09.2010 - 16:33:18
00
prehadzovacka jecerstvo premazana, kazeta ma tak 1300km..
lanka a bowdeny menili v servise...ja som ich len mazal po vyjazde..
ramienko prehadzovacky je kolmo na zem..
voditko prehadzovacky nevyzera byt deformovany (ja aspon nic nevidim)..
19.09.2010 - 17:06:16
00
hmmm....asi s tym pojdem do servisu..
btw...aj podla mna bz to mohla byt nejaka mensia deformacia...ale nic nevidim :(
mozno este retaz nesadla uplne ..ale to by sa nemalo az tak zle spravat ako sa to sprava
20.09.2010 - 10:18:23
00
lanka a bowdeny menili v servise...ja som ich len mazal po vyjazde..

Keby si nerobil *****, tak by si nemal problém.....na čo si išel mazať nové bowdeny, ktoré tam máš 60km? V živote som bowdeny nemazal, ani nové, na čo, veď je tam teflon, keď sa vyderie, tak ti nepomôže ani liter oleja....
20.09.2010 - 10:37:16
00
Zdravim, je mozne len vymenit voditko/ramienko prehadzovacky alebo je treba nova prehadzovaca? Dostala sa mi hrubsia haluz medzi voditko a koleso, utrhnuta plastove kolecko za rozetou (neriesim) ale neradi to dobre, resp. neda sa to nastavit. Je zdeformovane voditko, trochu som ho narovnal, ale ziadna slava to pri radeni nie je. Prehadzovacka deore, klasika, model 2009.
07.08.2011 - 09:09:56
00
Keby si nerobil *****, tak by si nemal problém.....na čo si išel mazať nové bowdeny, ktoré tam máš 60km?

root nepiš somariny :o :doh:
08.10.2011 - 23:12:07
00
root nepiš somariny :o :doh:
Nepise somariny. Bowdeny som v zivote nemazal z dovodov ktore root napisal. Ak zacnu drhnut jedine vymena tomu pomoze.


Naposledy upravil drotar dňa 09.10.2011 - 14:38:46, celkovo upravené 1 krát.

09.10.2011 - 03:21:19
00
root nepiš somariny :o :doh:

Ty ich mažeš?
Napíš čím a ako často.
09.10.2011 - 06:21:37
00
Téma je stará rok, to len na okraj. Jediný aktuálny príspevok, na ktorý môžte odpovedať, pridal olso . ;-)

K otázke: dá aj nedá, ak si od niekoho zoženieš (servis, zničený šalter na ND,...).
09.10.2011 - 08:24:00
00
Ty ich mažeš?
Napíš čím a ako často.

Ja s rootom suhlasim, ale ja som reagoval na jeho prvu vetu z ktorej som pochopil ze keby "nemazal bowden tak by nemal problem" - a to mi zmysel nedava
09.10.2011 - 13:02:32
00
A mozno mal aj pravdu, uz sa sice presne nepamatam (je to uz skoro 2 roky), ale zda sa mi ze pomohla vymena bowdenov. Aj ked nechapem ako som poskodil premazanim stare. Kazdopadne od vtedy bowdeny nemazem.
27.07.2012 - 13:30:39
00
keyboard_arrow_up