jonti: ano tak to chcem, dopredu nejaky lepsi drapak minimalne 2,1 dozadu mozno tiez 2,1 ale nieco s mensim valivym odporom. Ale este stale neviem aku znacku, chcem SCHWALBE RACING RALPH, no niekto ho chvali a niekto nanho nadava, tak uz neviem.
20.03.2004 - 13:26:25
00
Alex, mam kros. Takze rozmer Ti bude nanic, ale aj tak - 700x35c. Ten marathon xr je absolutne najlepsi plast, co som kedy mal, jazdim 80% asfalt a 20% lahky teren. Vobec neubuda, vraj vydrzi az 12 000 km, pomaly tomu zacinam verit. Nie je to guma, ale nejaka zmes pryze a siliky. Kupil som ich vlani na jar v Rakusku a doteraz ziadny defekt. Pokial tomu spravne rozumiem, tak je to kevlarova konstrukcia a pod behunom ma extra ochranu z aramidovej tkaniny( aka sa pouziva na nepriestrelne vesty) proti defektom. Inak, stoji cez 1200 sk, skladacia varianta okolo 2000. Ak nejazdis blato alebo tazky teren, tak ho kup. Na ceste je bezkonkurencny, v terene ho neznicis, ale dezen sa chyta len slabo a blato Ta zastavi.
21.03.2004 - 18:06:04
00
Normalne chod na stranky Schwalbe.com pozri na detail plasta a mas tam i rozmer sedi skoro na 0.3 cm Kup si racing ralph ten je tazky univerzal najsirsi aky tam napchas, Fast Freda mam len na asvalt a pichnes ho s vacsou pravdepodobnostou (asi ako hociktory Maxis). Maxis je **** najvacsej kvality. Ak mas dobre naby (Xt XTR alebo DT Swiss) tazke rafky (remerx Jumbo - kazdemu odporucam) musis to sice tahsie rozdupat ale drzat 60km rychlost na polnej ceste 2 hodky nieje problem lebo kolesa sa krutia skoro same.
22.03.2004 - 15:19:50
00
a co sa tyka tej prehadzovacky tak presnost je z 40% o radici, Takze asi tak. A ak chces mat peknu retaz skus Connex v zlatej farbe (950Kc), vyzera to po pi*i :-)
22.03.2004 - 15:21:58
00
JA: vdaka za info...

Trifon: Racing Ralph dam asi len dopredu, aj to neviem ci ho vobec zozeniem, objednavat z BA sa mi ho nechce. Tymi "naby" myslis naboje? Totis budem riest aj naboj vzadu, samozrejme chcem nejaky lepsi....
22.03.2004 - 17:23:14
00
Pocuj Alex, ak chces takto menit cely cykel, tak stary predaj a kup novy, presne taky aky chces. Bude to lacnejsie. Co sa tyka plastov, tak na maxxis mam svoj nazor, a to, ze cela ta znacka je extremne malo kvalitna za tie ceny. Clovek si mysli , ze ma bohvie co, ale ma hovno. Mna presvedcilo len Schwalbe.
22.03.2004 - 19:18:18
00
To Alex.
Pocuvaj na biku velmi rozhoduju kolesa (plaste, rafky, naboje, duse, spice a dokonca aj niple !!!) Je to alchimia ale radsej by som postavil bike na Acere a super kolesami nez sitne kolesa s maxis plastami a s XTR prehadzovackou. Komponenty (XT, XTR, LX) by mali byt doplnkom, samy o sebe vobec nic nezmozu, Mas uplne v *****, ked prevody skacu ako dive, presne, rychlo, atd. Ked to nemozes polozit na 45% v zatacke lebo vies ze ides na bok, alebo preto ze slapes jak debil a a vobec to nefachci, tak ako by si chcel. Takze tak.
Ja to mam postavene na Rocmachine Explosion, XT naby, prehadzovacka, presmikac, Deore hydro brzdy, radic, kluky Race Face, Predstavec a Sedlovka (Mimochodom Race Face je to co ti z biku urobia delo po desingovej stranke a kvalita jedna z najlepsich- rodinka Roox, Race Face, Deda, Amoeba Carbon parts, DT Swiss, Sun Rims, Hope, S.U.B., morati, ...) Proste znacky ktore si asi este nepocul a prave tie na ktorych frcia vsetci v USA a su na spici. Sak pockaj budem pisat clanok o Race Face + nejake foto, pustis. Ked som zacinal jazdit tak jednicka u mna bola ritchney- myslel som ze kazdy kto ma nieco take tak je one of best, uvidel som vzadu Deore a hotovo. Ale o tom to vobec nieje!!! Ale spat k veci To vsetko su doplnky bike musi byt o tom aby si na tesil na to az sa pojdes povozit aby to islo, aby si sa na veci na nom mohol spolahnut aby si si mohol vychutnat jazdu na plno aby, aby ti tlacilo adrenalin do krvi a zaroven nemyslel na to ze tie Uno riaditka mozu prasknut v dalsej zakrute a plaste nedrzia a zo zadkom lieta ako na oleji a sedlo je tvrde ako kamen a naslapy nedrzia tretru! Musi to byt o tom aby ti robilo radost ked si to pecies na biku a vediet ze je to o zebe a nie o tom ze bike ma svoje hranice, bike vydrzi vela ale je to o tebe! Musis sam vediet co chces, kolko do toho chces investovat, atd. Nieje to o tom aby si kamosom mohol ukazat aky si macher lebo mas vzadu XT a stat cele odpoludnie pri fontane v meste s cigom v hube!

PS: nakupuj cez net cez osvedcenne firmy, a vela usetris niekedy aj 50% (napr. teraz vsetky veci od FSA) ale musi to byt odkusane da sa dokonca nakupevat aj z ciech takze nieje problem! Normalne podrobne napis do fora co mas za stroj a kolko do toho ches vrazit a pockaj kto ti co napise
22.03.2004 - 20:06:12
00
JA: Samozrejme viem, ze takto si bike predrazim, ked budem kupovat vsetko osobitne. Kazdy mi radi, aby som predal a kupil nieco nove....no problem vidim v tom ze: 1. taky bike ktory by mi asi vyhovoval je premna uz drahy, a co som pozeral tak na kazdom mi nieco vadi....2. v mojom meste moj bike, hoci bude mat len 1 rok a nema najazdenich vela km, nepredam vyhodne.....o plastoch maxxis som si myslel, ze su kvalitne iba kvoli tomu, ze drahsie bike ho mali obute.....teraz som uz zmenil nazor.

Trifon: komponenty nekupujem kvoli frajerine, alebo dizajnu, ale v prvom rade kvoli ich funkcnosti. Napr. prehadzovacku XT som chcel preto, lebo moje alivko uz raz schytalo poriadny naraz o zem, a celkovo som chcel nieco co lepsie radi, tak som myslel ze kedze XT je skoro najvyssia rada, takze uvidim nejaky rozdiel v radeni.....Inac stebou plne suhlasim, chcem bike spolahlivy a bezpecny na ktorom si vychutnam jazdu, samozrejme moze aj dobre vyzerat, ale to nieje az taka moja priorita (uz niesom 17 rocny pubertak ktory sa potrebuje chvalit kamosom :))

Vies mi doporucit nejaky on-line shop na komponenty, v ktorych si uz nieco kupoval? Totis unas v meste toho vela nenakupim...

Takze teraz chcem hned vymenit plaste + duse, retaz, hodit hydro kotuc+naboj, prehadzovacku, neskor (podla vyplaty :)) lepsiu vidlu, sedlovku, hmmm....
22.03.2004 - 23:10:33
00
Alex asi takto ak si kupujes cely bike tak je to na *****, lebo tie hovada dam davaju len veci ktore su pre nich najlacnejsie a skus sa pozriet co maju za stredy a naboje len aby tam pisalo shimano ( naby 475 Disk ale hlavneze vzadu je vzadu XTR prehadzovacka, stred Kinex, rafky Remerx Direkt pre Kellys aj to z odpadovych materialov) Ak chces solidny bike tak si ho musis poskladat sam!!! Co sa tyka toho co si pisal:Plaste Racing ralfp (najsirsie ake tam vojdu, retaz bud shimano HG53 deore alebo connex, sram su dobre ale su slabe v bocnom tahu co asi pocitis ked budes chciet este radit do kopca (dve som uz roztrhol - a aj spodnu celust tak na tri stehy) Co sa tyka hydro brakes tak Deore 525 su vyskusane mnohymi, naby bud DT Swiss alebo XT (ako sa citis) Prehadzovacka LX stieborna 04.

Co sa tyka on line shopu tak velice solidny je cesky - cervo sorry - www.bikestore.cz, ma to Dan Turecek dohodni sa snim cez mail, asi to bude chciet email. Inak je to pohodar a zozenie naozaj vsetko co len chcec staci mu napisat na mail, co by si chcel (ak to nema na strankach a on ti povie cenu, cvaknes to z uctu na ucet a pride ti balicek bral som od neho veci asi za 45 000Kc a zatial vsetko v poriadku. Co sa tyka cien tak od 5 a z po 35 % zlavy oproti normos obchodu, takze ak toho beries viac tak sa ti po to aj vyplati ist do Praglu. A kurz Ck oproti SK je viac nez super tak nieje co riesit. Inak keby stim bol problem tak mi napis na mail a ja to vezmem na seba a z Hradca ti to poslem postou alebo sa dohodneme a stretneme sa niekde po ceste na SR, Z mojej strany ziadny problem, tak si to skukni a ak bude zaujem tak sa dohodneme.Ak mas ICQ tak napis cislo.
23.03.2004 - 16:15:30
00
Trifon, ten shop bikestore.cz poznam, no musim mu napisat mail ci mi posle aj na SR nejake veci.....retaz HG53 je na 9 kolecko ja potrebujem na 8....aku retaz vtomto pripade? Inac Shimano sa nenatiahne? Pocul som ze sa natahuju ako sople....

Mal si obute Racing Ralph na obidvoch kolesach? Aka je odolnost voci defektom? Rozmyslam ci si ho nedam len dopredu, bojim sa velkeho valiveho odporu, no ono aj ta cena 1445,- za jeden plast nieje najmansia, keby som mal 100% istotu ze snim budem maximalne spokojny tak samozrejme je to OK.... Nemas skusensoti napr. s plastom KENDA Kinetics o rozmere 2,35? Kamos ho mal a chvalil si ho....

Este k nabojom, je velky rozdiel v kvalite medzi DT Swiss a Sh. XT alebo DEORE LX? Ked som videl cenu toho DT Swiss tak som to musel trocha predychat :-)
23.03.2004 - 18:31:23
00
Alex, Ty truhlik. Co sa stale bojis toho valiveho odporu? Ked frcis 30 km rychlostou, tak na prekonanie valiveho odporu musis vydat zhruba vykon 50 watt, ale na prekonanie odporu vzduchu az 600 watt.
Ked som si ja kupoval novy bike, tak som isiel do obchodu a povedal som majitelovi: chcem author zenith sx, ale vymenite mi kluky za deore hollowtech, plaste chcem schwalbe marathon xr, atd,atd. Ak to nevymenite, idem o obchod dalej. Doplatil som len rozdiel ceny a mal som bike aky som chcel. To je najlacnejsia varianta aby si mal bike taky aky chces.
Retaz HG 53 ma podla mna slabu povrchovu upravu, radsej jazdim HG73.
23.03.2004 - 19:06:04
00
Teraz mam kellys cobra a ked ich lepsie nafukam tak na asfalte su super, zda sa mi ze bike ide sam.....takze chcem nieco podobne co sa tyka odvalovania pneu (jasne ze pri sirke 2,20 to nebude rovnake, ale aby to zas nebolo omnoho horsie).....ked som v zime jazdil s makkymi gumami, (koli ladu) tak som slapal jak svina, proste bike bol strasne lenivy, teraz ked som nahustil tak idem ako namydleny blesk, proste na rozdupanie musim vynalozit omnoho menej sily a dalej dojdem ked prestanem slapat....
23.03.2004 - 19:38:23
00
To Alex, plaste stoje okolo 950Kc z bikestoru, a retaz na 9 pilu je ok i na 8 pilku, a je prevda ze 73 LX su lepsie, a kazda retaz sa natiahne a Racing ralph je bezkonkurencnne najlepsia varianta. DT Swiss Cerit je asi tak dobre ako XTR ale je problem z kartridzom ked odide je drahsi ale XT su v pohode.
25.03.2004 - 10:04:00
00
Pozrel som sa trocha detailnejsie na svoj bike, teraz tam mam retaz KMC Z-72, pastorky Shimano CS-HG50, kluky Shimano TS52, no na prevodniku je napisane "Shimano IG chain only" takze jedine IG retaz, ostane nie? HG by mala mat sirku 7,3 mm, IG len 7,1 mm....uz mam vtom dobry chaos....

Z bikestoru mi este neodpisali, Trifon nemas mail priamo na Dana Turecka?
25.03.2004 - 12:30:16
00
To Alex: kup si naboje XT nejaku Sram kazetu 5.0 je dobra a Sram retaz.Shitmano retaz si urcite nekupuj strasne sa natahne.Ked ti zvysia peniaze tak si vymen aj prevosnik najlepsie za nejaky Trutativ ten je dobry a nestoji velmi vela.
Plast si kup Tiogu XC 1.95 asi.
Inac ja mam radenie Alivio, prehadzovacku Ultegru retaz Sram a kazetu 5.0 a riadi to super
26.03.2004 - 19:38:10
00
keyboard_arrow_up