Zdravim,

pred cca 2 rokmi som si kupil Merida Matts TFS-700. Kedze som dovtedy jazdil na neodpruzenej vidlici, nemam s cim porovnavat, ale s tym, co tam je, rozhodne spokojny nie som (neviem aky je to model, znacka je Rock Shox, nieco velmi,velmi lacne a nekvalitne, lepsie by som bol s neodpruzenou). Rad by som ju teda vymenil za nieco lepsie. Viete nieco poradit? Cena do tych 500 euro, znacka ma nezaujima, vzdy ma zaujima skor pomer cena/vykon, zdvih 100mm, farba najlepsie cierna.

Vdaka
15.06.2009 - 22:40:46
00
MATTS sa montoval dakedy s rock-shock dart2. Neviem co od novej vidle ocakavas. Asi chces nadalej jazdit XC, kedze vidla ma ladit s ramom, poobzeral by som sa po:

ROCKSHOCK REBA
SR EPICON tuned
FOX FLOAT (asi len nejaky bazarovy, ale neva...)

Uste uved vahu a ci preferujes hmotnost, alebo nastavovatelnost....kolegovia asi dopisu dalsich kandidatov, ale s tymto by som urcite zacal...
15.06.2009 - 23:12:27
00
som jednoznacne za tuneny epicon pripadne ak ti staci tych 100mm tak kludne aj ten axon alebo ako sa volaju, pozri si na milanovej stranke...

ROpa
15.06.2009 - 23:21:16
00
RS sid alebo rebu...a mas o komfort postarane dual air sa da krasne nastavit.kukni nejaky shop, napr kolokram alebo kuplolo
16.06.2009 - 06:41:12
00
Ked hovoríš o komforte prečo uvádzaš Rebu alebo Sida. Ano Reba je jedna z najlepších továrenských vidlí v danej triede, ale na upraveného Epicona sa nechytá ...
uvažoval by som nad Epiconom, prípadne lahším Axonom ...
16.06.2009 - 10:16:01
00
kazdy ma svoj nazor... :roll:
16.06.2009 - 10:35:15
00
názor ti neberiem .... neboj sa.
Snažím sa byť nestranný, ale to môžeš byť len ked ti prejdu cez ruky vidly rôznych kategorii, dostaneš sa do ich vnútra (nie len výmena oleja) vieš detaily úprav (prípadne ich riešiš) a jazdíš ich ..... další kto pričuchol k úpravám a má potrebné znalosti je Laprierre.

Originál Reba má odtrh okolo 9kg. V upravenej verzii Reba dokáže konkurovať Epiconu s odtrhom 5kg. Talas má 6kg a upravený 5kg.
váhovo je Reba na tom o chlp lepšie ale ak by sme chceli priame porovnanie tak treba porovnávať s rovnakým zdvihom, čiže Axon 1600g
PS: Epicon je dôstojný súper Talasa ..... a nieje to len jedna namontovaná vidla! Hold predsudky víťazia.
16.06.2009 - 11:04:59
00
ok v poriadku....myslim len ze pre cloveka ktory doteraz jazdil skoro pevnu vydlicu je rozdiel 5kg zanedbatelny.....
jazdil som uz vselico od pevnej cez RST manitou marzochy po RS...a u reby som skoncil...jednoduchy servis aj doma....a siroka skala nastaveni+nastavenie zdvihu spacermi....
a v jeho cenovej relacii sa RS nachadza tak preco ju nenapisat
proti epikonu od milana nic nemam skusal som ho...a spokojnost.chod vyborny
chvilu som skusal aj starsieho upraveneho axona.....este som ho nevidel z vnutra
ja som len daval dalsiu moznost..... :roll:
16.06.2009 - 11:17:28
00
Zatial vdaka za nazory. Pytam sa preto, lebo mi bola doporucena Manitou R7 (neviem presne aky typ), ale cital som, ze su problemy s krutenim a tie mam aj teraz. Co sa mojej vahy tyka, tak je to 85-90KG (podla toho, kolko casu travim vo fitku :-) ). Ako som spominal, mam tam nejaku lacnu RockShox (povodna, odhadujem cenu 10 euro :-) ) a predtym som vzdy jazdil na pevnej. Niekedy mam pocit, ze to co mam je ovela horsie ako pevna vidla, bud je moc makka, alebo tvrda, ma maly zdvih, je rozhrkana, proste nesedi mi a preto si radsej priplatim za nieco, s cim budem spokojny, alebo sa vratim k pevnej.
Teraz k tym navrhom, je to uz nejaky ten piatok, co som sa horskej cyklistike a vsetkym komponentom venoval naplno, takze vyrazom ako "vytuneny epicon od milana" nerozumiem (kto je to Milan??? :-) ). SR Suntour mi pridu akesi lacne. Tym nechcem povedat, ze su zle, len pri tych cenach za ine znacky mi to nesedi. Aky "odtrh" to spominate (5, 6, 9 KG)? Myslite, ze niektora z tychto by bola vyhovujuca a preco?

Fox 32 Talas R (100-140mm), 2009
Fox 32 F120 RLC, 2009
RockShox Sid Race, PopLock, Vbr+Disc, 2009
RockShox Sid Team, 100mm, Vbr+Disc, PopLock, 2009

Vedeli by ste doporucit nejake zakladne parametre, podla ktorych vyberat?


Naposledy upravil Krayzie dňa 16.06.2009 - 13:55:41, celkovo upravené 2 krát.

16.06.2009 - 12:40:15
00
tu sa pozri: http://www.tuning-test.cz/index.php?inputType=article&articleID=0&adresaInclude=nabidka/nabidka09.htm&viewDiscussion=-2 pohľadaj si tam epicon je to fakt dobrá voľba nepoznám človeka čo by na vytunenú epiconu krivé slovo povedal alebo v skratke za nie až tak veľa peňazí dobrá muzika
16.06.2009 - 12:48:00
00
odtrh vidly je počiatočná sila, ktorá je potrebná na pohyb vidly do zdvihu. meria sa v kg.
čím menej, tým lepšie dokáže pobrať jemné nerovnosti = citlivosť

Foxom nič nepokazíš, Talas má lepší priebeh ako F. (je jemnejší a lahšie pôjde do zdvihu)
prečo sú obe na rovnakej cene? existujú verzie R, RL, RLC. viac nastavení, viac udelátok, lepšie prizpôsobenie potrebám jazdca .... ked budeš zvažovať tak sa rozhoduj medzi RL a RLC.
vysvetlenie sa nachádza aj na tej stránke.
SIDi sú závodné vidly, kde je vynikajúca váha, ale na tvoj bike .... no neviem. to isté aj FOX.

pre tvoju potrebu by som hladal vzduchovú vidlu, 32mm nohy takže skús pokukať
FOX F120RL, RLC
REBA Dual Air
upravený Epicon prípadne lahšia verzia AXON www.tuning-test.cz
osobne sa prikáňam k posledne menovaným. vynikajúci pomer cena výkon
pri tvojej váhe zabudni na R7!
16.06.2009 - 13:58:09
00
na r7 by mali zabudnut uplne vsetci
16.06.2009 - 14:51:42
00
mozem potvrdit, R7 je strasne maslo...

btw. nejaku pruzinu si nezvazoval?
16.06.2009 - 14:54:24
00
Neviem preco, ale vzdy som bol v tom, ze pruzina bude najhorsia. Kazdopadne rad sa necham z mojho omylu vyviezt, pripadne si necham vysvetlit v com je pruzina lepsia/horsia oproti vzduchu.
16.06.2009 - 15:08:51
00
pruzina je z principu tazsia ako vzduch :) ale je citlivejsia....nie je to vyslovene XC naradie, ale v terene by si ju ocenil....to len tak, na zvazenie :) ja som bol s pruzinou velmi spokojny, kedze kamosi jazdia necitlive macochy ..
16.06.2009 - 15:12:54
00
keyboard_arrow_up