Zdar, mam taký delikátny problém. Každý deň lepím dušu. Každý deň mám defekt. či nafúkam na 1,5baru alebo na 4,5bar, po pár kilometroch skôr alebo neskôr pichnem. Plášte vyzerajú OK.
01.05.2012 - 16:25:19
00
prezri si poradne plášť či ti tam niečo nezostalo zapichnuté
01.05.2012 - 16:31:02
00
Tak to je naozaj delikátny problém. :lol: V prvom rade sprav, čo ti poradil Peter. Dôkladne skontroluj plášť po celom obvode. Dosť pomôže, keď po objavení defektu priamo skontroluješ inkriminované miesto v plášti. Stáva sa totiž, že ti v ňom ostane malý záškodník, ktorého necítiť, nevidieť pri kontrole, no občas vylezie a defekt je na svete. Ďalej mrkni pásku, ktorá ti kryje diery pre niple, či je na svojom mieste. A či nemáš v ráfiku nejaký bordel, ktorý koluje medzi páskou a dušou. Ak ani to nepomôže, chyba bude inde. Riešením je jazda bez duše. :-)
01.05.2012 - 17:08:17
00
ak nic nenajdes na plasti skotroluj aj rafik a tu pasku ci tam netrci spic
01.05.2012 - 17:11:13
00
skús dať medzi plášť a dušu ešte jednu dušu mne to pomohlo ak niesi gramár :D
01.05.2012 - 18:26:23
00
nechcem vediet ako dlho si to robil :)
01.05.2012 - 19:17:29
00
V plášti neni nič. V ráfku tiež nič. Špice netrčia z niplov. Ráfik mám dvojstenný. Pásku v ráfiku nemám - mám to niekoľko krát oblepené izolačkou. A dnes som konečne po dlhej dobe došiel domov bez defektu.

Má niekto z vás skúsenosti s tým sprayom do gúm - to čo samé opravuje defekty?
03.05.2012 - 12:43:54
00
aký to je presne ráfik? Ak by mal vhodný profil, tak zober nejaké vhodné plášte a prejdi na bezdušový systém :D Nebolo by to najlacnejšie, ale defekty od tŕňov alebo nejakých malých ostrých vecí by to zvládlo odstrániť :)
03.05.2012 - 12:51:00
00
no ak tam nikde nic nemas tak potom je divne ze mas stale defekt :), jedine ze by si mal nejake ultra nekvalitne duse co sa rozderavia same;)
03.05.2012 - 12:58:30
00
srandicky bokom, mam podobny problem :( ... jazdil som tiez bez pasky, len s izolepou, ale po 4 defektroch z vnutornej strany duse (od rafika, zakazdym na inom mieste a len na zadnom kolese, predne jazdim tiez len s izolepou) ma to prestalo bavit a kupil som pasky a novu dusu (conti light), nafukam 2,2 baru, nahodim, pomackam a chvilu v pohode, za 15 minut makke ako sracka a cuduj sa svete, znovu diera od rafika.....jazdim spinergy cyclone, rozstrapkane nylonove spice, ktore ani netrcia nad matku nemaju sancu spravit dieru....patky plastov som skontroloval ako aj zvysok plastu...nikde nic, ide ma slak trafit...moze byt, ze je ta "high pressure" paska od Kendy taka makka aby nemala ziadny efekt? tie defekty som pripisoval cisto ostremu okraju dier od spicov, ta izolepa sa totiz kde tu zvykla zosuchnut, inak tomu vazne nerozumiem, kedysi som jazdil aj bez tej izolepy a dalo sa...
03.05.2012 - 20:05:47
00
Mal som kedysi ten problem. Ak som nafukal trocha viac tak defekt z vnutornej strany. Problem bola nekvalitna paska, po vymene to prestalo.
03.05.2012 - 20:15:21
00
aký to je presne ráfik? Ak by mal vhodný profil, tak zober nejaké vhodné plášte a prejdi na bezdušový systém :D Nebolo by to najlacnejšie, ale defekty od tŕňov alebo nejakých malých ostrých vecí by to zvládlo odstrániť :)


Mám 622x14 (vysoký) výrobcu neviem... A vzadu mám totožný rozmer len je nízky.
Môže byť, že keď tie kolesá prepletiem do nejakých cross ráfkov problém zmizne? Lebo gumy mám 700Cx35

Dobre, prejdem na bezdušovky... Pichnem a čo? To sa ako lepí?
03.05.2012 - 20:47:40
00
V plášti neni nič. V ráfku tiež nič. Špice netrčia z niplov. Ráfik mám dvojstenný. Pásku v ráfiku nemám - mám to niekoľko krát oblepené izolačkou. A dnes som konečne po dlhej dobe došiel domov bez defektu.

Má niekto z vás skúsenosti s tým sprayom do gúm - to čo samé opravuje defekty?

tu IZOlACKU OKAMZITE VYHOD A DAJ SI TAM ORIGO PASKU A MAS POKOJ, DOBRE NAFUKAJ
03.05.2012 - 21:27:11
00
presne. co tam davate ***** sak origos paska stoji evry to vam snad za tie problemy nestoji.
toto som robil ked som mal 10 :D a bolo malo koruniek.
03.05.2012 - 21:44:26
00
dalsi mudry ako radio...izolacka predsa setri gramy :) :-P ...jazdil som aj uplne bez nej, jazdim bez nej aj na slickoch kde fukam 6 atmosfer...akurat na tomto sete kolies sa to akosi serie, neviem ci je to zla kombinacia s dusou alebo co...kazdopadne mi to robi aj po tom, ako som kupil tu debilnu pasku, takze bud ta paska nie je o nic lepsia ako trapna elektrikarska izolacka v dvoch vrstvach, alebo je ta paska skratka uplne zanedbatelna a problem je v naprd dusi...alebo ja uz fakt neviem...teraz obrusujem kazdu niplovu dierku, uvidim co to spravi...
03.05.2012 - 22:01:09
00
keyboard_arrow_up