Bikeri zdar!
Zaujímal by ma váš názor na radenia. Ktoré preferujete a prečo? Ja osobne používam otočné.
03.06.2005 - 14:14:25
00
packy, otocne som mal na starom admirale:) ...ale to bolo ine kafe... viac mi asi vyhovuju packy...
03.06.2005 - 17:23:32
00
Jednoznacne packy...(RAPIDFIRE)
03.06.2005 - 22:21:16
00
grip shift je dobra vec,ked sa naucis na tom radit tak je to super ja som to osobne pouzival ale teraz mam normal rapidfire.
04.06.2005 - 11:00:30
00
jedinu vyhodu vidim v tom ze je tazsie znicit grip shift jak ulomit packu na RF
04.06.2005 - 13:17:03
00
Vyhoda je hlavne v tom,ze mozes naraz prehodit viacej prevodov nez s packou a nie ze ju tazsie ulomis,to uz je co za vyhoda...Rozhodne sa vsak nehodi do podmienok ked musis grip poriadne drzat,mozes omylom prehodit,teda na dh,fr by som to nikdy neodporucil.Co sa tyka paciek,myslim ze nova od sramu je lepsia nez rapidfire od shimana,ale jazdim shimano a nemam nijaky problem.Proste vsetko zavisi od osobnych preferencii,tak si to skus a nechaj si to co ti sedi a ak nie,zvyknes si na vsetko.
04.06.2005 - 20:13:56
00
Asi 3 sezóny používam SRAM X.0 k plnej spokojnosti.Za tie tri roky sa mi ešte nestalo, že by som omylom prehodil.A čo sa týka presnosti a rýchlosti radenia, nepoznám lepšie...
08.06.2005 - 08:21:28
00
ale vies ne kazdy ma na X.0 ...a cert by v tom bol keby to za tu cenu chodilo zle:)
09.06.2005 - 15:23:52
00
Pýtal som sa preto lebo sa v práci s kolegom riešime čo je lepšie. Ja ako spm spomínal mám otočný revoshift od shimana na 8-kolo. Mám ho už 3 roky neviem si ho vynachváliť či v zime alebo v lete. O tom poškodení je to asi celkom pravda, pretože som s bikom absolvoval solídnu držku, a okrem odreného rámu a roztrhnutého sedla sa biku nič vážne nestalo, (o mne sa to nedalo tvrdiť). Ale už som po podobných akciách práve videl ulámané páčky. A práve akčnosti v radení som radšej volil ten revoshift. Podľa mojích skúseností je práve aj chod dosť istý. Jediné čo mi trochu vadí je, že aj v horúčave je dobré mať rukavice. Ale ako vravím u mňa viac zavážila tá pohotovosť radenia. Som rád, že pomaly sa na túto technickú tému zbierajú príspevky ktoré majú určitú výpovednú hodnotu. Teším sa na ďalšie.

A konečne už dakto urobte niečo s počasím.
09.06.2005 - 16:59:19
00
Revoshift sa medzi kvalitne radenie nepocita,je to uplny lowend,shimano medzi normalne radenie pocita len rapidfire a dual control.Co sa tyka X.0 tak to je pekna paradicka,ale aj sram pri nom uz ponuka packove radenie,takze to zalezi uz ozaj len na osobnej preferencii.Ale stale si stojim za tym,ze otocne radenie je nepouzitelne pre technicke discipliny.
09.06.2005 - 17:26:19
00
mam sram x.o gripshift a velikanska vyhoda je v mikroidexe... ale musis si zvyknut na to, aby si neradil prasacky... a na tie argument ako, ze sa preraduje nechcene, odpovedam tym, ze sa mi to este nestalo... ale vyber si to, co ti vyhovuje... kamarat zas neda dopustit na packy a v zivote by gripshift nebral... takze ries to, co vyhovuje tebe... ;-) skus si pozicat bike s packami a bike s gripshiftom od niekoho a pojazdi par km a uvidis, co ti viac vyhovuje... ;-)
11.06.2005 - 18:45:36
00
Jednoznačne už len dual control. Nič iné.
21.08.2005 - 23:51:17
00
na svojom biku mam klasicky LXovy rapidfire a som s nim plne spokojny... na biku na ktorom jazdim teraz je SRAM X7 tiez packy a tie sa obe ovladaju palcom, chcelo to trochu zvyknut, lebo je to opacne ako na shimane

jazdil som trochu aj gripshift na brachovom starom biku a jedinu vyhodu vidim v rychlom prehadzovani...dalsia skusenost je vsak taka ze sa to rychlo zasere a potom to ide dost tuho...
22.08.2005 - 01:22:05
00
Myslím že je to presne tak ako sa vyvíja táto debata:Kto si na čo zvykne s tým sa mu radí najlepšie.
23.08.2005 - 09:06:02
00
Aj rapidfire s inverz. prehadzovačkou ti zhodí asi 4 kolečká na kazete. No a na ľahšie prevody stačí aj po jednom. Či nie?
Teda mne osobne ešte v živote nechýbalo také rýchle radenie, aby som to s páčkami nestihol.

Ešte by som dodal, že raz som mal požičaného bika s gripshiftom. Neviem presne čo to bolo, ale nejaké slušnejšie Shimano, pretože to bola na Authore Vision, čo už je celkom slušná mašina. A chodilo to strašne ťažko. Som zvyknutý na oveľa jemnejšie zaobchádzabnie.
24.08.2005 - 19:41:13
00
keyboard_arrow_up