Vie tu niekto porovnať jazdné vlastnosti plášťov Schwalbe NobbyNic a sadu FatAlbert predný a zadný v prevedení 26x2,25? Samozrejme rozdiely vo váhe som si všimol...
Jazdil to už niekto, má význam zaoberať sa predným a zadným plášťom, alebo úplne postačuje na oboch kolách NN ..?
Tu je link:

http://www.schwalbe.de/language/ebooks/sl/flash.html#/14/
14.12.2009 - 07:24:21
00
vozil som kombinaciu NN (vpredu-docasne, vzadu) a momentalne FA-vpredu a NN-vzadu. NN vlastne kvoli valivemu odporu, ktory bol znacne nizsi ako u FA (do verzii r.2009). A volba FA vpredu je jasna. Ma agresivnejsi, vyssi vzor ktory podrzi viac ako u NN. Kombinaciu FA, NN vozim uz cca. 4 rok (v sirkach 2,4, aj 2,25 ). Podla mna je volba FA dopredu lepsia ako NN. Predpokladam, ze je to na pohodu XC. Neviem co viac dodat...
Podotykam, zasadne Snake Skin verzie.


Naposledy upravil romanx dňa 14.12.2009 - 08:23:08, celkovo upravené 1 krát.

14.12.2009 - 07:47:16
00
Jazdil som Fat Alber 2.35 normal soft zmes, Albert 2.25" bezdusak a drat, Little Albert 2.1 kevlar,drat vsetko tie starsie verzie. Rovnako NNic 2.1 kevlar, NNic 2.25 bezdusak.Novy typ Albertov nepoznam, sice Romanovi sa pacia, ale neviem, uz sa robia uplne inak.

Takze sa vratim k porovnaniu tych, co som jazdil ... Nnic je velmi rychly, Albert strasne pomaly .. na asfalte sa priliepaju, v terene uz taky rozdiel nie je. Ak nejde o rychly tvrdy povrch. Co sa tyka drzania .. Tam kde som sa s Nnic uz zacinal bat s Albertom som o terene nevedel :D
Zalezi aj na nafukani samozrejmne, ale napr. Albert maval silnejsie boky (mal som povetsine snake skin verzie). Starsi Albert je nevhodny do lepivejsieho blata .. ale to asi NN. No ale kedze asi stary Albert uz nekupis, tak zostava jasna kombinacia vpredu Albert, vzadu NN :)

Jo a Nnic na sutroch a sotoline nevydrzi nic .. vytrhavali sa stuple (aj vpredu), nove Nnic som skoro uplne zlikvidoval vpredu aj vzadu na jednom maratone (Salzka). Stare Alberty nemali problem (aj ked poniektorym sa obcas tiez sem tam vytrhol stupel, mne ale nie), ale podla mna tie nove to tiez nevydrzia.
14.12.2009 - 08:15:29
00
NN hlavne nemá skoro žiadny bočný grip, dopredu by som ho fakt nedával, ako píšu chlapi vyššie.
14.12.2009 - 08:44:54
00
.. na asfalte sa priliepaju, v terene uz taky rozdiel nie je. Ak nejde o rychly tvrdy povrch.
sedlo madejovo

:x
14.12.2009 - 09:19:32
00
potvrdzujem, NN vpredu je vrazda, ustreluje jak blazon... vzadu docela ok, ale ako pise lto, v sutrovisku ho dotrhas na maderu... moj NN 2.25 ma za sebou 1000km a je zrely na vymenu... Ale nejakemu chrtovi vydrzi urcite ovela dlhsie ;)
Inak NN v SnakeSkin verzii je docela odolny voci defektom, aj boky nieco vydrzia, nemal som problem
14.12.2009 - 10:06:06
00
tak to ste mi uplne pokazili obraz o NobbyNicu. Ved som nanho vsade cital len chvaly a uvazoval som o verzii 2.4 snake skin na take AM az Endurko, na tvrdsie jazdenie by som uz dal agresivnejsie plaste... je NN vpredu naozaj az taky zly?
14.12.2009 - 12:55:11
00
aj ja sa pripajam.Na jar som uvazoval o NN dopredu aj dozadu.po prejdeni fora uz len dopredu a teraz zistim ze ani tam?:)
14.12.2009 - 13:03:42
00
Nie je take zle ako to vyzera ;) . Dopredu by som ak jazdite tazsie tereny uvazoval radsej s Fat Albertom. Dozadu kludne NN nech to jede. Vozim to tak uz x-rokov a zatial ok. Na tu vahu je to myslim velmi dobra kombinacia.
14.12.2009 - 13:24:59
00
este ze jazdim lahky teren ...lebo NN vpredu sa mi zdal celkom dobry ;-]] priam som si ho pochvaloval a aj vzadu siel dobre kym som ho nerozrezal na ustrelenom kameni
14.12.2009 - 14:58:28
00
stax: fuj :whew: .. sedlo Madejovo mi nespominaj (tento rok to nebolo tak strasne) .. sak tam som pred 3 rokmi skoro umrel ... dosiel som 21. na Hard Krejzi s Little Albertami .. ale bolo mi divne, preco ma na asfalte vsetci okolo v pohode obiehaju :rofl:

Ale zas na druhu stranu prvy zjazd do Teplicky bol uzasny, daval som vsetkych .. po druhykrat uz ruky boli na maderu, ledva som polomrtvy zisiel :D

Inak este .. tubeless verzie byvali trosiinku objemnejsie (aj NN) a mozno aj do stran malinko lepsie, neviem, kazdpadne ako pisu vyssie, do stran nic moc v pripade NN
14.12.2009 - 15:56:31
00
lapaloma: ked sa trafis , rozrezes vsetko .. aj little alberta (stalo sa kamosovi v Alpach tusim). Druha vec je, ze NN by asi bol na cucky :D ... inak si vzdycky spominam na prvy jarny den roku 2006, ked sa dalo ist konecne do terenu .. ked zisiel sneh v aprili ... novucicky fast fredik vpredu ... vydrzal 3 metre zjazdu z Koliby nez som ho o kamen rozrezal :rofl:
14.12.2009 - 16:00:03
00
Jazdím Albert 2.25 vpredu a za 2000 km sa mi ešte nestalo, že by nedržal a defekt ani jeden nebol a to jazdím všetko možné - podotýkam, že to je obyč. drôt. K tomu v lete som mal Smart Sam a na jeseň som miesto neho hodil Albert 2.1. Po asfalte niekedy idem aj dosť, ale už som si zvykol, že sa trošku aj potrápim :D

Albert je pomalý ale keď dáš dozadu niečo rýchlejšie tak to ide bez problémov...

Na nový Albert a Nobby Nic sa skús popýtať/popozerať na bike-forum.cz. MlokCZ je majster na schwalbe plášte...

Alebo skús Continental Mountain King...

lto: Fast Fredík to je čistý zjazdák :D
14.12.2009 - 16:01:39
00
Tak,tak .. vzadu je celkovy valivy odpor prevazujuci kvoli vahe .. a obvykle to tak nevadi, ked zadne smykne ...

Ja som jednu celu zimu jazdil 2.25 drat vpredu/vzadu a bolo to naprosto super :y: .. trosku maksie , jasne.

Mountain King je taky nejaky .. co ja viem .. Albert to nie je, ale je velmi rychly na asfalte.

Hazard: amusel si to fukat na min. 60, radsej 70psi .. a krasny zvuk to vydavalo pri odletovanych kamienkoch .. ach ... tie nove Evo to nie je ono .. uz len kvoli tomu zvuku to doporucujem (v teren samozrejmne). A pre masochistov (jeden na bf) ... ten to jazdil na celopevnaku :x
14.12.2009 - 16:08:37
00
Ito: ale čo som počul tak MK drží pomerne dobre - osobne ho chcem vyskúšať v novej sezóne. Rozmýšľal som tento rok aj nad MK v drôte, ale neviem aký je odolný, ale je za facku. Na jar asi pôjdem do Protection verzie - ak budú peňáze :)
14.12.2009 - 16:57:02
00
keyboard_arrow_up