co za blbost si napisal? za cele tie roky co mam SPD sa mi podarilo KVOLI PEDALOM spadnut mozno 3x. preco by mal mat obite kolena nechapem.


ako uz pisalo par ludi predo mnou, tiez sa im to stavalo zo zaciatku. predpokladam ze ked sa pyta takuto otazku tak jazdil iba na normalnych pedaloch. a ked prvykrat sadne na bike s tretrami tak mi nehovor ze hned vie co a ako a hlavne kedy. alebo ich len moze mat prilis dotiahnute a hned je uraz na svete. samozrejme to bude trvat prvych par raz, ale nikto dokonaly z neba nespadol :) ja som si tak na prvom vyjazde s tretrami a novym bikom dochramal latkove sedlo zboku
27.03.2012 - 16:20:56
00
no mne to prislo take intuitivne ked som ich nahodil ze som to rovno hodil aj na druhy bajk s ktorym som nebol este zzity :), ked planujem zastavit tak nad tym nerozmyslam a vypnem pedal v poho, ale v krizovej no neviem ;) zatial som nemal take uvidime :D
27.03.2012 - 16:24:08
00
Ja som pouzival SPD 2 roky, ale vratil som sa k platformam, lebo na SPDckach som sa stale bal, ze nevypnem nohu a parkrat som mal na male, ked som skoro nestihol...
27.03.2012 - 16:55:09
00
SPD je fajn. ale keďže používam jeden bike na všetko - aj na denné dochádzanie do práce, aj "do obchodu na pivo" (klasická obuv), aj na celodňové víkendové výjazdy(s tretrami) - tak som kúpil obojstanné shimano PD-A530 a stažovať sa veru nemôžem. spokojnosť.( zatiaľ najazdená iba ca. tisícka).
27.03.2012 - 20:58:01
00
ako uz pisalo par ludi predo mnou, tiez sa im to stavalo zo zaciatku. predpokladam ze ked sa pyta takuto otazku tak jazdil iba na normalnych pedaloch. a ked prvykrat sadne na bike s tretrami tak mi nehovor ze hned vie co a ako a hlavne kedy. alebo ich len moze mat prilis dotiahnute a hned je uraz na svete. samozrejme to bude trvat prvych par raz, ale nikto dokonaly z neba nespadol :) ja som si tak na prvom vyjazde s tretrami a novym bikom dochramal latkove sedlo zboku



ja som si kupil vcera bike prvy krat od detstva preto sa to pytam :-) nebikoval som asi 15 rokov
27.03.2012 - 23:07:45
00
tak pojazdi kus na klasickych pedaloch kym si na bajk zvyknes ze co kde ako funguje reaguje a aby si mal na nom istotu ze ho mas pod kontrolou. na to by ti malo stacit prejst zo 200km, potom nahod spdcka
28.03.2012 - 07:58:00
00
Po pár pádoch na ľade teraz cez zimu a pádoch v nulovej rýchlosti som sa na Reignovi vrátil k platformám. Pri pádoch vo vyššej rýchlosti nikdy nebol problém to sa vypli samé ani neviem ako. Horšie to bolo keď človek v nízkej rýchlosti chytí nejaký balans a ako sa snaží vypnúť, tak spanikári. SPD nechám a možno sa k nim časom vrátim.
28.03.2012 - 12:54:43
00
Pády a SPD to je iné človek od človeka. Ja som kvôli SPDčkam nespadol ani raz. Momentálne si ani neviem predstaviť jazdenie bez nich. Ale čo neprejdem s SPD a vysunutou sedlovkou tak to radšej znesiem :D
28.03.2012 - 13:20:47
01
Ja priamo kvôli nim moc krát nie. Viac krát sa mi stalo, že keby som stihol tú nohu dať kúsok rýchlejšie dolu, tak by som nepadol. Naposledy pred tromi týždňami dolu skratkami z Holí.

Ale viac krát sa mi stalo, že som spadol s nimi hore kopcom. Koleso pár krát prehrablo, ja som úplne stratil rýchlosť a nestihol ich vypnúť. To sa ale dalo predvídať. Je to možno aj tým, že to nemám tak zautomatizované za ten rok čo som ich jazdil ako ostatní. Plán je zatiaľ taký, že ich budem používať na dlhšie kľudnejšie jazdenie po okolí a platformy na prasačinky. Len ako sa poznám, tak budem lenivý to prehadzovať :D. Tak isto ostanú aj na cesťáku, tam mi vyhovujú. Vyhovovali mi aj na HT, lebo som sa nepúšťal do takých vecí ako teraz špekulujem na fulle.

Zase je pravda, že vďaka nim som sa naučil lepšie kruhovo šľapať a nedupať do toho ako do kapusty.
28.03.2012 - 16:42:00
00
Ahoj tiez by som sa spytal v tejto teme..jazdim AM a pri zjazdoch je lepsie mat fixovanu nohu v spd alebo je lepsie mat nejake tenisky a klasicke pedale? posledne ma dost boleli kolena ked som mal SPD. neublizuju tie SPD aj kolenam ,klbom hlavne teda pri tychto zjazdoch? Ake su vase skusenosti ? Alebo to mam len zle nastavene? montoval som si ich sam priznam sa
02.04.2014 - 21:10:36
00
ja si v platformach ovela viac uzijem cyklistiku. ked som mal spd citil som sa ako v aute. mozog stale pracoval. musel som predvidat. na chodnikoch ci mi neskoci nejake dieta pod kolesa. ci po mne nevystartuje nejaky pes a ja sa zlaknem, ked som siel do svahu ci mi nepresmykne koleso, ci svah zvladnem a zrazu nezastavim a nestihnem vybrat, problemy ked clovek vbehol do blata, snehu, na kusok ladu.... skratka toto vsetko je bez spd prec... pohoda na platformach. kupil som shimano saint a spokojnost velka...
03.04.2014 - 09:22:53
00
Nic v zlom, ale na SPD si odjazdil tusim 70 km. Za ten cas si nevypestujes ziadny navyk na automaticke vypinanie a ani sa s SPD "nezzijes". Takze vypovedna hodnota tvojho prispevku je minimalne diskutabilna. V kazdom pripade to nic nemeni na tom, ze si kazdy moze jazdit to, co mu vyhovuje.
03.04.2014 - 09:31:28
03
podla mna zalezi asi dost aj od toho, s akymi platformami sa SPD porovnava. Ja som mal uplne obycajne pedale, ktore boli na bajku ked som ho kupoval a mal som na nich tretru nestabilnu, smykala sa mi a ked bolo vlhko, tak to uz bolo na nervy. SPD Shimano M520 mam nieco cez mesiac, cez vikend robim vyjazdy, cez tyzden chodim do prace a obcas som na nich isiel chvilu aj na normalnych botach, co nebol vobec problem. Mam ich povolene na max., aby sa mi rychlo vypli. Pad som mal zatial jeden co som zabudol vypnut, ale aj tak sa vtedy vyplo, len som uz nestihol dostupit. Kufre mam zapustene v tretrach (Shimano M087) tak, ze vobec netrcia, neklopkam. Ja som s SPD spokojny, jazdi sa mi s nimi lepsie ako na pedaloch co som mal predtym.
03.04.2014 - 09:42:38
00
Nic v zlom Bruco, ale ja nemam pocit ze potrebujem tych km najazdit ovela viac aby som sa nieco dalsie o spd dozvedel. ze by som si viac vycibril navyky to je jasne ale podstata by sa nezmenila ani po 500km.... vid co pise SPD-ckar tuto v tejto debate:

treba si vypestovat reflex: akonahle stlacam brzdu (hociktoru) tak nohy su vstrehu a pripravene vycvaknut. Su situacie kedy treba velmi rychlo a prudko zabrzdit a tam je to len o reakcii. Sam som zoparkrat hodil bokovku :-)


ja jednoducho nechcem jazdit "v strehu" ja chcem jazdit "v pohode" a nechcem hadzat bokovky.

ale suhlasim, kazdy si moze jazdit v tom v com mu to vyhovuje... vela ludom vyhovuje spd, ja s tym pronblem nemam. len sa mi zda ako keby niektori spd-ckari mali problem s tymi ostatnymi niekedy


Naposledy upravil za-biker dňa 03.04.2014 - 10:34:20, celkovo upravené 1 krát.

03.04.2014 - 10:30:20
02
ja v strehu nejazdím a v živote som nespadol kvôli pedálom :)
03.04.2014 - 10:31:46
00
keyboard_arrow_up