Takze co jazdim tieto brzdy mam s nimi taky mensi problemik.
Tie prve platne odisli tak do 500 km to hovorili aj viaceri ze moc nevydrzia. No teraz mam po 500 km zo zadnej väčšiu polovičku zase dole takze to vyzera ze dozie tak 1000 km co je podla mna dosť malo. Predtym my na starych hnojesoch mechanikach vydrzali 2000 - 3000 km
Tak teraz neviem cim to bude ci sa daju kupiť nejake odolnejsie platne teraz mam sinitrove BBB alebo či radsej bude lepsie investovať do vymeni kotuča.
este je tu taka možnosť ze ta rychla spotreba bude spôsobená malou styčnou plochou ktora je na tychto platničkách no niesom si tym isty tak poradte ak viete :twisted:
03.10.2008 - 18:06:27
00
mliecko, kto brzdi nevyhrava. moje bbb metalisticke drzia od horala na prednej a ziadny naznak ubytku zmesi
03.10.2008 - 19:37:10
00
presne ako pise vladol,BBB BBS-66S DiscStop stays longer ;) a ked mas zjazdene viac zadne,tak brzdis zle(viac pouzivat prednu).Prehod zadne do predu a zadne zas dozadu a snaz sa ucit brzdit viac prednou...Vymena kotuca za vacsi by tiez pomohla.
03.10.2008 - 19:43:41
00
HA
presne toto mu furt hovorim, ale on z neee ze to tak maaa byt :mrgreen:
sakra mleko nauc sa uz konecne brzdit
(ked chces zajtra ta to naucim)
03.10.2008 - 20:37:41
00
... moje bbb metalisticke drzia od horala ...

takže ty si metalista? :)
ale nie správne sa píše metalické alebo sintrované (aj ja som to zvykol skomoliť) 8)
ak si to myslel ironicky beriem späť
03.10.2008 - 20:52:59
00
jakze? ved su platnicky metalisticke a sintrovodive nie? a este potom metasintrove, to si das, ked sa nevies rozhodnut, ake chces
03.10.2008 - 21:34:09
00
ešte si zabudol na organistické...
k veci: ja mám originálne asi tých 500 km, a sú v pohode, nemám pocit, že by sa nejako rýchlo opotrebovávali.
03.10.2008 - 21:45:32
00
Přidávám se k mar_tinovi. Také jsem na žádných ORO neměl problém s nějakou extra krátkou výdrží originál desek. Přední cca 2tis. km, zadní výrazně více (tam jsem ale nezjistil, protože už jsem na dvou kolech vyměnil zadní jen částečně sjeté za Koolstopy, když jsem měnil přední).

Koolstopy brzdí nepatrně lépe a i se nepatrně zlepšilo vadnutí. I když já nikdy s výrazným vadnutím problém neměl, utavil jsem je jen párkrát. S Koolstopy zatím jen 2x náznak počátku vadnutí, který v obou případech přešel, aniž bych musel zastavit (ale mohl jsem v tu chvíli přerušovat brždění).

A v partě mají ORO ještě další dva a také ani jeden problém s tím, že by je sjel nějak extra rychle.

Na druhou stranu už jsem ale zaregistroval také více lidí, kterým odešly do 1000km (na předním). Ale asi moc brzdí :-)

Já bych doporučil organické Koolstopy. Ale nevyzkoušel jsem dalších x dostupných alternativ a klidně mohou být i další výborné (třeba i lepší než ty Koolstopy).
03.10.2008 - 22:16:07
00
taktiez ziadny problem s rychlym dranim platniciek na original kotucoch.pouzivam organicke, teraz mam BBB aj original a BBB brzdia lepsie. zavarit sa mi ich este nepodarilo.
03.10.2008 - 22:27:11
00
HA
presne toto mu furt hovorim, ale on z neee ze to tak maaa byt :mrgreen:
sakra mleko nauc sa uz konecne brzdit
(ked chces zajtra ta to naucim)


Tak by som vas vsetkych rad videl ako by ste brzdili menej v takych sklonoch ake jazdime tento rok.
Nemyslim ze by som brzdil vela zadnou skôr naopak. Tak teraz neviem cim to môže byť. Aj ked je pravda ze drviva väčsina zjazdov co chodime v poslednej dobe dava brzdam pekne nazrať ale toto sme jazdili aj predtym a na hnoyesoch ta vydrz bola asi 2,5 x taka. Iný typ kotuča asi nepomoze
Este skusim kupiť Goldfreny.
04.10.2008 - 11:31:06
00
ked viac zjazdujes,tak kup do zadu 180mm kotuc a snaz sa brzdit viac prednou(ak teda neberies zatacky driftom...) :)
04.10.2008 - 13:03:03
00
Ja si myslim ze nech si brzdi kto chce jak chce, ako mu to vyhovuje ... Niekto zoderie skor predne, niekto zadne platnicky...
04.10.2008 - 13:30:03
00
zvlastne ja mam tiez K18 zo standardnymi platnickami a vydrzali cez 1500km a nemyslim ze by som jazdil nejak opatrnejsie alebo menej narocne chodnicky podla mna je to skor o tom ake mas kotuce ci im chutia platnicky...

alebo je tu dalsia moznost jazdi bez brzdenia :)
04.10.2008 - 18:06:14
00
Teda sa mi zdá dosť divné,že niekto zoderie skôr zadné platničky ako predné,keď pustím prst na páčku viac ako treba tak je kolo zablokované,tým pádom deriem plášť a nie doštičky.Keď už sme pri tom jazdím The One a po 1500 km platničky nejavia takmer žiadne opotrebovanie,neviem to presne posúdiť,pretože som ich ako nové nemeral,ale vizuálne vyzerajú ako by som ich tam zrovna nasadil,ale zasa musím uznať,že toho moc nenabrzdím pokiaľ to vyslovene nieje nutné,asi mi chýba pud sebazáchovy :mrgreen:
04.10.2008 - 19:25:57
00
zvlastne ja mam tiez K18 zo standardnymi platnickami a vydrzali cez 1500km a nemyslim ze by som jazdil nejak opatrnejsie alebo menej narocne chodnicky podla mna je to skor o tom ake mas kotuce ci im chutia platnicky...

alebo je tu dalsia moznost jazdi bez brzdenia :)


Jakub ty urcite nejazdis take streky ako my nemal by si taku avg keby ides dole pomalsie ako hore
04.10.2008 - 20:59:53
00
keyboard_arrow_up