No mám klasicky z hora aj z dola...potom aj sem je asi dobré použiť pastu na carbon že?
25.06.2015 - 14:32:29
00
Pred nejakým časom som prosil o radu s cieľom vyriešiť môj problém.
Pred pár rokmi (r. 2007) som si kupoval bicykel Giant Rincon. Nevyberal som bicykel podľa veľkosti rámu, ale podľa ceny a rád od skúsenejších. Som nízky (165cm) a veľkosť rámu môjho bicykla je 19, čo je veľmi veľa podľa tabuľkových hodnôt. Pri dlhších jazdách som pociťoval bolesti kostrče. Svoju pozornosť som upriamil najprv na sedlo, no potom som skúsil vymeniť predstavec za kratší. Problémy s kostrčou sa vytratili, ale bicykel som neskúšal s novým predstavcom na dlhšiu vzdialenosť ako dnes. Kostrč ma už síce nebolí, ale bolí ma celkovo zadok a čo je horšie, ešte aj predok :D Nie je to príjemné a neviem, prečo sa bolesť zmenila. Začal som nosiť cyklistické nohavice, ale bez výplne. Sedlo zostalo rovnaké, rekreačné, gélové. Keďže je to dosť nepríjemné, neviem popravde čo s tým mám robiť. Je chyba v posede (príliš veľký rám) alebo v sedle? Nemám šajnu, vie mi niekto poradiť ako ten problém vyriešiť? Neviem, či uvažovať o menšom ráme alebo predstavci (menší už na tie riadidlá ale nezoženiem, tak predstavec + riadidlá) alebo pozerať po drahom sedle. Bicykel mal nový hodnotu 12, 500 Sk, preto sa mi neoplatí skúšať Specialized sedlá v hodnote 300 eur. Zároveň mám k bicyklu mimoriadne pozitívny vzťah, okrem tohto problému mi vyhovuje. Jazdím s tým len asfalt. Prosím, poraďte.
25.06.2015 - 21:37:05
00
Odporucam kupit vlozku do gati. Siedme nebo oproti jazdeniubez nej.
25.06.2015 - 21:41:22
01
v tom prípade si to vyžaduje aj výmenu sedla za tvrdé nie? Mám tam gélové, rekreačné.
25.06.2015 - 21:52:11
00
Ani nie
25.06.2015 - 22:45:49
00
No ja som zvedavý tiež naň a neviem či L nebude velké ale snád to nebude problém, no čo tie lyžiny? Upnem ich do klasickej sedlovky?


Otázku som posunul najpovolanejším a teda predajcom akciového sedla...tu je odpoveď
KUPKOLO.cz s.r.o. - Jan Kunc
15:01 (pred 8 hodinami)

komu: mne
Dobrý den,
v klasických sedlovkách problém nebude
problém je jen u one-bolt sedlovek, kde se pak musí dát správný kit
25.06.2015 - 23:54:57
00
Odporucam kupit vlozku do gati. Siedme nebo oproti jazdeniubez nej.

Len ked mas nahovno sedlo.
S dobrym sedlom vlozku nepotrebujes, pokial nerobis 10 hodinove vyjazdy.

"Martin 1087" - pokial sedis na kostrci, znamena to ze mas uuuplne zly posed a ziadna vlozka ta nezachrani. Sediet treba na sedacich kostiach, nie na kostrci ! Podla toho co pises o svojej vyske a velkosti ramu, vyzera to tak, ze sedlovku mas zarazenu uplne v rame a rajdy mas 20cm nad sedlom, takze sedis vzpriamene ako na holandskom city bajku. Taky posed je pohodlny na polhodinove-hodinove presuny mestom, ale nie na niekolkohodinove vyjazdy.
Po vymene predstavca za kratsi, sa tvoje rajdy dostali nizsie. Ak mas pod predstavcom podlozky daj ich nad predstavec, pripadne skus ten predstavec otocit aby mal negativny rise. A ked ta uz boli len "predok", naklon sedlo nosom trochu dole (ale zase aby si sa nesmykal dopredu).
26.06.2015 - 00:06:09
00
Ďakujem za vaše odpovede. Keďže je rám priveľký, musel som zmeniť predstavec za kratší, ale podložky som tam nechal. A to z toho dôvodu, že po ich vybratí sa celý posed opäť natiahol a bolo to ešte horšie. Tie cm získané výmenou predstavca som de facto po vybratí podložiek stratil. Sedlo nemôže byť vyššie, lebo je rám veľký, preto je ako píšeš, zarazená v ráme. Večer odfotím bicykel a nahodím ho sem, nevyzerá, že by bol zase 20 cm nad sedlom, ale od ideálu to má ďaleko. Teraz som sa dočítal, že na dlhšie jazdy jednoznačne tvrdé sedlo a cyklonohavice s vložkou, takže to rekreačné gélové sedlo by som mal podľa tohto vymeniť:
http://www.bemaniax.cz/eshop/cyklovlozky?PHPSESSID=fe6ef128f90f77a7a4c000974186b9af
Sedlo - 35 eur, cyklonohavice krátke 30 eur plus vložka do dlhých cyklonohavíc 15? Alebo je to celé v zlom posede, takže výmena riadidiel a kratší predstavec? Alebo iný rám? Alebo všetko?
Fakt keď mám experimentovať, neexistuje nejaký meter podľa ktorého si zmerám správnosť posedu?
26.06.2015 - 13:20:30
00
mamma mia tak sedlo dorazilo už ale je velke :D budem potrebovať M-ko, tak poteší, nejak som sa zle pomeral + nie že by na tom extra záležalo ale na mojom je tá nášivka z boku naopak :D už len koli tomu ho mám nárok vrátiť
26.06.2015 - 14:36:52
02
mamma mia tak sedlo dorazilo už ale je velke :D

Dnes mi dorazilo taky. Jak jsi poznal že je příliš velké a v čem to vadí?
Měřil jsem řiť asi desetkrát a pokaždý mi vyšla jiná šířka (od cca 11 do 13cm). Zprůměrováno 12cm, dosazeno do "Saddle selectoru" vyhodilo to L.
26.06.2015 - 15:01:24
00
pretoze pri sliapani mi o hranu drhnu stehna z vnutra alebo akoby som to nazval a dost to boli...do pondelka pojde do bazaru a ak nic tak ho vymienam za M
26.06.2015 - 15:10:31
00
pani ja som si prave meral rit asi 5x a vyslo mi stale 11cm. aku velkost by som mal brat? ramon ma 13,5cm to mam dobre malu rit ne?
26.06.2015 - 16:06:14
00
no to ber asi aj M, to je ťažko radiť, ja mám 12cm a to L tlačí...
26.06.2015 - 16:07:59
01
tlaci ze je velke?je to pre teba uplne nepohodlne?
26.06.2015 - 16:10:22
00
áno tlačia jednoducho tie hrany pri pedálovaní tak že je to ozaj neznesitelné ,dúfam že výmena za M to vyrieši
26.06.2015 - 16:12:19
00
keyboard_arrow_up