Na druhou stranu není ani ***** si to sedlo objednat ve dvou velikostech :P Stejně tak už to M mohlo být úplně vyprodaný což je ještě horší varianta - prostě s tím že už to nepůjde vyměnit dopředu počítat, nebo si to sedlo když vidím že je tam pslední kus ještě před zavoláním regulérně objednat, minimálně. V bike-eshopu jsem si variantu M ale neobjednal - měli jich ještě 12 a se zdražením jsem rovněž nepočítal.
01.07.2015 - 16:41:19
00
ved to už je jedno na bike-eshop majú aj tak lepšiu cenu a lacnejšiu dopravu
01.07.2015 - 16:43:35
01
Tak už aj ja pár týždňov osedlávam toľko ospevovaný Ergon SM3 Pro. Zatiaľ mám zmiešané pocity (viac menej pozitívne), ale rozhodne je lepší ako moje predošlé Selle Italia X1. Sedlo je v podstate úplne tvrdé. Bez cyklovložky dosť tlačí na sedacie kosti, ale dá sa to vydržať aj počas dlhších výjazdov. S kvalitnou cyklovložkou tento problém odpadá. Pri správnom nastavení sedla niečo ako tlak na oblasť medzi sedacími kosťami nehrozí, takže v tomto smere spokojnosť. Čo sa týka kvality spracovania, tam zatiaľ nemám čo vytknúť. Ergon už prežil aj pár pádov a zatiaľ všetko OK. Vo veľkosti M váži 257 gramov.
26.07.2015 - 21:16:50
00
Selle Italia X1 nie je zrovna dobra referencia - vsetko je lepsie ako ten nastroj na mucenie :lol:
26.07.2015 - 22:30:37
05
Potom nechápem ako ho môže jazdiť toľko ľudí. Dokonca poznám dvoch takých, ktorí sa k nemu vrátili :D Rád by som Erogna porovnal s niečím iným, ale okrem X1 som mal doteraz len všelijaké Velo šmejdy.
27.07.2015 - 08:27:47
00
byva standardne osadene na bicykloch od vyroby, to je asi jediny dovod. Ludia si radsej kupia cyklovlozky akoby mali hladat vhodnejsie sedlo :)
27.07.2015 - 08:37:34
00
Mám rovněž SM3 a zajímalo by mě srovnání někoho kdo jezdil obě sedla s letošním Phenomem Expert nebo SMC3. Toto je nástupce SM3 a má měkčí výstelku a novou pěnu takže by mohl problém s otlačením řiti úplně odpadnout. Bohužel to SMC3 je novej model a je rovněž dost mastnej a bez slevy :mm:
27.07.2015 - 10:30:46
00
Tiez som zakupi spominanel sedlo Ergon SM3 Pro v tej akciovej cene a musim konstatovat, ze to sedlo mi naramne sadlo. Pol roka som sa trapil s testovanim roznych sediel, ktore mi absolutne nesedeli - Specialized Avatar/Phenom/Henge, asi 3 druhy Selle Italia a jedno wtb. Vsetky tie mali s malymi odlisnostami plus-minus rovnaky tvar a nedokazal som na nich vydrzat dlhsie ako 3-4 hodiny. Uz napohlad je ten ergon iny - taka plocha placka, tak som to riskol...a vobec nelutujem - sedlo sadlo a som zatial spokojny:-)
29.07.2015 - 08:30:40
01
Ja už na henge trpím aj po pár km, asi preto že som schudol toto leto ,no stále si neviem vybrať medzi -
http://www.bike-eshop.cz/panska-sedla/sedlo-ergon-sme3-comp-cerna-seda
http://www.bike-eshop.cz/panska-sedla/sedlo-ergon-sm3-pro-carbon-cerna&volbashow=159414#parametry&shsor=1
Po pravde trochu sa bojím karbonových ližín, a šedé by sa mi hodilo na bike :D
29.07.2015 - 20:36:17
00

Jestli nerozhoduje cena tak určitě bych dal přednost novějšímu SME3/SMC3 před SM3, nová sedla mají lepší výstelku takže by měly být i pohodlnější. U SM3 je i verze s TiNox lyžinama ale teď vidím že se prodává za původní cenu, za tu cenu dost předražené :worried:
29.07.2015 - 20:48:01
00
No ale to SME3 čo som postol je ten istý ročník ako SM3, či sa mýlim?
29.07.2015 - 20:51:19
00
SME3 jsou nová sedla, prodávají se cca od loňského roku
29.07.2015 - 20:56:00
00
Tak už aj ja pár týždňov osedlávam toľko ospevovaný Ergon SM3 Pro. Zatiaľ mám zmiešané pocity (viac menej pozitívne), ale rozhodne je lepší ako moje predošlé Selle Italia X1. Sedlo je v podstate úplne tvrdé. Bez cyklovložky dosť tlačí na sedacie kosti, ale dá sa to vydržať aj počas dlhších výjazdov. S kvalitnou cyklovložkou tento problém odpadá. Pri správnom nastavení sedla niečo ako tlak na oblasť medzi sedacími kosťami nehrozí, takže v tomto smere spokojnosť. Čo sa týka kvality spracovania, tam zatiaľ nemám čo vytknúť. Ergon už prežil aj pár pádov a zatiaľ všetko OK. Vo veľkosti M váži 257 gramov.


UPDATE: Pred týždňom som sedlo trochu posunul dozadu, pretože som chcel skúsiť viac natiahnutejší posed. Všimol som si, že odvtedy sa jazdí akosi pohodlnejšie. Po cca 140 najazdených km môžem skonštatovať, že sedlo tlačí výraznejšie menej. Bez cyklovložky boli výjazdy nad 40 km trocha boľavejšie. Teraz dám 50-60 km v obyčajných voľných kraťasoch úplne v pohode.

Ergon SM3 celkovo dosť výrazne posúva posed dopredu. Zatiaľ čo staré Selle som mal maximálne vpredu (až po čiarku STOP), Ergon mám upnutý v tej druhej polovici - teda dal by sa dať ešte tak 15 mm viac dozadu. Tož rozhodne neodporúčam bikerom, ktorým sa už súčasný posed zdá krátky.
10.08.2015 - 17:39:34
00
inak viete aký jerozdiel medzi SME3 a SME3 Comp? Všade som našiel rovnaký popis aj foto ale rozdiel v cene je cca 20e
10.08.2015 - 18:14:56
00
pistolero Nerozhodilo ti to polohu kolena voci pedalom? Natiahnutie/skratenie posedu sa urcite nerobi zmenou polohy sedla.
11.08.2015 - 07:52:42
00
keyboard_arrow_up