Zdravim!
Mam vidlu Rock Shok Boxxer WC 2008 a z olejovej patrony mi z hora pravdepodobne z pod toho modreho nastavovača na kompresiu (alebo je to z pod segerky z brany GATE, neviem presne) tečie olej...
Da sa z tym niečo robiť? Da sa to nejak jednoducho rozrobit a vymenit tesnenie alebo treba vymenit celu patronu?
No a neviete aspon kde by mi z mojim problemom vedeli poradit? Pripadne nejaky schopny servis...
PORADTE PROSIM SOM V KONCOCH!!!!
ĎAKUJEM!
12.10.2009 - 15:12:46
00
kedy Ti to zacalo tiect?
neobracal si bike pripadne vidlu hore nohami?
nestlacal si ju nahodou, ked bola otocena hore nohami?
Tlmicova komora sa pri stlaceni zmensuje a prebytocny vzduch vychadza popri oske nastavovania/uzamykania tlmica.
Ak si mal vidlu hore nohami a natiekol Ti olej do hornej casti MC, vzduch tento "zabludeny" olej pri pruzeni vytlaca von.
12.10.2009 - 20:24:56
00
No no mal som ju hore nohami, centroval som si rafky a divam sa a z vidli kvapka olej.
Je to chyba nejakeho tesnenia alebo cim to je? Ved ten olej mi tam bude teraz chybat, nie?
Ako to dam napravim?
12.10.2009 - 20:46:02
00
predpokladam, ze Ti toho vela nevytieklo, takze chybat by Ti nemalo.
ak je nastavenie komprsie funkcne, nemas tam malo oleja, tlmic kompresie je pod hladinou a to je spravne.................
12.10.2009 - 21:09:33
00
Vytieklo toho asi za lyžicu, a je možne že uz v minulosti mohlo nieco vytiect takze netusim ci to staci, skusim sa pohrat s tou kompresiou.
Inak to je olej iba čiste pre kompresiu? Neovplivnuje odskok?
Da sa to nejak utesniť? Už z dovodu prepravy potrebujem vydlu prevraciať...

No a ešte som si všimol, že ked nastavujem modre kolečko kompresie (ide ho otočiť asi o 270 stupnov) zatvara sa mi brana GATE.
Naopak zas pri nastavovani brany mam pocit tuhnutia vidle akoby som nastavoval kompresiu.... tomu mam ako rozumieť?
ĎAKUJEM za info!
12.10.2009 - 21:25:54
00
Olej je spolocny v pravej nohe pre vsetky tlmiace casti. Ale odsok ide zospodu takze ho to ovlyvni az na konci zdvihu. Zato kompresie su zvrchu, tak pokial je mala hladina oleja tak ich to moze ovlyvnovat od zaciatku zdvihu a moze prestat pokym sa stlacanim vidlice nedostane k nemu olej.
12.10.2009 - 22:12:52
00
No ved prave na konci dorazu je to najcitlivejsie lebo vidla skoci na koniec chodu a naraza o doraz...
A ako to teda dam do poriadku?
12.10.2009 - 23:26:53
00
ak davas dorazy, pritvrd pruzenie, alebo sa pokus presunut vahu viac dozadu, za sedlo.

Otoc kolieskom kompresie do jednej strany na koniec rozsahu, popruz vidlou, potom na opacny koniec a popruz vidlou, ak citis rozdiel v chode vidlice, mas tam oleja dost.
13.10.2009 - 05:58:36
00
No, vyzera, ze mas ten isty problem co maju Reba vidlice :(
Ak je to ta ista patrona .. a system ako maju Reba a Pike, tak tam su 2 komory, jedna je tlmiaca, dole, s jednym olejom a hore, ta co tecie, je olje na mazanie a kompresiu. Ak je to teda ten isty system ...

Ta patrona (Reba,Pike,Revelation) vyzera takto http://www.jensonusa.com/store/product/FK406Z03-Rockshox+Poploc+Adj+Remote+Upgrade+Kit.aspx

Marek74 by mohol o tom vediet viac ..
13.10.2009 - 10:48:05
00
ak davas dorazy, pritvrd pruzenie, alebo sa pokus presunut vahu viac dozadu, za sedlo.


Myslim doraz ked sa vydla vracia. Ide pomaly a v zavere by mala skocit (teda pokial je tam malo toho oleja) a prakticky narazit na vrchny doraz...

Ale to je jedno... PORATE PROSIM AKO TO OPRAVIM!
DIK!
13.10.2009 - 14:21:12
00
Naopak, keby bolo malo oleja tak vrchny doraz nebuchne, ale ako ju stlacas tak ku koncu by prestaval fungovat. U kompresie naopak, spociatku je bez oleja, takze nefunguje a ako stlacas stupa hladina oleja pokym sa nedostane olej aj do kompresneho tlmica.
Tlmiaca patrona je tam uplne rovnaka ako v rebe a spol. len dlhsia. Je to vyrobna vada, a robilo to aj kamosovi na oboch rebach co mal. Pokial to aj prevracias moc to nevadi, pokial to nestlacas.
A ajkeby troska nevadi, kupis olej dolejes a jazdis dalej. ;)
13.10.2009 - 15:14:35
00
Lenze ono to kvapka a kym kamsi prevezem kolo tak to vykvape cele...

A nestačilo by vymenit to tesnenie pod modrym kolečkom kompresie? Odtial to predsa preteka, nie?

A keby som chcel doliat olej tak to ako spravim? Aky olej tam vlastne ide?

Pozeral som na youtube video servis motion control a ten bola tam tabulka s tym ze do boxxery ma ist (myslim) presne 150 cc.... Lenze ja nechapem ani tej jednotke objemu. CC som este nikde nevidel.
13.10.2009 - 15:20:50
00
znamená 150 centimetrov kubických...
13.10.2009 - 15:22:45
00
150 ml predsa.
Olej tam ide 5W Fork oil. Da sa kupit v predajni motoriek a na niektorych pumpach.
13.10.2009 - 15:33:46
00
jj, je to tak ako pise cauapistemi ... robi to mne na Reba Team 2006, robi to kamosovi s Rebou Team 2007, dalsiemu s Reba WC 2007 (alebo 2008) to zacina, dalsi na fore tu bol, co mu to robi a ty si dalsi :x ... je to dost neprijemne ked je bajk hore nohami a vezie sa niekam .. ako hovoris :(. Ale niekedy trochu vytecie aj pri jazdeni. Tesnenie je tam vraj plastove a nevymenitelne .. ale chystam sa na to, ci mi nepojde rozobrat. Inak olej .. klasika a otvoris to 21 gola klucom.
13.10.2009 - 15:38:31
00
keyboard_arrow_up