Caute caute.

Potreboval by som novy bike a rozpocet mam okolo 40tisic.
Jazdim hlavne enduro/all mountain/xc ale obcas by som na tom potreboval urobit aj 100km po asfalte. (Takze znizovatelne zdvihy a zamykanie nutnost). A parkrat do roka by som chcel na tom davat aj downhill v jasnej.

Da sa za tu cenu zohnat nieco kvalitne pre moje vyuzitie? Ked je to fakt nutne tak k rozpoctu viem prihodit este nieco.
19.09.2008 - 22:55:15
00
Ty potrebuješ proste Transformera.

Spájaš nespojiteľné. Aj ak uvážime určitú konvergenciu endura a freeridu a to, že na takej mašine sa už dá opatrne zísť downhillová trať tak do kopca to zasa veľmi nejde a po asfalte je to trápenie nevinných.
Na druhej strane XC po asfalte celkom frčí, ale za cenu nižších zdvihov a rámu celkove nepredpokladajúceho nakladačku typu DH či čokoľvek tomu vzdialene podobné.
AM je v podstate niečo medzi - zlyhá však v medzných prípadoch. Sú také "XCčkovatejšie" AM - ako LP Zesty, sú AMká "endurovitejšie" - mne tak pripadá povedzme Giant Reign. Ako taký "bike na hranie a skúšanie" by som videl niečo ako Reign, Reign X alebo LP Spicy, na Reignovi a Spicy to ešte ani po asfalte nebude až také zlé, ale už to rozhodne nie sú chrti. Proste 160ka zdvih už je poznať (na asfalte a v XC teréne skôr negatívne). Na druhej strane to nie sú zjazďáky.
A teraz "najlepšie". Nič z toho za tvoj budget nekúpiš. A už vôbec nie so znižovaním zdvihu - taký Fox Talas stojí okolo 28 l iba vidla, dal by sa substituovať Epiconom TAD, a pravdu povediac nemám prehľad o vidlách v EN kategórii - teda zdvihoch tak 140+ - či tam sú a sú odporúčateľné vidly s meniteľným zdvihom. Skôr by ti tam odporúčali vidlu s pevnou osou, ak chceš pokúšať zjazdovky, tým skôr...

ja by som ako najbližší videl Reign 2

http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=8082

ale v "asfaltovom a XC extréme" využitia budeš nadávať, že je to pomalé a v tom opačnom FR/DH extréme ho môžeš zničiť
Reign X by bol na ešte väčšie divočiny, ale v ľahkých terénoch ešte pomalší a o dosť drahší - dá sa povedať že iba rám je len-len za celý tvoj budget
skús potom pohľadať Reigna alebo Reigna X po bazároch, detičiek z bohatých rodín, čo pričuchli a zistili, že nie sú ochotní trpieť, čo k cyklistike imanentne patrí, je relatívne dosť :twisted:
20.09.2008 - 03:36:27
00
Nebolo by riesenim nejake rozumne vyskladane HTcko? :oops:
20.09.2008 - 10:37:13
00
Jeho zoznam požiadaviek predovšetkým NEMÁ rozumné riešenie, tak predpokladám, že chalan nevie, čo chce (resp. nevie, čo sa od bicykla reálne dá chcieť).
HT dnes v takých oblastiach ako AM, EN a dupľom DH nemá miesto. Za máličko nad 30 l máš dnes morálne únosný XC full (Canyon Nerve XC) ktorý ti s rezervou splní väčšinu všetkého, po čom cross-country jazdcovi môže srdco pišťať. Navyše full na rozdiel od HT odpúšťa jazdecké chyby, čo je podľa mňa celkom rozhodujúce pre niekoho kto sa cyklistike venuje len po víkendoch.
Čokoľvek nad limit XM bez zadného odpruženia je, a to si povedzme na rovinu, trápenie nevinných.
Nože nám len tak zo srandy oznám, ako je možné obhodiť HT rám tak, aby sa stal použiteľným pre jeho spektrum požiadaviek...


Naposledy upravil tulenik dňa 20.09.2008 - 10:57:29, celkovo upravené 1 krát.

20.09.2008 - 10:56:11
00
tu máš trance x3 v Mku za 1200 euro
http://www.bikestore.cc/product_info.php/products_id/16001.html
je to univerzálny bajk, dá sa na tom jazdiť aj po asfalte a v teréne je dostatočne odolný na allmountain/trail výjazdy... vidlica by sa mala dať zdvihnúť na 130mm (ale možno aj nie)...
znižovanie zdvihov a lock sú zbytočnosti, na dnešných bajkoch nie je problém jazdiť asfalt aj so 160mm zdvihu...
20.09.2008 - 10:56:39
00
Hej hej... tiež slušný univerzálik... ale na zjazdovú trať by som ho už nebral, tým skôr, ak by to bol pokus o zjazd v podaní naivistu, ktorý chce "bike na všetko".
20.09.2008 - 11:04:49
00
Napr.: vidla RS Pike alebo MZ 55 ATA a kolesa Shimano Deore+SingleTrack, 2 pary pneumatik, kluky Shimano Hone, atd. Teda ja si myslim, ze by to bolo pouzitelne :wink:
20.09.2008 - 11:07:38
00
pre zjazdára by bol bike limitujúci, ale pre megabikera zrejme nie (keďže sám nevie, čo by chcel vlastne jazdiť)... takže by som na jeho mieste neváhal a kúpil, kým ešte je. poznám chlapíka, čo jazdil am.en na starom 100mm trancovi akurát tam mal 130mm vidlicu. a išlo mu to parádne...
20.09.2008 - 11:10:51
00
no ja by som ten peniaz rozhodne investoval do nejakeho AM vozitka .... vzdy sa zide vyssi zdvih. Neviem ci ti poradim ale radony su dobre biky napr tak radon stage 5.0 po ktorom aj ja poskulujem :) http://www.bike-discount.de/shop/k173/a6879/stage-50.html
20.09.2008 - 11:14:32
00
dizi: nemá význam rvať vysokozdvižnú vidlu na HT
navyše dnes ani nedostaneš HT rámy na také zdvihy stavané (pár výnimiek sa nájde, ale zdvih nad nejakých 120 na HT mi príde ako blbosť... proste tvrdá riť to bude stále kaziť a ten nepomer sa bude s rastúcim predným zdvihom iba zhoršovať), a prasárne ako rvanie 140 vidly na rám určený na 100 mm zdvih... to je nekomentovateľné (pokiaľ to nebudeme brať ako svojský pokus o samovraždu)
takisto rvať nejakú vidlu na rám stojaci násobne menej je blbosť
ako sa bude pevný zadok správať na kameňoch, koreňoch a podobných dárečkoch si zodpovieš iste sám
20.09.2008 - 11:39:20
00
Kup si http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=224_357_358&products_id=8386
a na asfalt z bazaru favorit za 200sk :lol:
20.09.2008 - 11:40:49
00
Nooo to nevyzerá zle, ale FSR sa pri šliapaní trepoce asi viac ako Maestro alebo OST.
20.09.2008 - 11:45:25
00
Dik za rady.

a na asfalt z bazaru favorit za 200sk :lol:

No ide o to ,ze niekedy sa potrebujem presunut na chatu aby som mohol dalej bikovat po lesoch. Takze potrebujem 1 bike. Zas to nemusi ist nejako extra. Hodim na nho ralphy,zamknem pruzenie a dajak uz hadam dojdem.

Z tunajsich sa mi najviac pozdava ten radon. Prejdem na nom aj zjazdovu trat v jasnej? velke jumpy by som vynechal.
Aj na slapanie je to v pohode?
20.09.2008 - 12:21:37
00
Práve na ten Radon tu nájdeš asi najmenej reálnych referencií. Ešte má aj najnižšie zdvihy, ak teda vynecháme ten Trance X.
20.09.2008 - 12:37:58
00
Az na cenu by bol najvhodnejsi Canondale Moto v karbone.
20.09.2008 - 14:37:05
00
keyboard_arrow_up