hm, vyskytol sa mi taky problem,ktory tu zatial nikto nepopisoval a tak netusim co s tym,alebo ci sa vobec s tym da nieco robit. ide o olupanu vrstvu (nerezi,alebo co je to) povrchovej upravy LX (hollowtech) stredovej osi. :shock: fotky prikladam napovedia viac ako slova.
okrem toho to sposobilo (mozno len ciastocne) aj destrukciu loziska(idem menit) pri ktorom to bolo. ciastocne olupovanie som spozoroval uz davnejsie (ca.polroka) ,ale nezdalo sa to nic vazne (boli to len malinke ciastocky po okrajoch)...funkcne to snad nic neovplyvnuje,ale velmi tazko sa stred vytahuje pri servisovani (riesim to gumovym kladivom :roll: ),..a mam obavu ci to neposkodi aj nove misky po vymene! :| .no nerad by som kupoval teraz novy cely stred.
co si o tom myslite? :|

Prílohy:

Komentár súboru: vydrana drazka-asi od zadrziavanych necistot
100_8485.JPG
100_8485.JPG 42.56 KiB thumb_up0thumb_down

100_8487.JPG
100_8487.JPG 87.11 KiB thumb_up0thumb_down

100_8481.JPG
100_8481.JPG 63.06 KiB thumb_up0thumb_down

18.11.2008 - 19:05:36
00
...je mi to ľúto ale ten stred môžeš rovno vyhodiť a kúpiť nový... mal si ho reklamovať, keď sa začal lúpať chróm, teda ak to ešte bolo v záruke...
18.11.2008 - 20:40:02
00
Preco by ho mal vyhadzovat? Olup co ide, pretri vazelinou nech to nekoroduje dalej, nahod na bike a jazdi veselo dalej.. Ak by si ho predsa len vyhadzoval, povedz kam a kedy, pojdem chytat.
18.11.2008 - 20:52:18
00
ja si myslím že s touto osou odíde aj ďaľšie ložisko ... viditeľný zub v oske tam nemá byť osa má mať konštatný prierez a na konci má byť drážkovanie ... čiže kľuka bude mať v ložisku vôlu a postupne odíde aj ďaľšie ložisko. Toť moja teória
18.11.2008 - 20:56:02
00
..to nie je teória ale smutná skutočnosť..... nevraviac o tom, že to počuť pri šlapaní - osobná skúsenosť... lenže na FSA je medzi oskou a ložiskom plastová vložka a tú som mal otlačenú... samozrejme na tom strede sa dá ešte najazdiť x tisíc km, dá sa použiť na opravu nejaký Loctite www.loctite.sk alebo kovová lepiaca páska a pod...
18.11.2008 - 21:08:17
00
..v zaruke to uz velmi davno nie je,okrem toho som si to kupil v hamburgu v shope ked som tam byval..takze no chance..,ale vyhadzovat sa urcite nebude!
natrel som ho vazelinou,aj predtym aj teraz znova a nezda sa zatial,zeby to chcelo hrdzaviet.
v lozisku to drzalo dobre,len ked uz to lozisko bolo rozbite sa to hybalo (niektori to videli na dubnicaku-som to ukazoval)..
zusky-ako to funguje s tou paskou,alebo co si myslel presnejsie od loctite-poznam od nich len sekundak a neviem si predstavit co sa snim da robit v tomto pripade.. :roll:
..videli ste uz vobec nieco podobne?..ja som si inak naivne myslel :oops: ,ze ten stred je z hliniku...ale ta povrchova uprava alias pozlatko ma dost prekvapila.. :roll:
18.11.2008 - 21:36:29
00
Ja inak stale vravim, ze bike po intenzivnej sezone treba rozobrat. A minimalne aspon tie časti, ktore su najviac namahane a vystavene roznym vplyvom: stred, naboje, a niekedy hlavove a vidla. No...jazdit sa to da.
18.11.2008 - 21:41:27
00
zusky-ako to funguje s tou paskou,alebo co si myslel presnejsie od loctite-poznam od nich len sekundak a neviem si predstavit co sa snim da robit v tomto pripade.. :roll:


...kovová páska je niečo ako alobal s vrstvou lepidla... teda, fakt neviem, kde som to zohnal, mám to už dávno v kufríku...
...loctite ma aj prípravky na vymedzenie vôle medzi hriadeľom a ložiskom, preštuduj si ich stránku, čo som Ti napísal...
18.11.2008 - 23:35:19
00
mozno trochu OT ale tak ma zaujima kolko KM a sezon si natocil na tom strede, ze tak biedne dopadol.
lebo sa mi tak vidi, jak citam o problemoch s hollowtech srandami, ze to bud vydrzi figu borovu, ale sa k tomu spravate vsetci dajako nepekne.
lebo sak stred nemoze po 8000 km ist do muky! :evil:
19.11.2008 - 22:56:44
00
mozno trochu OT ale tak ma zaujima kolko KM a sezon si natocil na tom strede, ze tak biedne dopadol.
lebo sa mi tak vidi, jak citam o problemoch s hollowtech srandami, ze to bud vydrzi figu borovu, ale sa k tomu spravate vsetci dajako nepekne.
lebo sak stred nemoze po 8000 km ist do muky! :evil:

no ma za sebou asi 12-15tis.km ...a asi mu moc na krase nedodalo obdobie ked som byval v hamburgu a jazdil za kazdeho pocasia(to robim aj tu.. :twisted: ),a tam je podobne pocasie ako v anglicku=dost sedo a dazdivo...,a k tomu pieskova poda...a ten stred ma dost ubohe tesnenie (cakal som od toho viac pravdupovediac :roll: ).
a tiez sa neda povedat zeby som si neskocil obcas 8) ..aj ked ziadny amen ani dirt,ani nic drsne...
jednoznacne to odlupovanie by sa diat nemalo ak je to kvalitne spravene..a ja som asi "vychytal" ten blby tisici kus.. :|
19.11.2008 - 23:14:35
00
no ked vravis ze v zlom pocasi a viac ako 12 000 tak to neni az taka zla zivotnost zase, lebo som tu cital aj kratsie pribehy o stredovych zlozeniach. integrovana oska a stred sa stal totalne spotrebny tovar. uz poznam viac ludi, co pri probleme menia rovno cele kluky, lebo je to v podstate lacnejsie a istejsie ako iba nahradne suciastky. to mi pride uz kusok chore, ostavam pri stvorhrane!
19.11.2008 - 23:33:14
00
Šiki Pred nedávnom som presne v takomto stave riešil LX HTII. Poškodenú nalúpanú a hrdzavú časť osy som poriadne očistil drátenou kefou a dotyčný potreboval aj nové ložiská bo to neúdržbou zhumploval na totalku. Uvidíme do kedy mu to pôjde. Ináč neviem si úplne dobre predstaviť povrchovo upraviť túto osu, takže doporučujem LX radšej pravidelne kontrolovať, čistiť a mazať nech je to čo najlepšie zakonzervované.
Pri XT HTII by sa Ti to nestalo keďže je tam použitý iný matroš.
P.S. Ináč ešte sú na SVK v obehu v akcoške kluky LX HTII 2008 za cca 3000 Sk.
20.11.2008 - 10:12:20
00
Šiki Pred nedávnom som presne v takomto stave riešil LX HTII. Poškodenú nalúpanú a hrdzavú časť osy som poriadne očistil drátenou kefou a dotyčný potreboval aj nové ložiská bo to neúdržbou zhumploval na totalku. Uvidíme do kedy mu to pôjde. Ináč neviem si úplne dobre predstaviť povrchovo upraviť túto osu, takže doporučujem LX radšej pravidelne kontrolovať, čistiť a mazať nech je to čo najlepšie zakonzervované.
Pri XT HTII by sa Ti to nestalo keďže je tam použitý iný matroš.
P.S. Ináč ešte sú na SVK v obehu v akcoške kluky LX HTII 2008 za cca 3000 Sk.

dalsie ked budem kupovat budu urcite uz XTcka...nizsie nikdy nejdem ako to co mam...! :) ,aspon vidim,ze LXka to robia.
Ako je to u XT-som myslel,ze tam len kluky a prevodniky su z ineho matrosu-aka je tam oska?
20.11.2008 - 10:31:12
00
no ked vravis ze v zlom pocasi a viac ako 12 000 tak to neni az taka zla zivotnost zase, lebo som tu cital aj kratsie pribehy o stredovych zlozeniach. integrovana oska a stred sa stal totalne spotrebny tovar. uz poznam viac ludi, co pri probleme menia rovno cele kluky, lebo je to v podstate lacnejsie a istejsie ako iba nahradne suciastky. to mi pride uz kusok chore, ostavam pri stvorhrane!

Je to chore! Integrovana oska je pre profikov a pre tych, čo nevedia čo od dobroty.
20.11.2008 - 10:31:42
00
naco by si to vyhadzoval.Ocisti to jemnym smirglom a hotovo.Nastriekaj to nejakou farbou.
Alebo si kup xt a hento vyhod.
20.11.2008 - 11:47:01
00
keyboard_arrow_up