Nazdar ludia....

zlomenie paatky prehadzovacky a nasledne tlacenie biku takych 12 kilakov ma primaalo uvazovat o tom, preco tie patky robia z hlinika a nie z nejakeho normalneho materialu...

Mne sa paatka prehadzovacky zlomila teraz prvykrat ale viem, ze je to dost notoricky problem...tak preco ich k...a robia z hlinika...
08.11.2005 - 19:32:33
00
odpoviem protiotazkou: z coho ineho? :)
08.11.2005 - 19:34:32
00
z kusu hrubeho zelezneho plechu...ale akurat som to rozoberal s brachom a ma pravdu v tom, ze kebyze mam tu paatku zo zeleza alebo ocele, tak ohnem prehadzovacku a nie paatku...takze clovek si nevybere :)

ono totiz sa ta paatka zlomila tak, ze sa v kolecku prehadzovacky spriecil konarik, ten zablokoval retaz a ja som tu prehadzovacku doslova natocil na kazetu :(
08.11.2005 - 19:42:11
00
hej, to je viacmenej bezny sposob, ked to namotas. Nohami vytvoris vacsiu silu akou je mozne na nu posobit z boku (mne uz parkrat padol bike na suter rovno na prehadzovacku a vzdy to vydrzalo). Ak nie je nejaka vadna, tak by mala toho vydrzat dost... Ale musi byt moment kedy pukne (radsej patku za par korun ako ram, alebo salter...)
08.11.2005 - 19:50:27
00
no za par korun jak par korun....hlavne ked mas ram od menej znameho vyrobcu akym je Univega...
08.11.2005 - 20:09:34
00
taktiez mam so zlomenymi patkami nejake xp. zatial 2x. a ohladne toho materialu je to asi dobre tak ako je. napr scott genius nema vymenitelnu patku si predstav ze urves ram. pri geniusovi by sa clovek asi nezdrzal smiechu:)
08.11.2005 - 20:14:59
00
no neviem kolko stoji patka na univegu ale mna stala na spesla bezmala 1000,- sk takze tak a preto ju robia z hliniku aby prdla patka a nie ram ako kamosovi ktory si ju spravil v praci z ocele. vydarena pracicka az na tie nasledky potom :-)
08.11.2005 - 20:48:59
00
a co keby som tu patku spravil z tvrdsej gumy...proste vyrezal ju z nejak tvrdej gumy...mne ten hlinik pride strasne krehky......

aj ked neviem ako by som v gume spravil zavit :( ale teoreticky by sa to dalo spravit aj z lepenky :)) alebo z dreva...hehe
09.11.2005 - 01:35:33
00
na starom biku som padol na preh. zohlo mi patku aj s prehadzovačkou do špajdlí, tak som sa postavil na koleso a scelej sily ju ohol späť. servisman-pri nastavení povedel že stojí 600,- (GT) tak som povedal že s ňou ešte vydržím-a vydržala. ináč presne je to tak = slúži ako deformačná zóna. prilba by sa mala tiež popraskať v def.zózach aby nepopraskalo v gebuli alebo krku
09.11.2005 - 08:07:45
00
presne toto sa mi stalo, ani neviem ako, asi som v zjazde dostal medzi koleso a prehadzovacku riadny konar a uz som len videl ako sa prehadzovacka hompala na retazi. tlacil som nastastie asi len 3 km :-) patka stala sice asi 250 sk, ale zohnal som ju po tyzdni asi v 5 obchode - radim ak sa to niekomu stane, nevyhadzujte tu roztrhnutu, ale podla nej sa da kupit rovnaka, ktora nemusi byt original, ale bude pasovat na ram.
guma? neviem...... Teraz som rad ze si to odniesla len vecicka za 250 sk a nie cela prehadzovacka.
09.11.2005 - 08:36:27
00
ty vole to ake ceny sem hadzete...co je na tom take drahe kua? sak je to len kusok hlinika...a este k tomu bohovsky makkeho...dufam ze to nebudem musiet v najblizsej dobe zhanat, som to totiz uz ohynal naspat asi 4krat, staci hodit maleho duba a ohyna sa to ako dive a potom to neradi a neradi :) ...a co takto kryt na prehadzovac? to vy gramici neuznavate? som nad nim rozmyslal...
09.11.2005 - 09:19:47
00
Keby bola z ocele,tak by sa pri tlaku ohla ale nezlomila,tak ako je to pri hlinníku.Ja si myslím,že by to bolo lepšie riešenie.Je to aj kôli váhe si myslím.Ale to sa mi zdá smiešne,však tam musí byť rozdiel minimálny!
09.11.2005 - 10:02:33
00
tiez som rozmyslal o oceli ale problem je v tom, ze ked sa ti nieco v prehadzovacke zasekne tak to sice patka prezije ale namotas salter za par litrov tak neviem co je lepsia vyhra....

jedine riesenie je asi fakt, kupit tych patiek viacero a nosit minimalne jednu so sebou :)) tot poucenie pre mna :)

podla mna celkom prijatelne riesenie by bolo na kolmej pile vyrezat ten kus patky z preglejky presne podla tvaru patky, spravit do toho diery na skrutky a splnilo by to ucel...co myslite...
09.11.2005 - 11:59:24
00
Možno trochu poznatkov s praxe: Najprv, dural sa opracuváva podstatne ľahšie ako ocel, ak by bol ten hák s ocele a nie len zo železa nebol by o nič pevnejší, ďalej je to otázka povrchovej úpravy proti hrdzi a tým aj problému so zapečeným závitom. A v neposlednej miere neviem si celkom dobre predstaviť, čo by sa stalo s rámom ak by sa neodlomil ten hák ale pohlo sa to trebars v duralovom ráme(myslím pohyb smerom dozadu a hore). Ja osobne by som veľmi nešpekuloval o nejakej gume alebo nebodaj preglejke, neviem kto by potom doladil chod tej "plávajúcej" prehadzovačky. Ak tak potom to vyrobiť s kusu duralu.
09.11.2005 - 12:46:45
00
Ja som momentalne odkuril uz druhu!! planujem si da spravit ocelovu lebo takym tempom... a zohnat novu som mal problem lebo mam dost raritnu kostru a objednaval som az ciech a vyslo ma to o dost viac. Takze ja osobne v tom vidim biznis!
09.11.2005 - 13:36:52
00
keyboard_arrow_up