Zdravim vas chcel by som sa vas poziadat o radu kupil som si novy bike haibike edition rx 09 s hydraulickymi brzdami Magura Julie a po prejdeni par kilometrov maximalne 3 km mi zadna brzda zacala brzdit len v tedy ked som viackrat postlacal packu tak som to dal do servisu a poslali mi to stym ze bola zavzdusnena lebo nebola dobre dotiahnuta hadicka u packy. Po prejdeni s uz odvzdnusnenou zadnou brzdou sa stalo to co predtym brzdila len v tedy ked som viackrat postlacal packu po dalsej reklamacii mi poslali novu brzdu a zase to co predym takze po dalsej reklamacii mi zase dali novu brzdu a zase ten isty problem uz neviem ako dalej skuste mi poradit co stym je lebo predajca ma presvedcuje ze som jediny ktory sa ozval na tieto brzdy. Moze to byt tym ze je vonka chladno alebo nieco ine??
Prepacte za dlhy text...
Dakujem za skoru odpoved.
08.03.2010 - 20:12:35
00
S Magurami nemam sice skusenost, ale zaraza ma tam viac veci :
1. Dve brzdy = dva rovnake problemy
2. Po odvzdusneni sa zavada opakuje, ale servis nezistil dovod
3. Aj napriek tomu ti ju ale vymenili (s tym istym problemom )
Chladom to urcite nebude, to by ti robila aj predna. Podla mna je to sposobene zlym naplnenim a odvzdusnenim. Nenechaj sa odradit recami, ze si jediny kto mam ten problem. Trvaj na jeho oddstraneni. Nefunkcne brzdy su zdraviu nebezpecne predsa. Nechcem tu ale vymyslat rozne teorie, skus opisat tento problem Turbimu, je Magura pozitiv + majitel Maguriek ;) Som zvedavy na vysledok.
08.03.2010 - 21:07:05
00
Najskôr si tipujem, že ti to predajca poriadne neodvzdušnil takže chvíľu sa to tvárilo v poriadku no odvzdušnená poriadne nebola. Ak na tých brzdách nikde nie su anomálie v zmysle, že máš niekde na páke, prasati, koncovkách hadice mastný film z pretekajúceho minerálneho oleja /Magura používa svoj olej modrej farby, ak to v predajni odvzušňovali možno dali ružovo-červený Shimano/ tak chyba môže byť len v tom odvzdušnení. Ten bike je sériovka alebo nekatalógový preskladaný trebárs od Kubicu?
Reklamuj znovu a ak nikde netečie olej pokojne im povedz, že nevedia odvzdušňovať Maguru, alebo na svoje náklady si to daj odvzdušniť u iného servisáka.
09.03.2010 - 08:42:03
00
Magura je sfiňa na vzduch - přesně jak píše Turbi je potřeba to dobře udělat
09.03.2010 - 11:22:59
00
davas im tam komplet bike alebo len odmontovanu brzdu v krabici?

ja jazdim rok louise a absolutne bez problemov.. a to vozim kazdu chvilu bike v aute nalezato, nastojato, boli zhodene uz asi 3x z biku do krabice pocas udrzby..
09.03.2010 - 11:54:35
00
mno je to tento bicykel http://www.kubicasport.eu/produkt/1702/Haibike-Edition-RX-09---caramel-biela/
a ziaden film od oleja praveze nieje mno kedze mi dali nove brzdy (uz druhe) zhodene z noveho bicykla tak je tam furt ten modry maguracky olej.
Hmm asi budu naozaj zavzdusnene lebo ked otvorim ten otvor na doplnania oleja co je pri packe tak sneho sa tlaci olej von a pri prednej brzde drzi pekne hladinu kym sa nestlaci packa.
Takze radite mi znova to tam poslat aby mi to odvzdnusnili??

a posielam tam len odmonotvanu brzdu... nie cely bicykel...
09.03.2010 - 12:42:31
00
Tym ze to otvaras tomu urcite pomozes. |(
Chod to reklamovat.
09.03.2010 - 13:21:50
00
mno jasne co ine my zostava :D 5 x reklamovat to iste to ani vo sne by sa nesnivalo :D
09.03.2010 - 13:31:27
00
tak si to behni odvzdusnit do najblizsieho servisu a mas pokoj....ja by som to spravil hned :P
09.03.2010 - 13:40:39
00
zdravim este sa chcem spytat ci moze byt problem v brzdach sposobeny aj tym ze vaziom okolo 120 KG lebo predajca ma stale presviedca ze to bude asi tym aj ked podla mojho nazoru nehra rola vahy cyklistu pri brzdach alebo sa mylim ??
09.03.2010 - 13:50:05
00
Kedze je bike novy a nevidis unik oleja malo by to byt iba v zavzdusneni.

Skúsil by som dve veci:
1. odvzdusnit si to sam. Ak si trochu sikovny stacia ti dve 20ml striekacky, magura brzd. olej (pozor nie je lacny) a kusok gumicky co posluzi ako tesnenie medzi striekackou a otvorom na prasati. Pozri si video na magura stranke, v jednoduchosti opatrne pretlacis olej od spodu - od prasata az k packe a rychlo zapchas.

2. daj si to niekomu odvzdusnit, najlepsie bez toho aby si brzdu zhadzoval z biku.

Ak to nepomoze tak sme nasli viac ludi po sebe, ktori to nevedia odvzdusnit :) alebo je chyba niekde v tesneni
09.03.2010 - 13:54:10
00
V uzavretom systeme sa nema ako stracať minerálny olej a je úplne nelogické aby sa čokolvek divné dialo kvôli váhe /si akurátna jemná svinka z chlievika, to by bola fajn zabíjačka. hehe/. Akurát sa to bude viac prehrievať a o niečo slabšie brzdiť ako keby si mal 80kg ale určite ti nemôže prepadávať páka. Máš to proste zavzdušnené a je pravda ako aj Kubad písal, že Magurku nemusí každý šuflikant odvzdušniť 100%ne. Ani mne sa na prvý pokus nepodarila dokonale odvzdušniť Magura Marta. Hodil som ju do autorizovaného servisu a velkoobchodneho predajcu Magury a aj tak mi ju poslali naspäť rovnako zavzdušnenú. Ešte dobre, že v rámci dobrých vzťahov si za to nepýtali prašule ináč by som bol naserkaný. Nakoniec som poriadne naštudoval manuál, dodržal všetky pokyny, dal si pozor pri uzatváraní odvzdušňovacieho šroubika na prasati a bolo vybavené. Ty sa do toho ale nepúšťaj a nič zbytočne neotváraj! hehe
P.S. Magura je aj kvôli tomu sviňa, že na odvzdušňovanie potrebuješ úplne vytočiť šroubik na prasati a potom namontovať odvzdušňovací šroubik a to samozrejme aj spätne po odvzdušňovaní a práve v tejto fáze ti olej vyteká zo systému. A to je ten kameň úrazu prečo sa nedarí úúplne bezproblémovo odvzdušňovať ako je to pri značkách Shimano a Hayes.
P.S.2 Keď ti to niekto poriadne spraví, nadávať na Maguru nebudeš. Máš síce lowend od Magury ale aj tak sú Julie fajn.


Naposledy upravil Turbi dňa 09.03.2010 - 14:11:39, celkovo upravené 1 krát.

09.03.2010 - 14:04:23
00
na magury potřebuješ odvzdušňovací červík, né těsnění :D
09.03.2010 - 14:04:59
00
kubad: skludni usmev. odvzdusnoval som spominanu brzdu so 100per vysledkom. Niekedy staci trochu rozumu a da sa improvizovat. Kto nevie zaplati za sadu dvoch striekaciek 30 ecka a ani to mu nemusi pomoct.
09.03.2010 - 14:10:56
00
hm zřejmě slušný oddíl SKS Chvojkovice BROD ?
nevím proč bych měl experimentovat když ten červík koupíš v každé mototechně za pár korun, a pro příště važ slova
09.03.2010 - 14:25:40
00
keyboard_arrow_up