Cavko. potreboval bi som poradi com mam urobim mam vidlu Marzoochi MX 03 mam problem s odskokom ked vidlu zatlacim pomali sa visuva bol v nej meneni olej pretim bola trosku lenivsia ale teras sa ani poriadnie nevisunie pls co mam robit
02.04.2010 - 20:32:47
00
Ak vidla nemá nastavenie odskoku, tak pomôže jedine výmena oleja za redší. Netuším o aký olej ide, aký tam bol pôvodne, aký je tam teraz. Dokonca ani o tej vidlici moc neviem, keďže je to ročník 03 a to sú roky, kedy som sa o tieto veci určite nezaujímal. Predpokladám však, že vidla ma pevne nastavený odskok bez možnosti zmeny.
02.04.2010 - 22:42:24
00
Niektore mx-ka maju pevne nastaveny odskok a niektore sa daju stelovat (nie externe, ale pomocou dlheho imbusoveho kluca, dodavaneho spolu s vidlicou). Zistis to tak, ze ked mas vypusteny olej, pozries sa zhora do nohy a mal by si vidiet hlavicku imbusoveho srobu. Ak ju neuvidis, mas to nastavene pevne a mozes to riesit asi iba tymi roznymi olejmi (odporucany maju 7.5w).. A neviem odkial si, ale neautorizovany servis bomberiek robia v martine (napr. vymena oleja 10 oci podla cennika). Nemam s nimi osobnu skusenost, len som to nedavno kdesi zazrel.
03.04.2010 - 01:52:47
00
Zdravim ta vydla ma aj dofuk vzduchom lebo ked ano tak tam daj redsi olej a vyber jednu strunu alebo obe a dofukaj to lepsie lebo vzduch ma vedsiu hustotu ci coto ako struna, lepsie to vimrsti ma to vedsie tlaky
03.04.2010 - 21:54:17
00
LOL
03.04.2010 - 22:01:59
00
Tak táto posledná rada mala cenu "zlata" ... ak sa nerozumiem niečomu, tak neradím. ;)

Vzduch s odskokom vôbec nič spoločné nemá, až tak extrémne rozdiely v rýchlosti návratu medzi pružinou a vzduchom nie su.

Ale odhadujem to na zle nastavený odskok v kombinácií s hustým olejom. Ak vidla bola už aj predtým lenivá a po výmene oleja ešte zlenivela (predošlý olej bol redší) tak treba redší olej a povoliť odskok. Ak je odskok napevno tak taký olej, aby vidla chodila prijateľne, tam sa dá len improvizovať.
03.04.2010 - 22:02:32
00
no ja som to myslel tak ze ked tam nema odskok ziadny lebo aj moj kamar mal taky problem tiez mu dobre nevracala proste pomli odskok tak som ju rozobral spravil som vedie dierky na tom kde preteka olej a dal som prec jednu strunu redsi alej a dofukal a mato terz krasny chod takze to dobre funguje a potom to spravilaj iny chalan da drop off a tiez krasny chod
03.04.2010 - 22:13:58
00
Lenže labyrinty odskoku sú v reále vnútri a tými dierami si moc tomu nepomohol, teda povedal by som naopak. Pružinu by som nevyhadzoval, naopak znížil tlak v komore.
No a tieto odborné úpravy ... v rukách sa síce zdá že tá vidla chodí lepšie, no v reále sa tie vlastnosti až tak nezlepšia. Pekný príklad boli aj úpravy na myslím Suntour vidliciach, proste chlapci navŕtali diery do tlmiča a boli spokojní s touto úpravou, lebo vidlica chodial v rukách krásne. V skutočnosti však odstavili tlmič a jeho funkciu, tým pádom sa vidlica zhoršila v kopírovaní a reakciách na terén. Takže nie všetko je dobré, čo aj v rukách naoko dobre funguje. Neviem presne či sa aj tebe na tej vidlic podarilo odstaviť tlmič, ťažko mi je z toho čo si napísal súdiť. No takéto úpravy nemajú zmysel, dokážu viac pokaziť ako vylepšiť.
03.04.2010 - 22:28:14
00
Ani nie tlak by som zvisil to bude robit rezkejsi odskok..a tie dierky ani netreba robil som to aj beznich a malo to podobny ucinok
04.04.2010 - 09:52:04
00
Rezkejší odskok žiaden tlak nespraví, je to blbosť. Tlak v komore má byť taký, aby pružina nebola prílíš mäkká. Keď si vyhodil pružinu, pruží namiesto nej len tá komora. Rýchlosť návratu je síce u pružiny možno o niečo menej intenzívna, no rozdiel tam bude minimálny. Hlavná zmena ktorá pomohla je zmena oleja na redší. Rýchlosť odskoku závisí len a len od tlmiča a použitého oleja. Takže tými dierami ani vyhodením pružiny z vidlice si tomu nepomohol, skôr naopak. Pomohla len výmena oleja za redší.
04.04.2010 - 09:56:17
00
no sak asi ano lebo do tej ktorej som to robil druhy krta tak tam som ani nevrtal nedaval redsi olej vitahol strunu a dofukal
04.04.2010 - 12:40:45
00
@raceface1996
proč to dělat jednoduše když to jde složitě že?
místo řidšího oleje - práce na pár minut, radši ***** chod vidle!!! hehe super rada.
tím že vyndá pruužinu a bude foukat vzduchem víc dosáhne jedině toho že výrazně zhorší citlivost vidlice :-( a odskok se při tom prakticky nezmění.
04.04.2010 - 12:56:28
00
no ja viem ale to sme ponahlaly ale fungovalo to
04.04.2010 - 13:12:48
00
Bože :D ..ste sa ponáhľali, tak ste radšej vŕtali ako menili olej. Tu už zrejme nemá zmysel ani prispievať.
04.04.2010 - 17:59:08
00
No vsak proste tam daj riedky olej a mams vybavene
06.04.2010 - 12:02:38
00
keyboard_arrow_up