ludia, mam vcelku problem s velkostou ramu.
kedysi som tu riesil aky bike, rozhodol som sa nakoniec pre Meridu Matts Sport 700 ale velkosti 20 maju uz vypredane :((
mam teraz vysku 175 cm co v pohode spada pod velkost 18, ktoru este maju. ale co je problem, je moj vek - teraz mam 15 a netusim co bude trebars za 5 rokov a urcite nechcem aby mi bol ten ram maly.

v meride mi povedali ze pri tejto vyske je to na rozhrani medzi 18 a 20 takze teoreticky spadam uz teraz pod 20. myslite ze by bol problem, keby som zobral 22? je to vlastne o cislo vacsie, s tym ze by tam bola nejaka rezerva. neviem, ale sedliacky rozum mi vravi ze radsej o cislo viac ako menej. je to velky problem ked ma clovek o nieco vacsi (alebo mensi) ram?

ponukli mi este moznost vymeny ramu za 20. pytaju za robotu 880 sk co by pri tej cene ani tak nevadilo len ide o to, ze neviem ci to bude ono... predsa len je rozdiel medzi fungo zmontovanym bikom z fabriky a zo skladacky ktoru posklada nejaky "technik" v dielni a na to vyladenie by som sa velmi nespoliehal...

iny bike nechcem kupit toto je jediny stroj za prijatelnu cenu s hydraulickymi celustovymi brzdami.

takze asi tak, dost to ponahla lebo za chvilu sa vypredaju uz aj tie zvysne velkosti a behom vikendu by som to chcel cele uzavriet takze vas prosim o vase rady a dopredu vdaka za ne.
30.09.2004 - 15:12:32
00
taakze ad1: v ziadnom pripade by som na tvojom mieste nekupoval ram o cislo vacsi ako potrebujes a to len preto, lebo v buducnosti mozno vyrasties, tiez si nekupujes o jedno alebo dve cisla vacsie topanky len preto, ze ti nohy este rastu ?? alebo ano ??? na rame ktory ti bude velky budes iba trpiet, budes sa citit nemotorne a neobratne...uz ani nehovoriac o moznych bolestiach chrbta kvoli neprirodzenemu postoju...

ad2: Ani jeden z tych bikov, ktory vidis v obchode nie je zmontovany fungl z fabriky, biky z fabriky prichadzaju v krabiciach, nieco ako lego a praave sikovne ruky mechanikov ich vedia zostavit a vyladit...myslim ze suma 880 Sk za vymenu ramu je celkom prijatelna

tot vsio for today
30.09.2004 - 16:17:53
00
S tou sumou a tvojim problemom by som ani nertozmislal! Ja mam 16 aj niake tie mesiace a pri vyske 184 by som kludne sa vozil na 18 s dlhsiou sedlovkou! Ja urcite 18! P.S: Ja tiez rozmislam nad Meridou.
30.09.2004 - 19:51:04
00
zober 20 a priplat si 880 Sk... jednoznacna rada...
01.10.2004 - 09:57:31
00
20" neber ziadnom pripade!!!
ja mam 16rokov a vysku 175 tiez a mam 20ram a je mi velky 18" je akurat a sedlo si dvihnes ale ram nezmensis pri technike potrebujes mensi ram a 20nezmensis a na ceste si proste normal zdvihnes sedlo a hotovo a nebudes tak natiahnuty a nebude ta boliet chrbat ..JEDNOZNACNE 18 (ak jazdis v lese Ak planujes len cesty a sem tam polne a lesne cesty tak aj 20.ti postaci al eak to myslis aspon trochu vazne tak 18")
01.10.2004 - 15:47:30
00
SiFon: Potvrdil si moju teoriu!!! A tak to aj funguje. JA mam teraz 20,5 a je to velke!
01.10.2004 - 18:38:07
00
no ludia a teraz si mam ako vybrat? :) kazdy vravi nieco ine...

nasiel som na nete par clankov o velkosti bike a v jednom bola pod vypoctom velkosti poznamka, ze znacky ako napr. Merida alebo Author pouzivaju inu mieru... tak neviem. asi sa to neda celkom porovnavat s inymi znackami, tam asi 18" a 20" su v skutocnosti ine velkosti... (alebo nie?)
01.10.2004 - 18:41:27
00
SiFon: Potvrdil si moju teoriu!!! A tak to aj funguje. JA mam teraz 20,5 a je to velke!
01.10.2004 - 19:53:37
00
mrknete na www.author.cz maj tam presne popsanou geometrii svych ramu. a rozdil treba mezi 17" a 19" je v tom ze 19 ma o 8mm delsi horni ramovou trubku, coz muze byt i tim ze ma vetsi slooping ale i tak se to myslim da vykompenzovat zakoupenim kratsiho predstavce riditek. Dale kolo je asi clkove o 6mm delsi (rozvor) a samozrejmne sedlova trubka je delsi, ale to ma spis jen kosmeticky vliv - jde o to jestli bude sedlo vytazene vic nebo min z sedlove trubky.
Vim ze tady o slo Meridu, ale pisu to jen pro inspiraci....
02.10.2004 - 11:11:51
00
no nakoniec som kupil 22". predavac mi to poradil, skusil som si to a nie je to take strasne. je mozne ze vyrastiem este aj tych 10 cm, teraz spadam do 20" takze je to vlastne o 2" vacsie. mam trubku asi 1 cm pod rozkrokom co nie je zrovna vyhra ale teraz uz aj tak moc jazdit nebudem a do jari mozno dorastiem o daky cm-dva.

inak bike vyzera fasovo aj ked som ho este nezabehol, vydava dost cudne zvuky (hlavne ta XT prehadzovacka a predna brzda sa mi dako nezda) ale inak do pohody. vybehnem dneska este do hory trocha ho testnut a hodim sem prve dojmy.
02.10.2004 - 12:11:44
00
Ty spadas s 178 cm do 20"? ja bych to spis tipnul na 18" ale asi vzdycky zalezi na geometrii daneho kola. Ja merim 186 a klidne bych si asi koupil i 19" ale ty uz taky nemeli takze jsem koupil 21" a je to tak na hraně...

Mohl by jsi mi prosimte sdelit jeden udaj? Dej si sedlo na urovni riditek a zmer prosimte vzdalenost spicka sedla-riditka. Chtel bych to jen porovnat s Authorem. Dik
02.10.2004 - 12:58:41
00
Jano,akoze neveris mechanikom (este k tomu v uvodzovkach a tomu co postavia?Zalezi iba na tom,ake komponenty im das do ruk,pokaźit to nemozu...Pozri,drviva vecsina bikerov jazdi na "skladackach".Ziadny bycikel nemas presne podla svojich poziadavike,ale ked si poskladas,tak hej... :-)
02.10.2004 - 20:13:32
00
skus si pozriet tuto url a zadaj tam svoje parametre....

http://www.wrenchscience.com/WS1/Secure ... Height.asp
04.10.2004 - 15:30:34
00
Jano, Jano. Predavac Ti poradil to co potreboval. 22" bicykle sa nepredavajú kazdy den. To su ramy urcene pre obrov nad (citaj nad) 190cm. So 175cm si urcite zrely kandidat na 17,5" - 18" rám. Keby si este nebodaj vyrástol tak sa zmestís do 19" - 20" ramu. Chod naspat do obchodu a nech Ti vymenia rám. Ked uz chces velky ram zober max. 20tku.
04.10.2004 - 22:03:27
00
hmmm dobra stranka, tak jsem zjistil ze mam asi dlouhe nohy vuci zbytku tela, Nebo kola Author jsou samy o sobe dlouhe.
velikost ramu 19"-20"-stred-stred je odpovidajici, ale efektivni delka horni ramove trubky+delka predstavce je v souctu mem pripade o 2 cm delsi nez by mela byt ...podle te stranky. Takze si asi koupim kratsi predstavec nebo vice zahnuta riditka
05.10.2004 - 10:46:24
00
keyboard_arrow_up