Asi by som si mal dat ban za tuto temu, ale u mna je to troska specifickejsie :)

Mam XT kluky (hollowtech II). Nejako sa to v poslednom case rozpukalo. Tak som to rozobral a premazal, zial bezo zmeny. Dotiahnute su kluky na oske, pedale, sedlovka, vsetko mozne. Ak si predstavite, ako je tam riesena oska a uchytenie kluk, nechapem co tam po premazani moze robit bordel (loziska su v poriadku). Kukal som aj ram, ale ziadnu prasklinu som nenasiel. Pukanie sa ozyva vylucne pri slapani, najma pri silovom slapani, nejde zo sedlovky ani z inych komponentov.

Skusal som so zabrzdenou brzdou tlacit kolmo na ram v strede a nic, bol ticho. Ale ked som so zabrzdenou brzdou stupil na kluku a zatlacil (kolesa sa nepohli), pukanie sa ozvalo...

Any ideas?
20.06.2006 - 13:31:19
00
no ja som za ten ban :lol: ... no kedze sa prave o ucim o systemovom pristupe k manazmentu, tak podme na to systemovo :) ...
predpoklady: necistota v klukach to nebude (lebo si to precistil), vola to nebude (lebo su to predsa kvalitne kluky), pedal a sedlovka to nebude (lebo si to kontroloval)....
mozne suvislosti: no zrejme to bude mat suvis s klukami a retazou a vsetkym co to suvisi, zvoncek to nebude.....
uzavery: hmm, takze bud ti praska retaz alebo mas povoleny rychloupinak vzadu alebo ti praskaju klby alebo fakt neviem a daj si uz konecne ten ban :P :lol:
20.06.2006 - 13:51:26
00
Ze praskaju klby :lol:

Cervo, a nemoze to v tomto pripade byt prave ram? Len to sa dost tazko bude vylucovat.
20.06.2006 - 13:53:50
00
Ze praskaju klby :lol:

Cervo, a nemoze to v tomto pripade byt prave ram? Len to sa dost tazko bude vylucovat.


klby praskaju hlbsim tonom, to viem rozoznat :))

celkom mi to zatial vychadza na ten ram, ale nejak mi nejde do hlavy, preco... A kde...
20.06.2006 - 13:58:13
00
Ak je to ten Kellys, tak mne sa mari, ze to tu niekto spominal, ze mu pukal ram od Kellysu, idem hladat...

Nasiel som:

Pani, paranormalny jav sa stratil. Ram bol uplne rozobraty a vrzgot nepresta. Prasklinu nenasli. Staru suntour sajbu som poslal do vecnych lovisk a hodil som tam LX sajbu novu. Vrzgot neprestal, tak som sa nato vykaslal a siel drat kopce do Malych Karpat. Potom som ho umyl od blata na wapke. Vrzgal dalej. Zavolal som do centra Kelôlys pri Piestanoch. Tipek povedal, ze to vie odstranit. Ze su to vraj len trubky ramu, co sa pri tlaku na stred dotykaju???:O))) Tak som predvcerom rano sadol na bike, ze ho hodim vlakom do Piestan. A co sa nestalo? Bike prestal vrzgat. Nevidal ani makke f. Volal som servisakovi, ten asi len gulal ocami. Dohodli sme sa, ze mu to doveziem, ked to zasa zacne. Takze dalsi paranormalny jav z oblasti cyklistiky.:O))))
20.06.2006 - 13:59:24
00
Minulý týždeň ma do šialenstva privádzal podobný problém. Hlavne pri silnejšom šlapaní sa zdanlivo zo stredu ozývalo pukanie. Po rozobratí a dotiahnutí všetkého možného prišlo banálne rozuzlenie: nedostatočne dotiahnutý rýchloupinák zad. kolesa :oops:
20.06.2006 - 14:32:50
00
Mne toto iste robilo a nakoniec to bola spina v strede. Pukanie v strede nastane ked prejdes po vode a voda vojde do mysticiek, lebo vo vode su mikrocastice ktore to sposobuju. Staci len poriadne stred rozobrat a vytriet do cistej handry a znovu namazat cistou vazelinou urcena do stredu. URCITE TO POMOZE.-mne to pomohlo
20.06.2006 - 14:40:02
00
Mne toto iste robilo a nakoniec to bola spina v strede. Pukanie v strede nastane ked prejdes po vode a voda vojde do mysticiek, lebo vo vode su mikrocastice ktore to sposobuju. Staci len poriadne stred rozobrat a vytriet do cistej handry a znovu namazat cistou vazelinou urcena do stredu. URCITE TO POMOZE.-mne to pomohlo



Tak som to rozobral a premazal, zial bezo zmeny.
20.06.2006 - 14:41:34
00
Mám ten dojem, že sa to riešilo v nejakom staršom Vele, treba presne zarovnať dosadacie plochy rámu, tam by mohol byť ten problém. Škoda, že si už nepamätám kde to bolo. :P
20.06.2006 - 15:07:58
00
Mám ten dojem, že sa to riešilo v nejakom staršom Vele, treba presne zarovnať dosadacie plochy rámu, tam by mohol byť ten problém. Škoda, že si už nepamätám kde to bolo. :P


mno, skusim teda kontaktovat kelly's, snad budu daco vediet poradit... Ako ja som si zvykol pri biku na barsco, to pukanie nejak extra nevnimam, ale vzdy je lepsie ked pri slapani neplasis srnky praskajucim stredom :)
20.06.2006 - 15:12:51
00
to root: Do ramu v oblasti hlavoveho zlozenia mi naliali tekutinu, ktora stvrdla a vrzgot prestal.
20.06.2006 - 15:26:24
00
to root: Do ramu v oblasti hlavoveho zlozenia mi naliali tekutinu, ktora stvrdla a vrzgot prestal.


Takže keď budeš najbližšie potrebovať rozobrať stred, tak jedine s majzlíkom a kladivom? Alebo nejaká kyselina? :)
20.06.2006 - 15:52:42
00
retaz ..... resp. ine casti prevodoveho systemu.... (prehadzovac, zadny naboj...)

P.S.: asi sa mylim, ale za pokus to stalo.....
20.06.2006 - 16:38:16
00
Ak je to ten Kellys, tak mne sa mari, ze to tu niekto spominal, ze mu pukal ram od Kellysu, idem hladat...

Nasiel som:

Pani, paranormalny jav sa stratil. Ram bol uplne rozobraty a vrzgot nepresta. Prasklinu nenasli. Staru suntour sajbu som poslal do vecnych lovisk a hodil som tam LX sajbu novu. Vrzgot neprestal, tak som sa nato vykaslal a siel drat kopce do Malych Karpat. Potom som ho umyl od blata na wapke. Vrzgal dalej. Zavolal som do centra Kelôlys pri Piestanoch. Tipek povedal, ze to vie odstranit. Ze su to vraj len trubky ramu, co sa pri tlaku na stred dotykaju???:O))) Tak som predvcerom rano sadol na bike, ze ho hodim vlakom do Piestan. A co sa nestalo? Bike prestal vrzgat. Nevidal ani makke f. Volal som servisakovi, ten asi len gulal ocami. Dohodli sme sa, ze mu to doveziem, ked to zasa zacne. Takze dalsi paranormalny jav z oblasti cyklistiky.:O))))

ja mam tiez kellys a zacalo mi to tiez pukat asi tak pred tyzdnom. namazal som sedlovku a dotiahol kluky a puka. tak to musi byt len tym ramom. fakt neviem. asi sa tiez opytam v kellyse.
20.06.2006 - 19:55:52
00
mno, mam meridu champion LX a tiez pukanie v strede ako opisujete :cry:
20.06.2006 - 20:08:53
00
keyboard_arrow_up