Pocas jazdy mi stale nieco neprijemne pukalo a myslel som ze je to sedlo.Tak som ho dotiahol a stale to pukalo.Dost mi to vadilo a tak som skusal co to moze byt.Ked som skusal zadny konus tak pri tlaku na jednu a druhu stranu to zacalo.Pukanie vychadza z naboja.Skusal som ho dotiahnut no stale to pocut.Neviete mi niekto poradit alebo nemal niekto podobny problem.
Dik za vsetky rady.
25.08.2006 - 10:47:53
00
Náboj rozobrať, vyčistiť a z príležitosti, že ho máš a rozobraný a vyčistený sa pozri v akom stave sú ložiskové dráhy v náboji a na kónusoch. Ak zistíš, že sú vylágrované, tak si môžeš ušetriť robotu s opätovným skladaním a môžeš náboju vystrojiť pekný pohreb :)
Ak sú dráhy v poriadku, tak ešte skontroluj guličky (v prípade nutnosti môžeš vymeniť za nové). Ak je všetko v poriadku, môžeš náboj namazať, zložiť, naštelovať a jazdiť.
25.08.2006 - 10:56:18
00
a mozno to vobec nejde od naboja...mne tiez "pukalo" v pedaloch...vycistil, namazal...a zistil som ze to ide od zadnej stavby...tak som bol nestastny...nakoniec som poriadne kontroloval a dotiahol hlavove a bolo po probleme :lol:
25.08.2006 - 11:20:26
00
Vsak tonito pise, ze to pukanie dostatocne presne identifikoval na zadnom naboji jeho pomykanim.
25.08.2006 - 14:41:49
00
Giro presne tak
Dnes som rozobral kazetu a zistil som ze to puka v orechu.Netrufam sa do toho pustit sam, aj tak nemam potrebne kluce.
Da sa to nejako dotiahnut?
25.08.2006 - 14:51:40
00
Pockaj, si si isty, ze je to orechom a nie nabojom? Orech sa da dotiahnut takym velkym imbusom (cislo si nepamatam), ale vsak ked vyberes osku, tak vnutri uvidis 6-hran. Problem vsak bude skor niekde vnutri, v zapadkach, na to ho treba rozobrat. Ale doporucujem najskor pozriet tu osku.
25.08.2006 - 15:00:22
00
Osku som skusal dotiahnut ako prvu a neprestalo to.Mozno bude asi lepsie ju rozobrat a tak poskladat.Skusim to dneska urobit.
25.08.2006 - 15:39:00
00
Ked vyberes osku tak mozes rovno dotiahnut aj orech. To ho ale dotiahne len ku telu naboja. Samotny orech dotiahnes tak ze ho rozoberes a vyberes jednu podlozku. Na rozobratie ale treba specialny kluc ale da sa to aj srobovakom a kladivkom.
25.08.2006 - 19:03:28
00
Tak si ma potesil :(
25.08.2006 - 20:14:35
00
Dnes som dal dole kolecka, osku som vybral a tiez po vybrati osky som dal dole orech.ked som ho dal dole tak tam boli 3 pruzinky a tri male kovove casti ktore zapadaju do osky.Nemal som original vazelinu a tak som tam dal obycajnu a vsetko som zlozil spat.Po utiahnuti mi kolecko ak ho roztocim ide dost tazko a po zalozeni kolesa ak zatocim s kolesom tak mi necvrka ale tocia sa pedale.Pravdepodobne bude treba dat do orecha a naboja original vazelinu campagnolo s nizsou vyskozitou.Pokusal som sa to este raz rozobrat a vyutierat tu obycajnu vazelinu no nepomohlo to.
Co sa tyka toho pukanie tak je to uz lepsie ale nie 100%.
Gulicky som v naboji nerozoberal pretoze je to tam zapuzdrene.
26.08.2006 - 21:21:19
00
Si mal hned povedat, ze mas campu. Tam su priemyselne loziska, ak je v nich problem, treba ich vymenit cele. Vyber ich a skus ci sa tocia lahko a bez toho pukania. Ked vymenis v orechu vazelinu, tak prestane rapkat. Casom sa to rozchodi.
26.08.2006 - 23:10:52
00
Ked vyberes osku tak mozes rovno dotiahnut aj orech. To ho ale dotiahne len ku telu naboja. Samotny orech dotiahnes tak ze ho rozoberes a vyberes jednu podlozku. Na rozobratie ale treba specialny kluc ale da sa to aj srobovakom a kladivkom.


-len boplnim ze tam je opacny zavit ako klasika. uvolnuje sa to v smere hodinkovich ruciciek.

:wink:
26.08.2006 - 23:25:05
00
Tie loziska idu dole lahko?
Ako sa davaju dole.....chcem to este dnes vecer rozobrat.
27.08.2006 - 14:16:27
00
Nebude to v loziskach.
Uz mam v tom jasno a zistil som ze to pukanie vychadza zo spojenia orech a naboj.Vyzera to ako keby bolo zle tesnenie medzi.Aj pri dotiahnuti stredu ked chytim do ruky orech a tlacim nan hore dole vychadzaju z neho zvuky.Ked ho potom dam do ramu tak v tom hlinikovom rame to robi velky ramus.Co myslite mam urobit aby som to odstranil?
27.08.2006 - 22:31:40
00
Nemohol by si tu dat fotecku?
27.08.2006 - 23:07:32
00
keyboard_arrow_up