Čau chalani.
Vadí ak sú ráfiky pre 26 x 1.5 - 1.9 a je na nich plášť 2.1 ?
Je mi jasné že nato určujú výrobcovia veľkosti aby sa dodržovali.
Zaujíma ma len to či to nie je nebezpečné alebo aký názor na to máte.
27.01.2012 - 16:54:54
00
záleží od kombinácie vnútornej šírky ráfu a pouzitého plášťa.
myslim, ze podstatne je aby si plást nepodhustil a nevyzul sa ti, inak by si to mal prezit :) a samozrejme jazdne vlastnosti nebudu idealne.
27.01.2012 - 17:11:04
00
...Vadí ak sú ráfiky pre 26 x 1.5 - 1.9...


To je prosim pekne aky rozmer rafika???
27.01.2012 - 17:18:47
00
To je prosim pekne aky rozmer rafika???

Klidek :D ja sa tak nerozumiem do cyklistickej problematiky tak sa nerozculuj :) odpisal som to co je napisane na rafiku samozrejme nie cele ked tak to idem pozriet a cele to odpisem ,,,,,,,,,,,, pytam sa hlavne preto lebo rafiky su vycentrovane ale citim ze koleso jemnunko hadze ked nadvihnem bike za sedacku ... tak som si overil rafiky a plaste(s dusou) plaste su Schwalbe Black Jack 26x2.1
27.01.2012 - 17:24:46
00
Ja sa neroculujem a uz vobec nie nad uzivatelmi tohto fora ;-)
Na rafikoch nemas urcite napisane nic z toho co si napisal. To si opisal z plasta. A co vlastne chces vediet k tym rafikom? Skus z nich najskor opisat oznacenie ;-)

To, ze ti hadze zadne koleso ked mas zdvihnuty bicykel za sedlo a roztocene zadne koleso, je sposobene konusovym nabojom a orechom, ktory je tiez ulozeny na gulickach.
Odstranis to jedine nabojom na priemyselnych loziskach, kde bude aj orech ulozeny na priemyselnych loziskach.

Co mas dalej?
27.01.2012 - 17:37:49
00
To, ze ti hadze zadne koleso ked mas zdvihnuty bicykel za sedlo a roztocene zadne koleso, je sposobene konusovym nabojom a orechom, ktory je tiez ulozeny na gulickach.


Si zabil! :rofl:

Ešte som nevidel, že by nejaký výrobca bicyklov vyvažoval kolesá. (Pri vyšších rýchlostiach by sa to občas hodilo.) To spôsobuje to hádzanie aj keď je ráfik vycentrovaný.
27.01.2012 - 18:49:47
00
Lord Klaymen: ???
27.01.2012 - 19:03:47
00
raver ako si na to došiel? je to spôsobené nevyvážením kolesa ;)
27.01.2012 - 19:16:46
00
Co tak si to vyskusat v praxi s hocijako excelentne vycentrovanym kolesom?
Kludne aj bez plasta a duse ;-)

Staci zdvihnut bicykel za sedlo tak, aby bolo zadne koleso vo vzduchu a nasledne roztocit prevodovym systemom zadne koleso do vysokych otaciek.
1. bicykel s nabojom na priemyselnych loziskach
2. bicykel na konusoch
27.01.2012 - 19:36:48
00
taktiež s nahodeným plášťom je to blbosť skúšať, lebo plášť je väčšinou vždy niekde trochu nakrivo a pri svojej hmotnosti to tiež môže pekne hádzať
ale tak ma napadá, ak je to aj hociako krivo, za predpokladu že koleso sa točí konštantnou rýchlosť, ráfik má vždy konštatnú vzdialenosť od osky, koleso je uchytené v strede, náboj je uchytený presne kolmo na rám, hádže vôbec krivý ráfik bicyklom do boku keď je vo vzduchu?
ak je celý ráfik posunutý, teda že nie je presne v strede kolesa, tak to ano, to hádže dopredu, dozadu, hode, dole, to je pohyb kolmo na svoju os, ale vykonávanie pohybu s smere svojej osi sa mi pri tuhom rozmýšľaní akosi nezdá, prakticky vznikne len širšia stopa, samozrejme keď sa bicykel pohybuje po tej stope to hádže, ale to teraz nie je náš prípad, keď bicykel je vo vzduchu,
iná situácia by nastala, keby náboj bol nakrivo uchytený, lebo tam by už pohyb kolmý na os kolesa išiel aj do boku

EDIT: samozrejme v reále koleso bude hádzať aj do boku, presne kvôli vôli v ložiskách, pevnosti osky, hlavne pri rýchloúpinakoch, nie 100% kolmým osadením v ráme, nevyváženiu a podobným vedľajším vplyvom

EDIT2: a keby si si už do profilu konečne dal špefikáciu toho biku, aby sme si vedeli dohľadať podrobnosti a lepšie ti poradiť :)
28.01.2012 - 16:04:43
00
-WT- (Zoli) :D tak toto je ina akademicka odpoved :D :D :D ..........
Mam naboj shimano FH-RM65,
Plaste ako som spominal su SCHWALBE Black Jack 26 x 2.1, a dnes som pozeral na rafiky tie su CoilDuck Black Zone a cele co tam je napisane na rafiku je:
E.T.R.T.O.
559 x 19
26x1,5/1,9 to je vsetko nikde nic ine nie je napisane ... to je co sa tyka mojej otazky na to ci to vobec na tie rafiky sa mohol dat ten plast ....

Co sa tyka hadzania kolesa tak plast pri pohybe absolutne nevybocuje je uplne rovno osadeny a aj rafik je v pohode vycentrovany sice mikrometrom som ho ja nemeral ale na oko je to v pohode a aj napriek tomu citit ze mi v ruke bike kolise mierne hore dole ,.... cize to bude asi plastom alebo tym ako uz bolo spomenute vyssie ze kolesa sa nevyvazuju.
28.01.2012 - 19:27:50
00
využijem tému..
Remerx Hurry ráfiky tu asi nikto nejazdí? príp. aspoň niekto, niečo o tom nezačul? Cena okolo 550CZK je super, len v dema e-shope to vyzerá ešte nemajú..
budem vďačný za každé info, či už o ráfe alebo o mieste kde by sa to dalo na SK kúpiť.. ďakujem :)
28.01.2012 - 21:33:06
00
ma to byt novinka na rok 2012 a vyzera to tak, ze inak ako z ciech to nepojde... ale skusil by som obvolat nejake obchody co drzia remerx rafky, ci by nevedeli objednat... remerx maju hadam vsade
05.02.2012 - 20:15:58
00
Noo aj mňa by zaujímalo aka min. a max. šírka plasta sa dá použiť na rafik Remex Grand Rock 559x19
28.10.2017 - 10:21:47
00
Mavic odporúča na 1.9 ráf pneumatiky do 2,1.
Jazdím na nich podhustené bezdušáky 2,25 mm už roky bez problémov.
28.10.2017 - 10:38:02
00
keyboard_arrow_up