Chcel by som kupit tuto vidlu:
http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/rock-shox-sektor-rl-dual-position-coil-forks-2013/rp-prod85087

Mam 4 roky staru vidlu a nejak to prestava fungovat:
Rock Shox Revelation Team Air U-Turn 120-150 mm, 20 mm maxle osa (2010)
uz bola aj v Suspensionclinic, ale po pol roku opet pada max zdvih na 130 a nejak cudne to pracuje, akoby sa pri jazde zasekavala.

Kedze sa chcem vyhnut niecomu, co nebude fungovat skusim ci ma niekto skusenosti so Sektorom.

Aku podobnu spolahlivu vidlu ma Fox ? /120-150/

Da sa vyriesit nejakym medzikusom prechod z 20 mm pevnej osi na 15 mm ?
Náboj Hope sa my nechce menit.

Dakujem za odpovede.
01.10.2013 - 16:37:11
00
Náboj Hope by mal mať dostupné redukcie.
Na DPC systém som ešte nevidel sťažnosti, aj keď to už nejako nesledujem :)

Tu je ten Sektor za lepšiu cenu
http://www.gocycle.de/a.php/shop/gocycle/lang/x/a/26117/

Iná vidlica so zmenou zdvihu v podobnej kategórii
http://www.actionsports.de/de/Komponenten/GabelnDaempfer/Federgabeln/Marzocchi-2012-44-LR-Switch-TA-QR15-150-120mm-schwarz::45248.html
01.10.2013 - 19:33:36
00
S nabojom nebudes mat ziadny problem, redukcie su bezne dostupne.
Mozno lacnejsie riesenie ako nova vidla by mohlo byt vykuchanie Air U-turnu a jeho nahradenie pruzinou zo Sektora. Je tam sice problem s expanznym dorazom, ale aj to sa da doriesit.
02.10.2013 - 07:53:49
00
To Bruco.
Pozeram, ze aj ty mas tu Rock Shox Revelation Team Air U-Turn 120-150 mm, 20 mm maxle osa. Mas ju uz prerobenu s pruzinou zo Sektora, alebo ti povodna este dobre funguje ?
02.10.2013 - 08:45:23
00
Mam ju uz s pruzinou zo Sektora. Finalne stadium. Presiel som z Air U-turnu na DPA a potom na DPC.
02.10.2013 - 09:03:44
00
Kde ti to robili ? Tie pruziny sa daju vybrat podla vahy ? Mam cca 77 kg.
02.10.2013 - 09:38:56
00
Prerabal som si to sam. Pruzinu zozenies napr. tu. Ja som bral weich (zlta pruzina) a mam okolo 80 kg. Zalezi aj od toho ako jazdis, mozno budes potrebovat mittel (cervenu). Rozpatie hmotnosti najdes ak si das do google "rockshox spring chart".
Problem s expanznym dorazom som okaslal skratenim plunzra pruziny o cca 1 cm. Druha moznost je vzdat sa tlmenia s HS expanziou a dat original tlmenie zo Sektora (mam zvysne). A posledna moznost je vyriesit expanzny doraz v originalnom tlmici RVL, ale to je komplikovane.
Viac sa docitas tu.
02.10.2013 - 09:58:17
00
Super. Vidim, ze v tom mas jasno a to sa mi paci. Mam uz svoje roky a jazdim "v klude", ziadne extremy, ziadne zavody. Zmena zdvihu mi velmi vyhovuje, aj ked to vacsina zatracuje. Takze ja tiez beriem zltu /v lete mavam aj 75 kg/.
Este jedna otazka. Ked teda kupujem novu pruzinovu vidlu, kupujem macku vo vreci, alebo pri kupe zadavam svoju vahu ?

Vdaka za cenne informacie.
02.10.2013 - 10:32:02
00
Kupujes standardnu pruzinu (tusim byva cervena, stredna), ziadnu hmotnost nezadavas. To je riziko pruzinoviek, ze ak ti nesadne stredna tvrdost, potrebujes vymenit pruzinu. U vzduchovky si to doladis tlakom.
Edit: okrem hmotnosti a stylu jazdy ovplyvnuje vyber pruziny aj geometria biku, ktora ovplyvnuje rozdelenie hmotnosti medzi predne a zadne koleso.
02.10.2013 - 10:47:24
00
Uff. Prebehol som tu vasu diskusiu na www.bike-forum.cz. To je cela veda, a spravit to vo vlastnej rezii, je nad moje sily. Na druhej strane, keby som kupil ten Sektor, musim kupovat hned maksiu pruzinu a este 15 mm spaceri na ten naboj a este tie pruziny vymenit. Skusim sa este spytat u nas v Suspention clinic, ci by ten Revelation neprerobili. Ale mam pocit, ze som sa ich to pytal minuly rok a moc sa im do toho nechcelo.
02.10.2013 - 12:09:07
00
Aj keby si kupil Sektor, mozes nan dat spodne nohy z RVL a ostane ti 20 mm os.
Inak ta uprava so zrezanim plunzra je jednoducha. Len vyhadzes vnutornosti z lavej nohy a vrazis tam pruzinu. That's all.
02.10.2013 - 12:14:29
00
Suspension Clinic na moju otazku ohladom prerobenia, odpoveda toto:

"Ono nestačí vymeníť len strunu.
Ak tam chcete tento systém zmeny zdvihu tak k nemu je potrebná ešte výmena tlmenia, bohužiaľ za horšie.
http://de.hollandbikeshop.com/sram/rockshox/rockshox-gabel-teil/rockshox-dampferkit/rockshox-sektor-mc-rebound-d-mpfersatz-130-150mm-federweg/

Takze teraz neviem, to mi asi Susp-Clinic ponuka to tvoje druhe riesenie, ktore si ty zavrhol. Vlastne neviem preco. Z tej vasej diskusii na bike.forum.cz, som to nepochopil.

Neviem co je to ten plunzer, ktory mam skratit, to je ta spodna kovova tycka ?
02.10.2013 - 21:56:43
00
Plunzer je ta kovova tycka na pruzine, za ktoru sa uchytava do spodnej nohy.
Spominane druhe riesenie je vymena tlmenia z RVL za tlmenie zo Sektora. Vyhodou je, ze vyriesis problem s expanznym dorazom. Nevyhodou je, ze prides o HSE (vysokorychlostnu expanziu), ktora je v RVL, ale nie je v Sektore. Otazka je, ci ti bude HSE chybat alebo nie. Ak ano, tak toto riesenie nemozes pouzit, ak ti chybat nebude, tak je to 100% funkcne riesenie na prerabku.
03.10.2013 - 08:39:03
00
To HSE teda neviem posudit ci mi bude chybat. To tlmenie zo Sektora co mi nalinkovala Susp-clinic, je to co ty mas navyse? Ak ano, za kolko by si ho predal ?

Ty si tento problem riesil pred vyse rokom, takze to mas dobre odskusane aj v reale. Ostal si teda pri tom rieseni odrezat len 1 cm z plunzra zltej pruziny a vsetko to doteraz funguje podla tvojich predstav ?
03.10.2013 - 09:07:39
00
Ano, to tlmenie je presne to, co mam. Len ho musim pohladat. :-) Pustil by som ti ho za 50% ceny. Ak mas zaujem napis PM a dohodneme sa.
Co sa tyka fungovania, so starym ramom som bol 100% spokojny, teraz je to trochu horsie. Ale to je sposobene tym, ze sa mi mierne zmenila geometria a dostal som sa presne na hranu medzi zltou a cervenou pruzinou (alebo som zacal inak jazdit). Ale nie je to az take zle, aby ma to donutilo otestovat cervenu pruzinu. Mozno teraz, ked budem mat zimnu hmotnost. :-)
03.10.2013 - 09:35:26
00
keyboard_arrow_up