duracer: ano. presne tym to bude :roll:

nepozivam ziadne super-duper plaste .. schwalbe albert sport 2.25" pripadne conti mountain king 2.4", ..
17.09.2008 - 19:43:26
00
no sak dobre,ale pre mna je 1.5 atmosfery nepredstavitelna hodnota...strasne malo :oops: ja by som pri tak nafuknutom plasti resp dusi sekal ako masiar :twisted: a to mam len 65 kg...raz som jazdil na 2 atmosferach,ale zdalo sa mi to moc makke...3-3.5 je optimum podla mna
17.09.2008 - 22:08:16
00
2 atmosfery jazdím bežne na maratóny dávam tak 3 a to sa mi zdá moc občas jazdím pravdepodobne aj pod 2 atmosféry .... áno občas seknem a preto chcem UST ... pohodlie mäkších plášťov mi vyhovuje ale zas tla musí byť taký aby plášť pri prudkom zatáčaní a podobne držal stopu a nevynášal
17.09.2008 - 22:16:17
00
to LP: No neviem ci je to neustale lepenie nejake pohodlne :roll: :wink:

Ja jazdim RR 2,1, mam HT a vzadu to mam preistotu viacej nafukane cca 3-4 atm. Vpredu odkedy mam vydlicu ktora aj funguje tak 2,5-3atm.
Na pevnom podklade su super, drzia dost dobre. Ale co sa tyka napr uz nejakej jemnej vyrstvy sutracikov tak srandy koncia a zacina sa driftovat.
18.09.2008 - 00:25:08
00
to LP: No neviem ci je to neustale lepenie nejake pohodlne :roll: :wink:

Ja jazdim RR 2,1, mam HT a vzadu to mam preistotu viacej nafukane cca 3-4 atm. Vpredu odkedy mam vydlicu ktora aj funguje tak 2,5-3atm.
Na pevnom podklade su super, drzia dost dobre. Ale co sa tyka napr uz nejakej jemnej vyrstvy sutracikov tak srandy koncia a zacina sa driftovat.

neustále určite nieje ..defekty tejto sezóny hravo spočítam na jednej ruke ... ale UST to do určitej miery všetko vyrieši
18.09.2008 - 16:19:03
00
No veru ty musis mat na ruke riadne vela prstov :D
Ved na Donovaloch ked sme sli na Maly zvolen, tak to bolo 3 krat.

No veru to UST by to veru mohlo eliminovat, ale aby si to potom neschytali rafky.
18.09.2008 - 23:13:25
00
Vazim 88 kg (k tomu este vybava) a v plastoch mam 2,2 amt. Nechapem ako v terene niekto moze vozit 3 - 4 atm. ved to ten plast uplne straca svoje vlastnosti, o drzani v zakrute a pohodli ani nehovoriac. Zacelu sezonu som sekol 1 krat (akurat na vyjazde s Katkom ked som sedel na zatku a nevsimol si mensi suter :lol: ).
18.09.2008 - 23:31:26
00
nechcem vam viacerym kazit radost, ale asi soudruzi z NDR udělali někde chybu, ked vyrobca navrhne a vyrobi plast s odporucanym hustenim napr. min 2,5 - max 4,0, TAK NAOZAJ NECHAPEM, PRECO NIEKTO CHCE BYT MUDREJSI a ignoruje toto odporucanie... asi to navrhuju 6-rocne deti a skusaju to prvy rok na trhu... :cry: :roll:
19.09.2008 - 00:21:55
00
nechcem vam viacerym kazit radost, ale asi soudruzi z NDR udělali někde chybu, ked vyrobca navrhne a vyrobi plast s odporucanym hustenim napr. min 2,5 - max 4,0, TAK NAOZAJ NECHAPEM, PRECO NIEKTO CHCE BYT MUDREJSI a ignoruje toto odporucanie... asi to navrhuju 6-rocne deti a skusaju to prvy rok na trhu... :cry: :roll:

mudro vravis, az mi je to divno ;)
19.09.2008 - 00:23:44
00
Tiež s tým súhlasim,ale zaujímala by ma jedna vec,pri akej váhe sa trebárs berie tá spodná hranica,lebo je dosť rozdiel keď na 2,5 atm nasadne 50 kg bikerka,alebo 90 kg macek. :roll:
19.09.2008 - 08:44:17
00
Vazim 88 kg (k tomu este vybava) a v plastoch mam 2,2 amt. Nechapem ako v terene niekto moze vozit 3 - 4 atm. ved to ten plast uplne straca svoje vlastnosti, o drzani v zakrute a pohodli ani nehovoriac. Zacelu sezonu som sekol 1 krat (akurat na vyjazde s Katkom ked som sedel na zatku a nevsimol si mensi suter :lol: ).

Dudo ti to vysvetlil presne .... ale aj napriek tomu si sprav maličký testík a možno pochopíš
postav bike nastojato a pusti ho vlastnou váhou na predne koleso. (za predpokladu, že máš vidlu s funkčným tlmičom)
potom nafúkaj koleso na maximálny tlak a pokus zopakuj.
Budem sa tešiť na výsledky .... :wink:
19.09.2008 - 08:47:18
00
Tiež s tým súhlasim,ale zaujímala by ma jedna vec,pri akej váhe sa trebárs berie tá spodná hranica,lebo je dosť rozdiel keď na 2,5 atm nasadne 50 kg bikerka,alebo 90 kg macek. :roll:

ano mas pravdu, to rozpatie je urcene na rozny styl jazdy, resp. podkladu, ovplyvnuje ho aj vaha jazdca ako aj odpruzenie bajku, niektori si myslia, ze ked podhustia gumy, tak nepotrebuju full...

ak vezmem ako priklad Conti MK Supersonic, odporucane 3,0 - 4,5, tak po zohladneni vsetkych faktorov sa stale hybem v tomto udanom rozpati... uz ani minimum by som neodporucal 90kg mackovi na HT v terene

a zalezi aj od vysky TPI, pri vyssom si mozes dovolit spodnejsiu hranicu ako pri nizsom... ale vtedy radsej odporucam UST, ktore su na to urcene, nie vsak podhustovat dusove plaste...
19.09.2008 - 12:04:55
00
RR 08 ma max Tlak 4atm. Mam tam o nieco menej.
A preco mam take nahustene zadne koleso? Mam HT a staci trosku strkovejsi zjazd a pri nizsom tlaku by som lepil a lepil.
Alebo potom je este ina moznost a to je ist zajzdy ako prdlafka. A to ma zrovna nejako nefascinuje.
Ked bude full a UST plaste, tak to uz bude o niecom inom.
19.09.2008 - 12:45:21
00
Pred pár dňami som sedel na bicykli s pneumatikami nahustenými na cca 2 bary. Fuj, mal som pocit že ma to vozí doľava doprava, tá mäkká pneumatika spôsobovala pocit plávania a syndróm "v zátačke sa mi vyzuje z ráfu". hehe
Pre mňa dávno platí to čo popísal ctený poloinvalidcyclopik Dudo. hehe
19.09.2008 - 12:51:27
00
Bavim sa. Je jasne, ze pokial sa bavime o tych papierovych plastoch horeuvedenych tak je urcite lepsie ich nabombovat aspon na 2 - 2.5. Pod to by som na nich nesiel, lebo to je fakt papier..sirka akoze 2.4 a vaha 600-650g : ) Niekde sa to musi prejavit. Skuste raz ale normalne plaste (minion 2.35, highroller 2.35, advantage 2.4, kenda nevegal, blue groove..) a nebudete chciet ine, samozrejme, len pokial jazdite hlavne v terene.

no sak dobre,ale pre mna je 1.5 atmosfery nepredstavitelna hodnota...strasne malo :oops: ja by som pri tak nafuknutom plasti resp dusi sekal ako masiar :twisted: a to mam len 65 kg...raz som jazdil na 2 atmosferach,ale zdalo sa mi to moc makke...3-3.5 je optimum podla mna


To jazdis asi hlavne zapadne od Presova, ze?: >
19.09.2008 - 14:15:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Plášte a duše / MTB)
keyboard_arrow_up