ahojte poprosil by som vás o radu (verím že moje otázky môžu znieť triviálne ale každý raz začínal no nie? :) ) kúpil som nový bike merida matts tfs 900d... už pri jazde z obchodu som si nevedel rady s pedálmi .. z jednej strany plast z ktorého sa šmýka noha z druhej nejaká kovová hrča :D dnes som trošku pozeral tieto fora našiel diskusiu o bikerských tretroch ... a cez to som sa nejak dopracoval k tomu že mám pravdepodobne pedále určené práve na tretry s kovovým spodkom... poprosím vás potvrdte mi to alebo vyvráťte ...

ďalšia otázka by bola či sú všetky tretry s kovovým spodkom univerzálne a sedia na všetky tie pedále .... pri prípadnom upgrade na 520 alebo 540 keďže som čítal že tieto sú nič moc.... ďalej by ma zaujímalo ako sa dá dole ten plastový nástavec čo na nich je.... aké tretry by ste odporúčali... a najdôležitejšie ... ako sa potom tretry z tých pedálov odopínajú a ako sa nastavuje vôľa ako silno resp. slabo držia tretry....

dúfam že sa tu nájde nejaká dobrá duša čo bude mať trpezlivosť so začiatočníckymi otázkami ... vďaka
14.07.2007 - 21:33:59
00
Ano, mas SPD pedale (naslapne), pre ktore su urcene SPD tretry. Vsetky tretry oznacene ako SPD su kompatibilne so vsetkymi SPD pedalmi. Tretry SPD zo spodnej strany maju taky "pliesok" so styrmi zavitmi, na ktore sa montuju tzv. kufre. Kufre su sucastou balenia pedalov, takze si ich pytaj v obchode kde si bike kupoval. Kufre sluzia na spojenie pedalov a tretier.

Tretry sa odopinaju pohybom do stran (vpravo, vlavo), vola sa da nastavit skrutkou na pedaloch. Kazdy, kto prvy raz skusi tretry s SPDckami spadne, lebo si na odopinanie treba zvyknut. Ty nebudes vynimkou.

Tie plastove adaptery na klasicke topanky das dole tak, ze skrutkovacom tu spodnu cast kde je pruzina odsunies smerom od vrchu pedalov. Treba na to trochu sily.

M505 su podla mna dobre pedale, aj ked sam mam M520.
14.07.2007 - 21:55:02
00
vééééľmi pekne Ti ďakujem za odpovede :)
už len ohľadom tých kufrov ... je to 100% súčasťou pedálov? aby som mal istotu nie že budem chcieť zadarmo od nich niečo čo k tomu biku nebolo... a nechápem prečo mi niečo také nedali potom automaticky...
14.07.2007 - 22:15:36
00
Ked kupujes samotne pedale tak ano. Ale v pripade kupy bajku s pedalami uz tak nemusi byt. V kazdom pripade si ich musis bud vypytat alebo dokupit.
14.07.2007 - 22:23:35
00
ak kupujes bajk aj s naslapnymi pedalmi tak kufre su zamozrejme sucastou.Ale pre istotu si ich vypytaj pretoze niektori predajcovia su *****.Mam s tym osobnu skusenost v zanze. 8)
14.07.2007 - 22:30:50
00
no keď je to 100% súčasťou tak si to budem pýtať nič kupovať nebudem keď som za to už raz zaplatil :) tak zatiaľ ďakujem pekne za rady :)
14.07.2007 - 22:39:39
00
Keď ja v Košiciach na Južnej triede kupoval TFS 900-D pred pár týždňami, tak pod sedlom som mal sáčok s kuframi a takým červeným umelohmotným dzindzíkom do kotúčových bŕzd.. ;) Čiže je to určite súčasť nového biku..

Inak pevné nervy pri skladaní tých umelohmotných adaptérov z pedálov.. ;)


Naposledy upravil brm dňa 16.07.2007 - 10:33:23, celkovo upravené 1 krát.

16.07.2007 - 09:47:58
00
no keď je to 100% súčasťou tak si to budem pýtať nič kupovať nebudem keď som za to už raz zaplatil :) tak zatiaľ ďakujem pekne za rady :)


..kufre stoja v niektorych predajnach az okolo 600 Sk, takze sa ich domahaj zadarmo. mne ich k biku nedali, ale dozvedel som sa to prilis neskoro, ze to malo byt sucastou.
apropo ta plastova vec, co mas prichytenu na jednej strane sa da potom, ked budes mat tretry zhodit dolu. zatial kym ich nemas si to tam nechaj, nech sa da aspon ako tak jazdit.
16.07.2007 - 10:03:55
00
hej hej zatiaľ si to nechávam ale je to nanič šmýka sa z toho noha a celkovo zle sa na tom šlape... musím rýchlo poriešiť túto záležitosť len jaksi po kúpe biku mám problém zohnať na tieto doplnky financie :)
17.07.2007 - 10:42:58
00
Inak pevné nervy pri skladaní tých umelohmotných adaptérov z pedálov.. ;)

? ved normalne uvolnim skrutky, adapter vytiahnem, skrutky zatiahnem naspat a je to...
Ja mam tiez M505 a kurfe som dostal k biku. Je pravda ze to nesu nic moc pedale ale stacia ti myslim ked sa budes ucit, skus na nich najprv pojazdit niekolko 100km a potom uvidis.
17.07.2007 - 11:03:23
00
no tie červené dzindziky som k nemu dostal aj ja pretože som sa pýtal že ako sa dáva ole predné koleso že či treba niečo špeci kvôli tým brzdám...
17.07.2007 - 11:29:28
00
Tak si skús spomenúť, odkiaľ Ti ten červený dzindzík vytiahol.. ;) Možno ho vybral práve spod sedlovky, rozbalil sáčok, ukazoval Ti dzindzík a sáčok s kuframi ostal niekde na pulte.. ;)
17.07.2007 - 12:07:43
00
ee určite nie... už som bral bike pýtal sa ho na to odmontovanie a išiel po dzindzik dozadu :) ako si spokojný s bikom ináč? :)
17.07.2007 - 17:24:16
00
Bike v pohode, aj keď ešte som nemal veľa možností ho vyskúšať naostro (Jahodná bola absolvovaná iba 1x). Akúrát hútam, že vymením vidlicu za Rebu 100mm.. financie už sú, len nemám kupca na toho Relica.. :D
17.07.2007 - 23:44:27
00
a čo Ti nevyhovuje na vidlici? :) Reba koľko stojí ? v čom je lepšia? ja som jahodnú spravil už 3krát potom trochu okolo ružína a tak (máme tam chatu ) možno sme sa aj videli :) môžme niekedy stretnúť ... poznávacie znamenie rovnaký bike :D máš ten čierny antracitový?
18.07.2007 - 15:30:26
00
keyboard_arrow_up