cistic brzd sheron z tesca za par eur.. zatial 100% spokojnost, dobre to cisti inak vsetko na bajku, ma to celkom slusny tlak cize mastnotu a bordel odtial doslova odfukne. Vyborne to vycisti aj vnutro prasiatka. Tiez je to skvely pomocnik pri servise lozisk, vsetok bordel a stara vazelina je v momente prec...
08.08.2015 - 19:42:21
01
aj sikonak od sheronu je docela fajn na reťaz, za par penez
08.08.2015 - 20:13:46
00
rád pochopil. Prečo ten rozdiel medzi benzínom a izopropylom?

benzín je znes viacerých uhľovodíkov (nikto presne nevie akých a pravdepodobne aj trocha oleja) tie sa rôzne dlho odparujú a nakoniec tam nejaké ostanú
izopropyl je len jedna zlúčenina a trocha vody a tie sa pekne odparujú, izopropyl takmer okamžite
čim lepšie odmastiť izopropylom alebo tým sprejom čo kúpim v bajkovych obchodoch

podľa toho čo ideš odmastiť, ťažko povedať

izopropyl je drahý ale super účinný a už ho viac nepoužiješ ale takmer nič nepoškodí

zato benzín je v pohode ale postupne sa zamasťuje, použiješ ho opakovane ale
NIČÍ GUMU !!! a preto opatrne s ním
09.08.2015 - 22:35:20
00
Oživím túto tému.
Mal som úplne rovnaký problém, ako Vlado. Písalo sa leto 2015, nová Zee a nový kotúč Shimano, po istom zábehu išlo všetko OK. Po cca 700 km som to odložil na zimu a keď som bike na jar 2016 vytiahol (bežne som takú dlhú pauzu nikdy nemal), robilo to presne to, čo na Vladovom videu. Pišťalo a nebrzdilo.
Brzda netiekla (nemala prečo), vidla netiekla (bola taktiež nová), pri predku som nič nestriekal, skrátka všetko suché ako martini. Páčka chodila normálne, takže odvzdušňovať som sa nechystal (bodaj by aj, na novej brzde za 90 :-D). I keď som o tom pochyboval, kúpil som čistič bŕzd v Tescu (díky, chlapi, za radu - bez irónie) a odmastil, ale podľa môjho predpokladu - furt to rovnako nešlo. Tak som kúpil nové platničky, a prakticky od prvých metrov sa chytili a brzdia, ako sa na 4piestik patrí.

Po intre konečne otázka - čo sa vlastne, kua, stalo? "Staré" platničky sú resin a nebrzdia. Ale že vôbec. Nové sú metalické a brzdia jak sprosté. Od prvého momentu. Šicko je nové, shimaňácke, nič nebolo umastené. Na kotúči žiadna zmienka o výhradnom používaní jedného typu platničiek. "Staré" platničky pred odložením na zimný spánok išli normálne. Mohla im uškodiť niekoľko mesačná nečinnosť? Myslím, že nie. V pivnici je celoročne cca 17°, normálna vlhkosť, tma.

Nerád by som tie "staré" platničky vyhadzoval do koša. 20€ ma nezruinuje, skôr mi ide o princíp..
02.05.2016 - 20:12:35
00
rovnaka vec, platne metalicke po sezone sadnem na bike a vrzgaju ako dive, len pri silnom zakusnuti nevrzgaju
smirglom som prebehol platnicky, namocil do liehu a uz nic nevrzga a pekne kuse
asi to nebol proper postup... ale tak fungovalo

edit: zabudol som napisat ze takto sa zacali spravat na zaciatku novej sezony, cize fungovali ok v oktobri a zacali vrzgat ked som sadol na jar


Naposledy upravil Yogisz dňa 03.05.2016 - 07:55:13, celkovo upravené 1 krát.

02.05.2016 - 22:44:29
00
Brzdy fungujú tak trošku na princípe mágie... to ma naučili roky praxe :D
03.05.2016 - 00:12:03
02
Mal som obdobny problem, sice s nizkou radou shimano brzd, ale tiez toto. Nove platnicky pohoda, bike postal a bolo po vsetkom. Piskalo to a nebrzdilo nic. Brzda sla do muky a kupil som novu, nemal som uz nervy sa s tym natahovat. Od vtedy som u seba na ziadnych brzdach nemal taky problem. 495, SLX na dvoch bikoch, pohoda. Priatelke zas bezne po odstaveni biku na zimu zacnu piskat. Proste ich treba zjazdit a su v pohode. Zaujimave bolo to, ze tohto roku sa to nestalo a netrebalo ich zabiehat. Tie brzdy su naozaj niekedy magia :D
03.05.2016 - 21:13:40
00
Mne sa tiež poadrilo zamastiť platničky a fest :tmi: a bol som s toho zufali ale skusil som jeden trik a to, postriekal som ich čističom na brzdové platničky a podpálil. Ešte som odmastil sprejom kotuče a čuduj sa svete oni začali fungovať. Ja viem že ma teraz ukameňujete že som ich podpálil ale nič lepšie ma nenapadlo. :)
05.05.2016 - 18:41:19
00
fofo050 napísal:
Mne sa tiež poadrilo zamastiť platničky a fest :tmi: a bol som s toho zufali ale skusil som jeden trik a to, postriekal som ich čističom na brzdové platničky a podpálil. Ešte som odmastil sprejom kotuče a čuduj sa svete oni začali fungovať. Ja viem že ma teraz ukameňujete že som ich podpálil ale nič lepšie ma nenapadlo. :)


Podpalovat si ani nemusel, cistic brzd je nieco ako tech.benzin a tam horia vypary a nie samotná tekutina. Spravny postup inak. Ja odmastujem a cistim kotuce aj platne tech.benzinom a nikdy ziaden problem.
05.05.2016 - 19:08:35
00
po sezóne sa zvykne zazimovať bike, čiže sa umyje..mne sa občas stane, že pri umývaní z kazety nafŕka na kotúč mastnota..platničkám čas nevadí..len mastnota..keď mám zamastené metalické platne tak ich jemne prebrúsim brúsnym papierom..to mi doteraz vždy pomohlo.. :)
05.05.2016 - 19:45:55
00
Eddie_G napísal:
Oživím túto tému.
Mal som úplne rovnaký problém, ako Vlado. Písalo sa leto 2015, nová Zee a nový kotúč Shimano, po istom zábehu išlo všetko OK. Po cca 700 km som to odložil na zimu a keď som bike na jar 2016 vytiahol (bežne som takú dlhú pauzu nikdy nemal), robilo to presne to, čo na Vladovom videu. Pišťalo a nebrzdilo.
Brzda netiekla (nemala prečo), vidla netiekla (bola taktiež nová), pri predku som nič nestriekal, skrátka všetko suché ako martini. Páčka chodila normálne, takže odvzdušňovať som sa nechystal (bodaj by aj, na novej brzde za 90 :-D). I keď som o tom pochyboval, kúpil som čistič bŕzd v Tescu (díky, chlapi, za radu - bez irónie) a odmastil, ale podľa môjho predpokladu - furt to rovnako nešlo. Tak som kúpil nové platničky, a prakticky od prvých metrov sa chytili a brzdia, ako sa na 4piestik patrí.

Po intre konečne otázka - čo sa vlastne, kua, stalo? "Staré" platničky sú resin a nebrzdia. Ale že vôbec. Nové sú metalické a brzdia jak sprosté. Od prvého momentu. Šicko je nové, shimaňácke, nič nebolo umastené. Na kotúči žiadna zmienka o výhradnom používaní jedného typu platničiek. "Staré" platničky pred odložením na zimný spánok išli normálne. Mohla im uškodiť niekoľko mesačná nečinnosť? Myslím, že nie. V pivnici je celoročne cca 17°, normálna vlhkosť, tma.

Nerád by som tie "staré" platničky vyhadzoval do koša. 20€ ma nezruinuje, skôr mi ide o princíp..


Oxidacia. Vzdy to silnejsie postihuje organiky. Nanovo rozbrzdit sa zvacsa da.
06.05.2016 - 16:19:16
00
azet napísal:
Oxidacia. Vzdy to silnejsie postihuje organiky. Nanovo rozbrzdit sa zvacsa da.


Tiez mam rovnaku skusenost.
Kupil som nove Zee-cka a XT-ckove kotuce ako upgrade za moje Guide R.
Ako nove brzdili Zee uplne skvele, okamzite sa zabehli.
Potom som mal asi 2 tyzdnovu pauzu a v tom momente prestali absolutne brzdit. Urcite neboli ziadnym spôsobom zamastene ani nic.
Ako je toto mozne? Ako tak citam, je to zrejme "vlastnost" brzdného materialu....., je to dost sklamanie, lebo aj po rozbrzdeni idu brzdy odhadom na 50%.

Ako je to riesitelne ? Priklanam sa k teorii oxidacie brzdného materialu...., ale co ak oxiduje aj povrch kotuca ??

Ako to riesit ? Dakujem za kazdu radu....., mam 100 chuti sa vratit ku Guide R a Shimano zahodit do potoka....... :-(
03.11.2017 - 23:49:57
00
Jazdím Shimano už dlho, aj zee aj slx a nie je problém.. teraz na novom biku mám guidy a sú podstatne slabšie ako starý model zee-ka.. kotúče mám slx a ani v bike parku nepociťujem nedostatok brzdnej sily..servisujem aj sram aj Shimano ale prvý krát počujem že sa niekto chce vrátiť k guidam od Shimana..niekde bude chyba.. rád by som sa na to pozrel..lebo zee-cka sú čisté kotvy.. zaujímavé.. oxidacia to nebude..
04.11.2017 - 17:06:17
00
Dakujem za reakciu, ked som pogooglil, tak nie som sam s tymto problémom, pochybujem o tom ze je to nahoda......,ale skusim este jednu vec.
Odmastim kotuce priemyselnym cisticom na brzdy a kupim nove sintrovane platnicky. Pozriem este raz strmen, ci nahodou niekde nie je unik oleja, aj okolo piesta a uvidim.
Nie je to normalne, ze taham za packu ako vladzem a ani ma nedviha........, daco je velmi zle ..., pritom viem ze vedia velmi dobre brzdit, maju silu.
04.11.2017 - 22:19:28
00
deje sa to zial bezne. ked ich poriadne rozbrzdis na nejakom strmaku, zacnu znovu brzdit na plno. po prestavke par dni si znovu na tom istom. ked ich polejes vodou, brzdia na plno ihned. ked voda vyschne, brzdia zase na hovno kym ich nerozbrzdis. osvedcili sa mi metaliky s chladicom. na metalikach bez chladica sa mi deje to iste, zrejme ina zmes. (brzdy su saint, ale robilo mi to aj na XT)

samozrejme, musis vylucit, ze sa ti na platne dostava olej napr cez slzive tesnenie na piestiku, resp na kotuc cez vidlu alebo co.
05.11.2017 - 07:36:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Brzdy / Kotúčové brzdy)
keyboard_arrow_up