nehnevaj sa, ale keď máš ebajky s axs radením tlmením pre celú rodinu .... tak si kľudne zaplatíš človeka, čo ti to bude nabíjať kým budete vo vírivke
12.01.2023 - 10:23:38
02
čo stále nič nezmení na skutočnosti, že čím viac elektroniky a bateriek na nejaký výrobok nahádžeš, tým horšia bude jeho spoľahlivosť
12.01.2023 - 10:34:52
00
skor radím prejst na klasické bicykle s lankovou prehadzovačkou a odpadne big problem:) alebo vychovavat rodinu nech sa starajú o svoje veci sami:) To je ako s tými novými autami ak si chces zapnut kurenie sedaciek musíš prekliknut cez tri menu sem tam sa do displeja netrafíš a hned je pozornost vodiča na cestach znížena. Technologie vedia pomoct ale sú aj niekedy záťaž.
12.01.2023 - 10:38:29
01
Presne takýto vystrašený som bol, keď som si XX1 axs kúpil ako jemne ojazdený a čakal ako ma to na 80-100km výjazde nechá práve niekde v strede....nooo...nekonalo sa. Namiesto toho sa na AXS objavila hlavne v zime čisto mechanická porucha, ktorú asi zanedbal predošlý majiteľ - kamarát...a tým bola kompletne suchá, zakorodovaná spojka a teda to nenapínalo reťaz. Pri mechanických X01, XX1 som sa s týmto nestretol. A potom druhou nevýhodou bola opäť nie elektronika, ale to, že AXS veľmi vytŕča z rámu smerom von, takže pomedzi trčiace skalné zuby, rôzne trčiace časti kosodreviny atď... som ten prehadzovač zničil a dostal extra vôľu v čapoch. Je to asi jeden z prvých kusov čo bol na SK, ja ho mám 2 sezóny, kamarát predtým asi 2 sezóny...Elektronika funguje absolútne bez jedinej chyby, len mikroladenie už nie je možné nastaviť, kvôli vôľam.
12.01.2023 - 10:45:46
01
skalne zuby a kosodrevina bežný rodinný výjazd na Slovensku:). Možno GX by vydržalo viacej teda možno má okrem ramienka aj iné časti oceľové.
Vzhľadom nato ,že jazdíš viac ako 200k ročne vo Fatre ma ten tvoj problém neznepokojuje:)
12.01.2023 - 10:52:01
00
bmprsvz7777 napísal:
axs je určite zaujímavý produkt, SRAM tvrdí, že funguje od +50 do -30 stupňov, čomu neverím, ale ok, dal som svoj na pol dňa do mrazničky, po vybratí chvíľu fungoval
v čom vidím problém: predstav si, že ideš na bežnú víkendovú rodinnú bajkovačku, a keďže si moderný človek tak najprv nabiješ všetky e-bajky, potom nabiješ všetky batérie do prehadzovačiek, potom všetky teleskopky (reverb axs), potom všetky tlmiče (axs flight attendant) atď. pri piatich ľuďoch to je minimálne 25 batérií, k tomu si každý zoberie so sebou mobil, niekto garmin, niekto športové hodinky, niekto jbl reprák, niekto led čelovku, niekto go pro kameru... bla bla
že ten výlet neskončí dobre je dopredu jasné


Absolutne bezpredmetne, staci mat nieco viacportove. Dnes bezna 4clenna rodina ma 4 mobily, nejaky ten tablet, hodinky, sluchadla, atd. Ked mas AXS na viacerich bajkoch, tak mas k tomu urcite aj viac nabijaciek, a teda vies nabijat. Zas jeden vikend to AXSko vydrzi na jedno nabitie.

Prílohy:

nabijacka.jpg
nabijacka.jpg 7.93 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2023 - 11:04:09
00
to je skor problem bateriek v ebiku ako axs, tej staci aj 10 minut a moze sa par hodin jazdiť... lebo kazdemu sa obcas stane, ze si nieco chcel dat nabit a zabudol a zistí to o 5 minut 12....
12.01.2023 - 11:08:26
00
bmprsvz7777 Tak pockaj, "bezna rodinna bikovacka" na 5x e-bikoch, s axs pohonom+teleskopom a Flight Attendant? Hmm, snazim sa ale neviem si to predstavit, a pochybujem ze niekto tu hej, teda realne :lol: Nehnevaj sa, ale si z "tohto sveta"? :-) Ake ze mas teda skusenosti ked to v jednom kuse zakopavas pod ciernu zem? Ja ich teda este nemam, ale z mne dostupnych info, pokial to vydrzi 2-3 roky pri fakt ze pouzivani, drsnom a pravidelnom, nie vozeni sa, potazmo "rodinnom", tak ti garantujem ze ani mechanicke shimano v identickych podmienkach nebude mat omnoho vacsiu zivotnost, ak vobec...
12.01.2023 - 11:11:22
02
Jaiub napísal:
bmprsvz7777 Tak pockaj, "bezna rodinna bikovacka" na 5x e-bikoch, s axs pohonom+teleskopom a Flight Attendant? Hmm, snazim sa ale neviem si to predstavit, a pochybujem ze niekto tu hej, teda realne :lol: Nehnevaj sa, ale si z "tohto sveta"? :-) Ake ze mas teda skusenosti ked to v jednom kuse zakopavas pod ciernu zem? Ja ich teda este nemam, ale z mne dostupnych info, pokial to vydrzi 2-3 roky pri fakt ze pouzivani, drsnom a pravidelnom, nie vozeni sa, potazmo "rodinnom", tak ti garantujem ze ani mechanicke shimano v identickych podmienkach nebude mat omnoho vacsiu zivotnost, ak vobec...


skús si prečítať môj príspevok ešte raz, snažím sa v ňom vysvetliť prečo nemám a nechcem mať na bajkoch žiadnu elektroniku, pretože nechcem stráviť celý víkend nabíjaním a nastavovaním, chcem sa proste bez zbytočných starostí voziť...
takže nie som fanúšik elektro-bajkov a ani nie som fanúšikom axs, celá rodina jazdí normálne ne-elektrické bicykle, osadené kvalitnými mechanickými komponentami, o ktorých som presvedčený, že sú spoľahlivejšie bla bla
axs mám a úprimne mi lezie to nabíjanie na nervy a neviem si predstaviť, že by som mal ešte nabíjať aj všetky bicykle, sedlovky atď
pripojil som tam aj fotku z ktorej snáď je zrejmé, to čo som napísal
12.01.2023 - 11:54:30
00
Aha, takze tebe v podstate vadi iba nabijanie baterkovej veci, chapem dobre? Potom asi nikto tu nebude rozumiet naco si taku vec o ktoru sa treba starat a nabijat kupujes :-) Zivotnost aj potrebu nabijania je predsa spomenuta uz v popise tychto komponentov. Ja som myslel ze tym ze "staci aby primrzlo a pojde sa pesi" davas nejaku inu skutocnost najavo, o to viac ked to tu tak hejtujes... A ono ze to len treba nabijat :-)
Ale ano, mozem suhlasit tym ze sa stavame otrokmi doby, a to uz odkedy sa vymysleli mobily, notebooky, az po e-biky ci elektromobily ktore treba nabijat pomaly denne. Co je proti tomu 2-3tyzdnova vydrz prehadzovacky.. :-)
12.01.2023 - 12:08:09
04
pozri, každý sme z inej generácie, ty si presvedčený, že dobrá vec musí mať dotykový displej a baterku, ja som naopak presvedčený, že mechanické SIS páky boli geniálne, pretože fungujú bez poruchy 30 rokov, kde bude tvoje axs za 30 rokov ?
12.01.2023 - 12:30:58
00
Netreba mat ani 5 ebikov s tymi blbostami, staci ked sa clovek musi jedovat s mobilom, navigaciou a gps tachacom, svetlom , nahradnou baterkou a powerbankou, uz to je viac nez dost aby mal clovek nervy. A nestaci ani ta rozsirena nabijacka.
12.01.2023 - 13:09:18
10
nemyslíte, že to, že sa jedujete je váš problém a nie tej elektroniky? Ona si to ani nevšimne
12.01.2023 - 13:35:41
03
double napísal:
skalne zuby a kosodrevina bežný rodinný výjazd na Slovensku:). Možno GX by vydržalo viacej teda možno má okrem ramienka aj iné časti oceľové.
Vzhľadom nato ,že jazdíš viac ako 200k ročne vo Fatre ma ten tvoj problém neznepokojuje:)


To som tak naschvál písal, aby sa ľudia moc nebáli elektronickej časti AXS, paradoxne AXS mne postupne odumieralo na mechanické problémy, podotýkam spôsobené mnou - technikou jazdy a rozsekávaním popadaných konárov. A hlavne napriek tomu všetkému stále žije, ale veľmi kompromisne. Takže pri tých rodinných výletoch na hrádzi a na rozhľadňu na kopci čo je 100vm nad dedinou mechanicky ako aj elektronicky dokáže AXS fungovať dlhšie ako ich v rodine bude baviť cyklistika a na jedno nabitie im vydrží aj pol roka.
12.01.2023 - 15:43:52
00
lapaloma: nie. veci maju zivot ulahcovat a nie ho komplikovat :) ako napr. dojdes autom niekde na vyjazd a nefunguje prehazka, lebo nie je nabita :D
12.01.2023 - 16:38:40
02
keyboard_arrow_up