Nie je to síce ideálna voľba ale funkčné to bude.
14.05.2020 - 22:23:39
00
Borso napísal:
Tak to vyzerá, že budem musieť kúpiť novu kazetu. V tom prípade nie som moc spokojný. Čakal som, že dám okolo 4000. Nuž


Ja este dam sancu novej retazi natiahnut sa a napasovat sa na staru kazetu. no a potom vyskusam to, co tu niekto spominal - potocit stare retaze a zjazdit kazetu nadoraz
14.05.2020 - 22:26:13
00
Ja som dal starú späť, tiež uvažujem, že chvíľu vydržím kým reťaz sadne na kazetu a už tie dve potom budem točiť do mŕtva
14.05.2020 - 22:38:38
00
Borso napísal:
Ja som dal starú späť, tiež uvažujem, že chvíľu vydržím kým reťaz sadne na kazetu a už tie dve potom budem točiť do mŕtva


chystas sa kupovat nove rychlospojky? tie originalne vraj nemaju byt po otvoreni znova pouzite...
14.05.2020 - 22:53:17
00
Martin182 napísal:
Chcem sa páni spýtať, či by systém fungoval keby mám kazetu xt 10-51, xt prehadzovacku, xt páčku, xt reťaz & zostal by mi prevodník+kľuky sram?
Vďaka.


Urobil som na mojom biku to isté , SLXko kazeta s SLX nábojom, KMC reťaz, XT radenie a prehadzovač a nechal som si NX kľuky lebo je to jediná vec ktorá sa zo sady NX zatiaľ nerozpadla. Ale aspoň si ako ja daj kvôli novej reťazi aj nový prevodník. Volil som blackspire , robia aj alternatívu na priamu montáž pre sram kľuky ale ani sramom nič nepokazíš.
14.05.2020 - 23:11:56
02
peter.kal napísal:
chystas sa kupovat nove rychlospojky? tie originalne vraj nemaju byt po otvoreni znova pouzite...


Rýchlospojku som točil jednu 2000 km a rozpojil som ju na niekoľko čistení, nemal som po rozpojení problém ju znova spojiť a dala sa bez pocítenia zmeny jazdiť. Pre istotu som však mal na rajdách prilepenú jednú zabalenú čerstvú keby sa rozhodla rupnúť. Ale nestalo sa takže je to iba marketingový ťah sramu aby si kupoval spojky donekonečna kvôli každému čisteniu.
14.05.2020 - 23:14:35
02
peter.kal napísal:
chystas sa kupovat nove rychlospojky? tie originalne vraj nemaju byt po otvoreni znova pouzite...


Dal som novú
14.05.2020 - 23:47:41
00
Gesker napísal:
Rýchlospojku som točil jednu 2000 km a rozpojil som ju na niekoľko čistení, nemal som po rozpojení problém ju znova spojiť a dala sa bez pocítenia zmeny jazdiť. Pre istotu som však mal na rajdách prilepenú jednú zabalenú čerstvú keby sa rozhodla rupnúť. Ale nestalo sa takže je to iba marketingový ťah sramu aby si kupoval spojky donekonečna kvôli každému čisteniu.


Mne sa nedávno po cca 1000km rozpadla. Išiel som na výjazd a po pár metroch ju skrútilo a zaseklo v kazete. Skoro som si vercajch rozbil o predstavec. Mala za sebou cca 7-8 rozpojení. Možno len chyba kusu.
15.05.2020 - 00:14:51
00
Martin182 napísal:
Chcem sa páni spýtať, či by systém fungoval keby mám kazetu xt 10-51, xt prehadzovacku, xt páčku, xt reťaz & zostal by mi prevodník+kľuky sram?
Vďaka.


doteraz som to tak mal (s GX retazou), problem bol jediny, na 51 pri toceni vzad po 2-3 otoceniach retaz padla na 9-10 koleso.
Prave pred par minutami som tam dal XT retaz (jazdit budem zajtra), iste je vsak jedno, na 51ke pri toceni vzad uz retaz nepada.

Mam to na Absolut black Oval prevodniku.

Neviem v com by mal byt problem, aspon test tocenia na stojane bol ok, real zistim zajtra :-)))
15.05.2020 - 00:20:44
01
Ja som spojku gx rozpojil hádam 30 krát a nic sa jej nikdy nestalo
15.05.2020 - 05:58:06
04
tomasspura napísal:
doteraz som to tak mal (s GX retazou), problem bol jediny, na 51 pri toceni vzad po 2-3 otoceniach retaz padla na 9-10 koleso.
Prave pred par minutami som tam dal XT retaz (jazdit budem zajtra), iste je vsak jedno, na 51ke pri toceni vzad uz retaz nepada.

Mam to na Absolut black Oval prevodniku.

Neviem v com by mal byt problem, aspon test tocenia na stojane bol ok, real zistim zajtra :-)))


>>Super, daj vedieť ako sa to správa v reale, aj keď dnes prší jak v Marikovej na maratóne :)

Ešte riešim jednu vec, že či mi bude nový shimano orech pasovať na zadný náboj
Syncros Silverton 2.5, 6 bolt, 12x148mm Boost. Mám scott spark rc 900. Nikde na nete sa neviem dočítať.
15.05.2020 - 08:07:28
00
zhod orech a porovnaj s DT orechni ktorý potrebuješ :)
15.05.2020 - 08:28:00
01
Borso napísal:
Ja som dal starú späť, tiež uvažujem, že chvíľu vydržím kým reťaz sadne na kazetu a už tie dve potom budem točiť do mŕtva


este som sa na ceskom bikefore docital o jednom tipe, ten ale zatial nemam odvahu vyskusat, posielam len pre zaujimavost
https://www.bike-forum.cz/forum/zivotnost-komponentu-sram-eagle-gx-1-x-12#comment4229473
16.05.2020 - 22:01:55
01
peter.kal napísal:
ja som retaz menil pravidelne po cca 750-850 km, podla mierky. dnes nova retaz zacala strielat na 10, 12, 14 pastorkoch, kazeta ma cca 3300 km. po dnesnom cca 25 km vyjazde strielanie zatial neprestalo, dam vediet kedy (alebo ci vobec) prestane. v prispevkoch vyssie citam, ze chcete tocit stare retaze. je to bezpecne? chystate sa pouzit nove rychlospojky alebo povodne?


priamu skusenost zatial nemam, ale nevidim dovod preco by to nemalo byt bezpecne. rychlospojku som na kazdej retazi rozpojil a spojim asi 3x, po cca 500km som kazdu retaz vypral v technickom benzine. na vyjazdy so sebou nosim malu nitovacku na retaz a rychlospojku, takze ak sa mi retaz roztrhne mozem vybrat ten clanok a retaz spojit. zatial som to nepotreboval, ale rovnako uz 2 roky nosim knoty, dusu a minipumpu aj ked som vdaka bezdusakom defekt nemal.
19.05.2020 - 08:22:00
01
Mám GX 12 cca 3000 km.
Ohnutý zub som vyriešil, vôľu v prehadzovačke tiež.
Stále mi ale vadí tuhý chod radenia.
Po výmene bowdenu a lanka je nakrátko slabá zmena, ale nestojí to za reč.
Keď som mal onehdy 2x9, tak bol citeľný rozdiel medzi radením X0 a X9, pri prehadzovačke X0.
Rozmýšľam nad výmenou radenia, alebo prehadzovačky za Shimano, asi XT.
Vyššie sady Sram sa mi nechce dávať kvôli cene.
Čo si o tom myslíte?
21.05.2020 - 09:09:24
00
keyboard_arrow_up