mozno zakladam duplicitnu temu...

hladal som v starsich temach nejake rady a navody na udrzbu prednej vidlice (konkretne Manitou slate). No vsade som nasiel len utrzkovite info, a niektore rady si protirecili. Preto by som sa chcel spytat, kto vie ako sa ma spravne a hlavne cim osetrovat predna vidla (vonkajsie/vnutorne nohy) ake oleje (silikon vs. teflon, najlepsie aj nazov produktu - ale nie reklamu), ako casto servisovat (rozoberat, cistit) a tak.

Myslim ze by nebolo zle mat to vsetko pokope. pripadne ak je tema, v ktorej toto vsetko popisane je, tak dajte link (ja som bohuzial nenansiel v starsich temach). vopred dik
26.03.2007 - 14:08:12
00
skus si pozriet toto mozno pomoze je tam (skoro)vsetko
http://www.progresscycle.cz/firma.asp?I ... 2&rok=2007
26.03.2007 - 14:16:36
00
hlavne si precitaj navod k vidle, ze akym olejom to mozes striekat(s akym zlozenim) aby si ju neposlal do vecnych lovist. a inac stale utierat vnutorne nohy po vyjazde, menit olej podla servisnych intervalov(sam alebo do servisu)
26.03.2007 - 23:07:13
00
mno, tak som trocha viac preklikal forum a nasiel som zopar tem kde sa to rozobera. v podstate na vnutorne nohy je univerzalnejsi silikonovy olej. Moze byt aj teflo, no niektore znacky vidlic to nedoporucuju. utieranie po kazdej jazde je samozrejmostou :)
neodporuca sa pouzivat wd40 na mazanie. pokial ide o vymenu oleja, to je asi lepsie nechat na servise.
takze tak. v podstate som zistil co som potreboval. diky moc 8)
27.03.2007 - 10:03:07
00
Nedavno sa tu niekde riesilo ci na vnutorne nohy pouzit silikonovy alebo teflonovy olej. Ja som zastancom silikonoveho. Niekto tu tvrdil, ze teflon je lepsi. Vyskusal som TF-2 a GT 85, ale ziadny sa nevyrovnal silikonu. Ja pouzivam Silkal 93 od Coyote. Aj po zotreti citit na nohach olejovy film ktory tam aky taky cas vydrzi, co som nemohol po rovnakej dobe povedat o teflone.
Cize hlavna udrzba - hlavne ciste vnutorne nohy, sem tam nejaky ten silikon a vymena oleja zalezi od najazdenych km, terenu, pocasia atd, ale napr. ja menim aspon raz za rok a pol., alebo treba pozriet aky je olej vo vidlici. Ak je cierny, ze cezen nieje vidno :), vymenit. Ale podla toho by som sa neriadil u starsich Bomberov, v ktorych je olej cierny uz po jednom dni :) Pisem z vlastnych skusenosti, mal som otvorenych tolko vidlic, ze to nespocitam na vsetkych mojich prstoch :)
27.03.2007 - 13:56:32
00
Na mazanie vnutornych noh jednoznacne silikonovy olej. Teflonovy by sice nemal nijak ublizit, ale vyhody silikonu nema - silikon je v tom oleji okrem ineho prave na to (alebo len na to?), aby chranil a osetroval gumove / pryzove casti, cize predlzuje zivotnost tesneni. :idea:

P.S. Tu je ta starsia tema: http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=11451&postdays=0&postorder=asc&highlight=silikonovy+olej&start=0
27.03.2007 - 18:40:57
00
:arrow: Mala poznamka co sa mi stalo, skoro ma drbl0, na Gile som cistil vnutornosti vsetko premazal, dal dokopy a ono mi cez spodny imbus na lavej nohe zacalo vytekat mazivo a vsetko po kotuci a mam to vsade, ked som isiel zabrzdit som sa skoro zabel :cry: :cry: :cry:
27.03.2007 - 19:23:45
00
keyboard_arrow_up