Ktorý bike ???

Anketa bola ukončená dňa 10.12.2007 - 18:55:54

Stevens Glide LX 30% [ 3 ]
Canyon Nerve ES 70% [ 7 ]
Celkový počet hlasov : 10
Včuľ bábo raď.
Chcem Vás poprosiť skúste mi poradiť či mám ísť do tohto Stevensa alebo si počkať na modely 2008 od Canyonu. Doteraz som bol rozhodnutý pre Canyon ES 5.0 no tuhý boj som zvádzal či ES alebo XC.
Stevens Glide LX
Canyon Nerve ES
Canyon Nerve XC

Zdvihy a ceny sú dosť podobné, ide mi najmä o to či sa vyplatí čakať na Canyona len kvôli Fox tlmiču a vidlici (Talas vs. Recon). Ak máte niekto skúsenosti hlavne s tým Stevensom. Pre mňa je to doteraz neznáma značka :oops:
Za každú radu dik.
26.11.2007 - 18:55:54
00
jednoznacne zlaty stred, Canyon Nerve ES, tie dva mi pripadaju take "ani dobre, ani zle", vychadzaj z toho, ze najdolezitejsie pri kupe biku je ram a vidla a ostatne nech ta netrapi, to stuningujes casom..
toť moj skromny nazor
btw: este upresni co na tom chces jazdit, lebo tie biky maju rozne zdvihy, co je dost velky rozdiel medzi vidlou fox 140kou a rebou max. 115kou
26.11.2007 - 19:04:28
00
hm, pjekne bajky, asi by som dal hlas Stevensovi, pekne vyvazene poskladany (podla mna)... o znacku a kvalitu by som sa nebal :wink:
26.11.2007 - 19:17:08
00
no neviem, mne pripada na Stevense ten uhol medzi vahadlom a hornym ramenom zadnej stavby velmi velky, su skoro na 1 priamke. tam ten cap bude dostavat riadne po hube. ale na druhej strane je pravda ze vybavou je celkom dobre vyvazeny

XC je na chrtenie

ESX je tiez celkom v pohode osadeny a celkom ok cena
26.11.2007 - 19:34:33
00
:arrow: to Martinux
No ja viem, 140 vs. 115 je dosť. Na moje "jazdenie" by mi stačilo bohate 115. Ide o to že Talas sa dá locknúť príp. zmeniť zdvih podľa terénu (ťažký terén alebo poľná cesta) a vždy pôjde výborne, a Reba nebude v ťažkom teréne to čo Talas a myslím si že ani v ľahkom sa jej nevyrovná. Ale to sú moje teórie, skúsenosti s nimi nemám :(
Jazdiť budem kvôli dobrému pocitu, možno nejaký maratónik (asi 24hodinovka MTB) (ale takisto kvôli pohode, kondícia na top 10 nehrozí :P - skôr druhá polovica až 2/3 štartového poľa).
26.11.2007 - 19:43:04
00
ako uz vladol podotkol, ten canyon s tou rebou je skor na chrtenie (nieco pre matta :wink: )
ale ten druhy canyon s tou foxkou je skor na take pohodove jazdenie, skor na take AM/EN, na maratonoch sa s tym mozes iba ustvat....viem aky je to citelny rozdiel iba pri 80 vs. 115....a co sa tyka tuhosti, tak reba by urcite podrzala, s nou je skor problem s citlivostou
26.11.2007 - 19:59:10
00
len pred nedávnom som mal podobnú dilemu .....
v prvom rade si treba vybrať radenie .... Shimano vs. SRAM. Ak si vyberieš Shiimano, tak je výber jasný a nemenný ...
Ak si vyberieš SRAM, tak máš zase dve možnosti, ale momentálne by som počkal na oficiálne uverejnenie modelov 2008, nakolko sa mení aj osadenie vidlí a možno aj niektorích komponentov.

V každom prípade ak si chrt tak rátaj XC, vidla sa dá vždy vymeniť za vyšiu max 120mm. Ak si chceš viac užívať a nevadí ti vyššia váha, tak potom AM08. Kompromis nerob, lebo skončíš ako ja :wink:

budú zmenené aj rady, takže by som naozaj s výberom trochu počkal
ES 2007 bude AM 2008
ESX 2007 bude ES 2008

widget.slide.com
widget.slide.com
widget.slide.com
widget.slide.com
26.11.2007 - 22:46:19
00
:arrow: Roman
No veď tvoje "trápenie" s Canyonom som sledoval, nezávidím čo si s tým mal problémov.
Ide o to že ten Stevens je taký nejaký stred medzi Canyonmi čo sa týka zdvihov, a to sa mi páči. Aj zadná stavba vypadá na pohľad celkom príjemne. Ide o to že neviem či pocítim nejaký moc výrazný rozdiel medzi Fox RP 23 (Canyon - podľa foto 2008 by ho mal mať aj model AM) a X-Fusion O2 (Stevens). A samozrejme vidlica je kapitola sama o sebe. Talas si nastavím dľa potreby.
Ešte k tomu prečo sa rozhodujem teraz a nečakám na uvedenie modelov 2008. Stevens sa dá kúpiť so zľavou 20% do 30.11.07 - číže cenou sa vyrovná Canyonu no dátum je už dosť vysoký.
27.11.2007 - 08:09:31
00
:arrow: ešte k osadeniu SRAM vs. SHIMANO
Radšej by som chcel SRAM :( no ale v kombinácii kľuky LX. Čo sa pri Canyone pravdepodobne nedočkám (v modeli AM 5.0 - brzdia ma totiž financie). Čiže mierne k dobru má komplet sada LX u Stevensa.
:cry: whuaaaaaaaa to je za rozhodovanie.
27.11.2007 - 08:13:50
00
dúfam, že trápenie je už za mnou a už si budem len užívať jazdu.
Sram vs Shimano ... dosť zásadné rozhodnutie.
s tlmičmi nemám velké skúsenosti takže sa radšej nebudem vyjadrovať.
Osobne mi na stev... vadí uhol vahadla...... na chrtenie to bude dobré, lebo by sa to nemalo pohupovať, ale jemný chod zadnej stavby neočakávaj.
27.11.2007 - 10:40:56
00
tu je na mieste otazka,ako ides/chces jazdit dalej-teda ci si chces jazdu viac uzivat(technicke jazdenie,vylety,zjazdiky,single...) alebo chces jazdit pre vysledky.Ja by som navrhoval ten Canyon ES5.7-micku som mal moznost na 1/2 dna jazdit a vtedy som jazdil Stumpjumpra Comp 2007 a ten Canyon ES7 sa mi zdal celkovo zivsi,dokonca aj vo vyslapoch ma milo prekvapil.Ak nejazdis pre vysledky/rychlost,tak to ESko je super bike :wink:
27.11.2007 - 12:09:36
00
:arrow: Warzone
Trafil si klinec po hlavičke. Jazdu si chcem viac užívať. Na výsledky nemám kondičku :( a toto mi plne postačuje. Bike je pre mňa oddych, a keď zablúdim na maratón (alebo 24hodinovku) tak idem predovšetkým kvôli sebe, a vtedy nie je pre mňa výsledok dôležitý (skôr súperíme medzi sebou partia). Teraz sa len neviem rozhodnúť či Stevens alebo Canyon. Lebo ako som písal Stevens sa dá kúpiť do 30.11.07 s 20% zľavou.
27.11.2007 - 12:24:31
00
az je to tak ako pises, tak jednoznacne to vyhrava tento krasavec
http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/index.html?b=86
27.11.2007 - 12:52:10
00
aj ja si myslim,ze ES5-ka je ok...aj na to ze je to najnizsi rad z ES je vybava fajn,ber ju,neolutujes(jedine ze by si chcel ist neskor do endura...) toto je univerzalnejsi all-mountain s ktorym v pohode zvladnes prejst aj nejaky ten maratonik a dokazes si ho viac uzit ako chrti :wink: ja by som pri 140mm zdvihu uz siel do ESX,ale to je na tebe...
27.11.2007 - 19:23:39
00
Súhlasím. Na model ES (6.0, kým visel na stránkach Canyonu vo veľkosti M) som poslal objednávku a tí ci*****ci mi neboli schopný odpísať že už nie je. Po asi týždni to stiahli z webu. Teraz mi zostáva čakať na model AM 5.0. Enduro ma neťahá (na to sa mám príliš rád) takže AM bude dokonalé. Keby bol v ponuke nejaký model 120/120(140) s cenou do 1500 eur, a solídnou výbavou (hlavne vidlica (najlepšie Talas) + tlmič) tak by to bol jasný favorit. Týmto požiadavkám vyhovuje Romanov Spectral úplne ideálne, akurát tá cena je pre mňa úplne nereálna.
27.11.2007 - 20:21:26
00
cron
keyboard_arrow_up