zakon je fajn, zalezi co je napisane v zarucnom liste k bajku, tam si predajca casto specifikuje podmienky zaruky inak ako je v zakone
10.01.2017 - 23:03:44
00
Nie. Žiadne podmienky záruky, ktoré by si vyhradzoval výrobca, nemôžu obmedzovať právo garantované zákonom.
10.01.2017 - 23:36:47
02
Filip dobre pise, nasiel som nieco taketo http://www.uspesne-podnikanie.sk/aka-je-zarucna-doba-na-tovar, ale pravda je, ze diely, ktore sa opotrebovavaju uznat nemusia v ramci reklamacneho konania. Aj ked, ktovie, ci to uz dnes tiez nie je inak. A s tym, ze predajca daval zaruku 6 mesiacov na zadne stavby a podobne zvrhlosti (nebudem menovat :lol:) .. no ale to bolo kedysi. Imho nova nepouzivana sedlovka, aj keby mala poskodene tesnenia a mala 4 mesiace, tak to musia poriesit.
11.01.2017 - 06:45:49
00
Filip80 napísal:
... Zarucna doba na spotrebny tovar je 24 mesiacov pre fyzicku osobu, na pouzity tovar 12 mesiacov. Kratsia nesmie byt...

zarucna doba na baterie mobilov je 6 mesiacov - aspon podla predajcov ...
nebude to to iste ?
skusal niekto reklamovat bateriu po vyse roku ?
by to chcelo samostatnu temu asi :)
11.01.2017 - 10:11:18
00
to je zaruka na kapacitu nie na funkcnost
11.01.2017 - 10:24:41
00
To co je napisane v zarucnom liste, nema ziadny vyznam do 2 rokov od kupy (napriklad podmienka garancnej servisnej prehliadky pri bikoch). Zakon stanovuje zarucnu dobu na spotrebny tovar 2 roky a to plati a predajca tuto lehotu moze len predlzit a nie skratit. Samozrejme nad zarucnu dobu garantovanu zakonom, si moze diktovat specialne podmienky (napriklad ta garancka).
11.01.2017 - 10:37:14
00
2R zákonná záruka sa nevzťahuje na "bežné" opotrebovanie tovaru jeho predpísaným používaním od výrobcu, viď napr. topanky, gumy, atd ...
11.01.2017 - 11:01:13
00
Mas pravdu, ale prasknuta patrona v sedlovke bezne opotrebenie urcite nie je. Ale pri tesneniachi ci loziskach sa na to predajca vzdy moze vyhovorit, resp niekedy sa im ani necudujem. Poskodene tesenia po 1 roku celorocneho jazdenia bez servisu by som urcite nereklamoval (ale je vela takych co hej). Ale po par mesiacoch ked bike nema najazdenych ani 500km uz hej.
11.01.2017 - 12:39:47
00
Zlu baterku asi mozu zvalit na bezne opotrebenie :lol: .. u KS Lev ta prasknuta patrona nemoze byt z toho, co o tom pisu, ze sa nesmie privelmi zatahovat upinak ?
11.01.2017 - 12:45:11
00
Tak ja tu sedlovku do rámu zatahujem slabo,žiadne extremne pritahovanie. A to by som musel poriadne pritiahnut keby mam vonkajšiu časť tak skrivit aby som následne praskol tu vnutornú časť. Myslim že to nieje ani možne.
11.01.2017 - 14:44:33
00
Tento kratky prispevok pisem ako radu vsetkym, co maju pevnu sedlovku rozmeru 27,2mm na MTB.
Ako som sa dostal k teleskopu ja:
Cca pred rokom som este patril medzi vas aj ja. Jazdil som pevnu sedlovku cely zivot a ani vo sne by mi nenapadlo, ze treba nieco ako teleskop. Zmena nastala az som sa zacal snazit o fit biku na moje rozmery. Zistil som ze pol zivota jazdim na MTB sedlo prilis nizko. Nastavil som predpisovo na XC, kupil SPD a zacal viac jazdit. Rozdiel bol astronomicky. (pre predstavu uvadzam, ze sedlo islo hore o skoro 8cm :tmi: ). Spolu s narastom vykonu a celkovej radosti z jazdy sa ale objavil problem pri zjazdoch a komplikovanych technickych pasazach. Zacali pribudat kotrmelce, rozne pady z nedosliapnutia ... Absolvoval som aj par vyjazdov, kde som manualne menil vysku sedla cez rychloupinak, na velku radost vsetkych co isli so mnou, sme viac stali ako isli. Tak prislo aj na mna, a zacal som hladat teleskopicku sedlovku. Na forach mi bolo velmi rychlo vysvetlene, ze mam vymenit cely bike, lebo v priemere 27,2mm nie je nic vhodne. A toto tvrdenie je hlavny dovod preco pisem tento prispevok.


V podstate existuju sedlovky mechanicke a hydraulicko-vzduchove. Nepodarilo sa mi najst ziadnu rozumnu hydrauliku na 27,2mm. To malo co je v ponuke, ma zvacsa ovladanie na sedlovke a podla recenzii nedisponuje velkou spolahlivostou.

Mechanicke su si zvacsa podobne funkciou, proste otvory a kolik ako zarazka. Zo znackovych je to napr. Gravity Dropper. Ja som dal prednost "cinskemu lacnaku" T-mars SD-419S. https://www.amazon.com/Tmars-mtb-Dropper-Seatpost-27-2x445mm/dp/B00U2ERLJW
Dnes po roku pouzivania, absolutna spokojnost. 100% spolahlivost, 0 udrzba (po roku jazdenia po rozborke vsade len cista vazelina). Jedine minus je mozno trocha old school design.

Pri cene okolo 90EUR je hriech jazdit pevnu sedlovku v kompromisnej vyske. Z mojej skusenosti mat sedlo v optimalnej vyske, viac ako len vykompenzuju tych 300g na vyse.


Tesim sa na pripadne otazky.
11.01.2017 - 14:49:42
03
Filip80 napísal:
Inak podla zakona ti staci preukazat, ze si u nich kupil bike (blockom alebo zarucakom), nemaju pravo vyzadovat oba dokumenty zaroven, staci jeden. A trval by som na spisani riadneho reklamacneho protokolu s podpisom a datumom. Ak to ide mailom, tak im povedz nech ti obratom poslu potvrdenie prijatia reklamacie. A od toho datumu maju 30 dni na vybavenie, Ak to nevybavia, mas narok na nahradu ci vratenie penazi.


Neviem ako by som riešil vrátenie penazi kedže teleskopka je súčasťou kúpeného biku :)
11.01.2017 - 15:02:33
00
Martis napísal:
A to by som musel poriadne pritiahnut keby mam vonkajšiu časť tak skrivit aby som následne praskol tu vnutornú časť. Myslim že to nieje ani možne.

Vsak to, tiez som nad tym rozmyslal, ze ci je to ono, ale nepodarilo sa mi dohladat o tom nic.. toz neviem, ci praskalo vnutro, alebo vonkajsok.
11.01.2017 - 18:09:40
00
Martis To netusm ani ja :-), ktovie ako by to nacenili. Ale predpokladam, ze by ti mali dat adekvatnu nahradu teda (iny kus, pripadne model).
11.01.2017 - 21:46:49
00
lto napísal:
Vsak to, tiez som nad tym rozmyslal, ze ci je to ono, ale nepodarilo sa mi dohladat o tom nic.. toz neviem, ci praskalo vnutro, alebo vonkajsok.


Pozri tu :

http://kssuspension.com/wp-content/uploads/2015/12/LEV-Integra.PDF

Mne praskol diel A3111 v tej drážke ako sa tam dáva diel P26 HL. To ako sa mohlo prasknut nechápem. či vadný kus.
13.01.2017 - 18:35:10
00
keyboard_arrow_up