Zdravim, uz dlhsiu dobu hladam svoj buduci FS bike. Jeden z kandidatov je aj LP Tecnic fs 900
http://www.suncycle.sk/index2lapierre.php?nazov=TECNIC%20FS%20900&id=1045&extra=9
ale nejak neviem co si mam mysliet o tej zadnej stavbe. Na nete som nasiel ohladom tohto konkretneho systemu velmi malo info z toho vacsina sa nevyjadrovala moc pochvalne - rozumej vacsia hupavost, braking jam atd. Chcem sa preto opytat niekoho kto na tom [pripadne fs 700] jazdi aky ma z toho pocit, ako sa to sprava hlavne hore kopcom a pri brzdeni. Pripadne ci sa radsej obzerat po inom system tlmenia[fsr, 4bar]. Thanks
20.04.2009 - 14:15:13
00
Skus pouzit hladanie,o tych systemoch je tu toho habadej.
Najlepsie trochu dosetrit:
http://www.suncycle.sk/ => LP X-CONTROL 210
popripade neviem aku velkost ti treba,ale dobry tip:
viewtopic.php?f=14&t=19237
20.04.2009 - 20:41:24
00
Skus pouzit hladanie,o tych systemoch je tu toho habadej.

nuz, ved to co som tu doteraz nasiel vzdy skoncilo tak ze single pivot vsetko zalezi od konkretneho prevedenia, co ako iste uznas, nie je prave napomocna info. Ten Nerve som pozeral aj ja akurat ze ja potrebujem mensi [16-18]. Ohladom toho LP sa pytam preto ze 2008 model sa da zohnat za necelych 1000 Eur. Moj favorit je Canyone nerve xc 4.0 ale ten je so svojimi 1270Eur[vratane dovozu] uz absolutne na hrane mojho rozpoctu a zrejme aj kusok za nou :wink: . Vdaka aj tak
20.04.2009 - 20:49:15
00
Jednocap bude vzdy hupat viac do kopca ci v stoji.
Pri tejto cene je to tazke,no nie nemozne...co takato alternativa?Ak jazdis na pohodu,snad uzivis aj trosku vacsi zdvih-viac komfortu...
http://www.kubicasport.eu/produkt/1270/Haibike-Tension-X.9/
20.04.2009 - 21:23:04
00
Za necelých 1000,- € sa dá zohnať aj Tecnic fs 900 model 2009, no a X-control 210 by sa tiež dal možno zohnať za 1 270,- €. Určite Ti nepoviem no zistiť to viem. Hai by som neriešil skôr už ten Canyon.
20.04.2009 - 21:29:17
00
Bud ten hai - tam je super vybavicka a aj zadne savby su nehupave a ovela lepsie nez jednocapy. Navyse tam je poriadna vidla a X.9
Alebo : viewtopic.php?f=14&t=19237
21.04.2009 - 15:15:20
00
Bud ten hai - tam je super vybavicka a aj zadne savby su nehupave a ovela lepsie nez jednocapy. Navyse tam je poriadna vidla a X.9
Alebo : viewtopic.php?f=14&t=19237


Ten Hai je asi najskaredsi bike co som tu videl :) fakt i ked vybava je super. A ako som uz raz napisal, ten canyon by som hned zobral keby mi nebol velky.
21.04.2009 - 15:28:36
00
Ten Hai je asi najskaredsi bike co som tu videl :) fakt i ked vybava je super. A ako som uz raz napisal, ten canyon by som hned zobral keby mi nebol velky.


no neviem .. buď riešiš bike z pohľadu charakteristiky zadnej stavby alebo ti ide o výzor ... mám presne ten Hai a som s ním spokojný. Pri šľapaní nehúpe no nerovnosti berie, v zjazde a pod brzdením netuhne a výbava je na úrovni oveľa drahších bikov ...

:lol: image je na nič ...počúvaj smäd :lol:
23.04.2009 - 12:17:18
00
Toto spĺňa asi 90% dnešných fullov. K takýmto veciam by sa mal vyjadrovať fakt len človek, čo má skúsenosti z viacerými bikami, napadá ma Mlok.

Nechápem však zaslepenosti komponentami. Za 2 roky som na biku vymenil toľko vecí. Polovica z tej super výbavy sú veci spotrebák, čo rám určite nie je. No u Hai asi tiež :).
Nemám nič proti Haibiku, no neverím, že 90% ľudí čo Haibike vlastní aj tento bike chce, proste pekná výbava. A toto je návnada Haibiku ... problémy po roku s tými bikami byť nemusia, uvidíme o rok dva tri :). Stačí kúsok zdravého uvažovania a logiky ...
23.04.2009 - 13:47:06
00
Toto spĺňa asi 90% dnešných fullov. K takýmto veciam by sa mal vyjadrovať fakt len človek, čo má skúsenosti z viacerými bikami, napadá ma Mlok.

Nechápem však zaslepenosti komponentami. Za 2 roky som na biku vymenil toľko vecí. Polovica z tej super výbavy sú veci spotrebák, čo rám určite nie je. No u Hai asi tiež :).
Nemám nič proti Haibiku, no neverím, že 90% ľudí čo Haibike vlastní aj tento bike chce, proste pekná výbava. A toto je návnada Haibiku ... problémy po roku s tými bikami byť nemusia, uvidíme o rok dva tri :). Stačí kúsok zdravého uvažovania a logiky ...

neviem preco ohovaras tuto znacku?
nikdy si nic take nejazdil predpokladam a asi budes len zavidiet
si myslys ze daky spesl alebo SC je lepsi napriek vyssej cene a nizsej vybave?
ty menis pravidelne vybavu???
pravidlene lames nemecke biky??
a navyse hai nieje moc lacny, maju lacne len niektore modely a vdaka zlave v ziline stoji to co stoji.
23.04.2009 - 14:51:54
00
Ok to červené som možno prehnal. Nie, neboj nezávidím. Skúšal som už nejaký Hai a veru neoslovil ma.
Výbavu nemením pravidelne, no z pôvodnej nezostalo na biku takmer nič. Chcel som tým poukázať, že vymeniť polovicu komponentov nie je nejak finančne náročné, skús však vymeniť rám ...
Ak mi chceš povedať že Hai sa rovná kvalitou vyššie spomenutým značkám + ešte veľa daľších kvalitných značiek, tak si na omyle. Už len samotné biky sú dôkazom toho. Stačí porovnať materiál, zvary, zoslabovanie materiálu na miestach kde je menej namáhaný, kvalita laku, geometria, priebeh zdvihu a veľa ďaľších vecí.

Áno, posledný riadok je dôvodom obľúbenosti Haibiku. Nemám nič proti nemu, no tlačiť ich všade a každému so slovami, je tam lepšia výbava, nie su najlepšie rady. Veď kto už len cíti rozdiel medzi šaltrom SLX a XT? Kto cíti rozdiel v tuhosti medzi kľukami SLX a XT? Kto cíti rozdiel medzi brzdami Juicy 5 a Juicy Carbon? Ale ako cítiť rozdiel medzi dvoma rámami bikov? Ich geometria, správanie a podobne.

Dúfam, že to tu nedopadne ako hádka a nebudú chýbať argumenty ... :?
23.04.2009 - 15:45:30
00
Kto zase hovori, ze je ram alebo geoska zla?? Ved to moze byt to iste ba aj lepsie. Kazdý nech si kúp to čo chce. Je sice pravda ze medzi LX a XT clovek az taky fatalny rozdiel (okrem dizajnu a vahy) nepozna. Ale! pruzenie (vidla, tlmak, zadna stavba) je nehorazny rozdiel medzi xcr vidlou a dakym tym reconom. Natoz u tlmaku. A navyse jednocap vz prevereny horstlink 4-cap co ani za toho boha nehupe a ma nadherny linerny priebeh.
Budes chleba ked su rozky???
Ked budes posluchat => v sobotu ti dam previez sa :lol:
23.04.2009 - 16:00:00
00
No ten rozidel XCR a Recon tam nebýva, zvyčajne Recon prípadne Tora a Reba a podobne.

Dobre navrhnutému jednočapu sa priemerný štvorčap nemusí vyrovnať. Porovnávať však jednotlivé zadné stavby môže len človek so skúsenosťami. Toto je téma fakt nadlho. :)
Je to predovšetkým o prioritách.

Tak v sobotu sa vidíme, no nezabúdať nie je všetko zlato, čo sa blyští. :wink:
23.04.2009 - 16:06:04
00
Nikto nepozna znacky Haibike, Red Bull, Radon, Rose. Teda su zle??? :? A skuste sa zamysliet, preco niesu zname v nasich koncinach?
23.04.2009 - 18:16:27
00
... svetoznáme značky majú právo hrdiť sa tým čo vyvinuli, mnohé "vychytávky" a zlepšenia spravili vďaka snahe zlepšiť a zdokonaliť pruženie, geometriu a podobne ... majú vlastný vývoj, preto tá cena... a to že sú na trhu už dlho znamená, že sú aj známe a rozšírené. No ak sa len tak letmo ohliadneme do nedávnej minulosti, mnohé zo značiek ktoré sa dnes bežne jazdia bolo neznámych. No rozšírili sa. Tiež nemajú vlastné geometrie, ani riešenia zadnej stavby .. odkukali, odkúpili patent a fungujú.
Sú ľudia ktorý sa radi pohodovo povozia a za málo penazí si užijú pomerné slušnú muziku aj na značke, ktorá zrovna nedobíja svet. A ohľadom tých komponentov ... tiež som na predchádzajúcom biku vymenil takmer všetko. No len málo z toho bolo preto, že by sa to normálne opotrebovalo (nehovorím reťaz, kazetu, plášte, mám na myslí prehadzku, prešmyk, radenie, vidlicu) .. skôr išlo o snahu zlepšiť výbavu, dostať sa z Deore aspoň na XT .. a to XT tam mám už tri roky a som s tým spokojný. Funguje, šlape ako má, tak predpokladám že kúpiť si bike s takou výbavou znamená neriešiť najbližšie tri roky nič, okrem plášťov, kazety a reťaze ... Nie každému vyhovuje ťažká strunová vidla, aj keď je vraj citlivá .. radšej zoberiem kvalitnejšiu vzduchovú, kde nemusím riešiť výmenu struny lebo mi je mäkká, alebo sa naťahovať s predajom vidlice a zháňaním novej ... alebo nariekať že tá vidla je kotva a mal by som ju vymeniť ...
Keby si niekto dal naozaj námahu a pozrel si stránky týchto neznámych značiek, konkrétne www.haibike.de snáď by pripustil, že to nie je nejaká garážová zlepenina. Aktuálne modely sa cenami rovnajú iným značkám a myslím že keby im nedokázali konkurovať aj kvalitou, na trhu by sa neudržali.
To, že sa dajú minuloročné modely zohnať za naozaj nizku cenu neznamená, že ich kvalita je mizerná. Skôr si myslím že obchodník vie že lahšie predá lacný bike s nižším rabatom ako sa spoliehať že toho "spešla" ktorého má na sklade z roku 2006 ešte stále predá za 90% pôvodnej ceny, ... veď je to značka. :roll:
Ale nechajme každého nech si kúpi to, na čo má a čo považuje pre seba za najlepšie.
23.04.2009 - 19:02:44
00
keyboard_arrow_up