Ahojte,
na jednom priblizovadle potrebujem vymenit zlomene radenie. ale na 6 koliesko neviem rozumne zohnat, tak rozmyslam, ze by som, vymenil 6 koliesko za 7 potom upgradoval radenie na 7x3. to predpokladam bez vymeny retaze pojde. nechcem do toho davat vela penazi ale nech bike sluzi.

chcem sa opytat.
1. akym klucom zhodim viackolo alebo kazetu, ci co to je (vid foto)? mam ten kluc na shimano HG, ale to je velky, kluc do tohoto ide mensi a tiez ma nejake zuby po obvode.

2. dam tam vobec 7 kolecko? (alebo viackolecko?)

bol to lacny bike tak nechcem na to ziadne super komponenty. hlavne aby to fungovalo ako ma.

dakujem za rady...

Prílohy:

viackolo.jpg
viackolo.jpg 524.56 KiB thumb_up0thumb_down

12.06.2020 - 14:37:22
00
Ahoj, neporadím ti úplne s tvojimi otázkami, ale aspoň zozdielam môj problém/riešenie. Mal som 6 kolečko, ktoré sa úplne rozsypalo. Našťastie môj kolega mal v pivnici bajk so 7 kolečkom, ktorý bol na odpis, takže mi dal celé koleso. Prehodil som plášť a najprv som si len nastavil radenie tak, že som nepoužíval najmenší pastorok (po meste používam skôr ľahké prevody). Aj keď sú pastorky v inej vzdialenosti tak som radenie vyladil. Objednal som potom iba páčku radenia na 7s (https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/radenie/mtb-7-8-9-prevodov/shimano-radenie-tz500-7-k-prave-cierne.html) a dnes som to vymenil. Stačilo nastaviť doraz a prehadzovačka to pekne zvláda. Takže ak by sa ti podarilo niekde zohnať koleso so 7 prevodmi (niekto možno má niečo také v pivnici), tak stačí potom vymeniť páčku za 4€ a všetko krásne frčí s pôvodnou prehadzovačkou aj reťazou.

A druhá možnosť.. pozerám, že tú istú páčku tu majú aj na 6 prevodov - https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/radenie/mtb-7-8-9-prevodov/shimano-radenie-tz500-6-k-prave-cierne.html
12.06.2020 - 15:34:07
00
Toto nie je zle, ale co mam ja (7sp) slo dost z tuha. Musel som tam dat slabsiu pruzinu. Ale za tu cenu...https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/radenie/mtb-7-8-9-prevodov/shimano-radenie-tx30-6-k-prave-cierne.html
12.06.2020 - 15:44:02
00
palicka dakujem za obsirny koment. len ta packa je riadne neprakticka. jeden z dovodov prave na upgrade na 7 kolecko by bol to indexove radenie, ci ako sa to vola .
alebo to co poradil fradog je super.
12.06.2020 - 16:46:27
00
Ja som dával rovno komplet brzdove páky aj s prehadzovačkou integrovanou

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/radenie/mtb-7-8-9-prevodov/shimano-rad-brzd-paka-ef65-prave-7-k.html

Aj so 7kolečkom 14-28 tuším a radí to jedna radosť

    12.06.2020 - 17:43:43
    00
    Jasne. Ja som to bral z uplneho low cost pohladu. Keby si videl ten moj bajk :) staci nazov Cyber Phantom F4 ;) Ale na 5 min cestu do prace bohate staci a nebojim sa onho. Chalani tu teraz dali elegantnejsie riesenia
    12.06.2020 - 18:46:49
    00
    dorwin napísal:
    Ahojte,
    na jednom priblizovadle potrebujem vymenit zlomene radenie. ale na 6 koliesko neviem rozumne zohnat, tak rozmyslam, ze by som, vymenil 6 koliesko za 7 potom upgradoval radenie na 7x3. to predpokladam bez vymeny retaze pojde. nechcem do toho davat vela penazi ale nech bike sluzi.

    chcem sa opytat.
    1. akym klucom zhodim viackolo alebo kazetu, ci co to je (vid foto)? mam ten kluc na shimano HG, ale to je velky, kluc do tohoto ide mensi a tiez ma nejake zuby po obvode.

    2. dam tam vobec 7 kolecko? (alebo viackolecko?)

    bol to lacny bike tak nechcem na to ziadne super komponenty. hlavne aby to fungovalo ako ma.

    dakujem za rady...

    Radenie na 6kolo by nemal byť problém zohnať. Aj v najbližšej cyklopredajni. Na 7kolo takisto. Pri tých dvoch máš výhodu širšieho výberu.
    Kľúč ti treba špeciálne na viackolo, a bezproblému sa ti 7kolo zmestí do rámu ale asi bude treba vymeniť aj prehadzovač. Uváž, či sa ti oplatí. Radenie ťa vyjde aj na 6 a aj na 7 rovnako.

    Ja som práve minule robil taký downgrade zo 7 na 6. Rozsah majú rovnaký. 14-28 alebo megarange 14-34. Tak tam je ti zbytočné mať o medzi tým hustejšie. Reťaz je tá istá aj na 5kolo a aj na 8kolo. (mne pasuje aj na 9kolo bez problémov)
    12.06.2020 - 19:16:09
    00
    tak som tu na mtbiker nasiel Shimano revoshift. aj na 3 vpredu aj 6 vzadu, plus brzdove packy k tomu za cca 15Eur. to je v pohode
    12.06.2020 - 21:04:00
    00
    keyboard_arrow_up