skor zadne, ked je tazsie ako to prve :)
30.08.2016 - 13:00:36
00
Uz vidim. Ja som nevidel jednotku, tak som sa cudoval ze co za origamy koleso 835gramove :lol:
30.08.2016 - 14:50:55
01
Sunrace MX3 11-42 10sp

Prílohy:

Sunrace MX3 11-42 10sp weight.jpg
Sunrace MX3 11-42 10sp weight.jpg 124.8 KiB thumb_up0thumb_down

07.09.2016 - 13:10:51
05
imro1 napísal:
to o tých praskajúcich zadných stavbách čítam prvý krát :) a nemáš celkom pravdu, tento Gary bol ešte posledný skutočný Gary, s Trekom sa zlúčili až potom ;)

Bolo toho pomerne dost na googli, praskalo to v casti, kde sa zvar napaja na hlavny cap v dolnej vzpere. Ale vzdy lepsie ako HiFi, tam to bolo myslim horsie /horne vzpery/. Ale nenapisal som to preto, ze Roscoe hejtujem, ten ram/bajk som raz skoro kupil, velmi sa mi pacil, trubky boli napuchnutejsie, nez u Reigna. Len som asi dako neprekusol Trekovu patku v oske (preto pisem, ze je to liznute Trekom, ostatne aj moj 2008 ram uz ma patku od Treku, nakoniec som skoncil pri rame, ktoreho patka je asi este horsia) a potom ten roztec tlmica (tiez Trek system, aj ked to sa dalo poriesit). Inak GF predal firmu Treku koncom roka 2005, akvizicia skoncila niekedy 2006, neviem presne,a tak 2006 a mozno 2007 este dobiehavali, 2008 a novsie uz boli (minimalne) z malej zcasti Trek (tipujem ale, ze navrh bol GF, len nasledne to trosku upravili podla Treku (mozme len spekulovat), posledny uplne original GF AM/EN bol imho Fat Possum). Co som ale nenasiel, kolko vazil komplet ram,vyzeral ze vela, ale mozno nie...inak sa stale jazdeny predava pomerne za dost (na druhej strane stare modely Sugaru uz zacinaju mat ceny veteranov, hehe).

misopetrovicnemal si minule v zjazde z Homole uz trosku problem ? :)

Wladix napísal:
Sorac.

Tie povodne starsie typy objimok su lahsie, ale matchmaker je lepsi zas u tych novsich.

Kristina napísal:
Ani náhodou :)

Ked odpocitas kusok hadice u tych Avid a ten 10g plastovy bazmek (neviem preco to Wladix vazil s nim, ale je dost tazky), tak ten rozdiel bude zanedbatelny (tiez tam nemas sroubiky)
Inak FIT4 som skusal a chodilo (aj zvukom) to ako stara MZ, takze spokojnost. Ak je to ale verzia kde zuzovali spodne nohy, tak na niektorych nabojoch moze koncit prasklinami, kdesi to sem ktosi daval. S tym nahananim gramov to nie je uplne vzdy zdrave. Naposledy si pamatam, ze to prehnali u Magury. Radsej mohli robit spodne nohy s karbonu ako Pace. Ale u lahkych jazdcov (<70kg) sa to celkom da, to je fakt.
07.09.2016 - 13:40:52
00
lto, tak zatial brzdili obe... zadná síce začala trochu vädnúť ale ešte stále brzdila tak, že kebyže treba, tak zastanem :) ale normálne tolko nebrzdím, to bolo výnimočné :lol:
07.09.2016 - 13:44:02
00
lto napísal:
... Ak je to ale verzia kde zuzovali spodne nohy, tak na niektorych nabojoch moze koncit prasklinami ....

O praskaní vidlíc s niektorými nábami si si prečítal na Bikeandride. Tam, ale tiež napísali, že to len niekde počuli :) (Citujem: "Nové vidlice Fox 32 SC vypadají naživo zajímavě, už jsem ale slyšel, že se zúžené spodní nohy po utažení osy na některých nábojích lehce hroutí a praskají…"). Je to článok od človeka, ktorý bezvýhradne fandí Sramu (a teda aj RockShox) a tak napíše takmer čokoľvek proti konkurencii. V každom článku je to dosť viditeľné ako drží stranu Sramu. Takže by som bola trochu opatrná, pretože to sú také vyjadrenia, ktoré potom niekto prečíta a zopakuje na ďalšom fóre ako info "od niekoho" a nakoniec z toho bude fakt, ktorý sa ale nedá overiť lebo JPP :D
Tú vidlu mám so super duper uber light nábou Extralite a nič sa nekrúti ani nepraská. Myslím, že som ju na Dubničáku prevetrala statočne a v sobotu dostane ďalšiu nálož na technickom maratóne Rallye Sudety.
07.09.2016 - 21:28:20
02
lto bohužial si mal s tými praskajúcími stavbami pravdu, sám som sa o tom presvedčil :( aj keď po určitej dobe môže asi prasknúť všetko a ešte som aj umyl bajk :tmi: nejak som zabudol, že sa to nerobí...
07.09.2016 - 22:42:37
00
a o tom Fat Possume bolo kedysi dávno písane vo Vele, už si celkom nepamätám čo no dopadol celkom dobre aj keď vtedy boli tie hmotnosti dosť vzdialené od dnešných bajkov, myslím že to bolo okolo 16 kg, bol to taký riadny tank :)
07.09.2016 - 22:47:31
00
Kristina : asi ano, bude to odtial :D .. vsak u teba sa ale nebojim, ze by s tym nieco bolo.
imro1: no dufam, ze nie Roscoe :^) .. Fat Possum myslim nebol az taky tazky, to skor komponenty, vsak ani dnes vacsina AM/EN hlinikacov moc lahka nie je. A dokonca aj niektore karbonaky su pekne tazitka :lol: /jeden taky mam doma/. Ale raz praskne vsetko.
08.09.2016 - 14:16:27
00
Bohužiaľ Roscoe, nech je mu zem ľahká, bol to super bajk, tak snáď zaňho nájdem adekvátnu náhradu
08.09.2016 - 18:04:52
00
imro1pockat, to chces povedat, ze sa to stalo medzi tymi dvomi prispevkami, co som pisal ? :o To dufam nie :tmi: :geek:

Hosť napísal:
lto, tak zatial brzdili obe... zadná síce začala trochu vädnúť ale ešte stále brzdila tak, že kebyže treba, tak zastanem :) ale normálne tolko nebrzdím, to bolo výnimočné :lol:

Cize mne z toho plynie, ze tento setup (XTR+Ashima) je pouzitelny na bezne jazdenie po Malych Karpatoch s lahkym bikerom. Teda u teba uplne ok, u mna by som brzdy stratil po 10km na prvom vyjazde s Palom niekde na Strazove :rofl:
Vadnut ale znamena, ze sa packa zacina pritahovat k rajdom ? Guide mne toto nerobia, ani ked su rozpalene :^) .. akurat tam hrozi, ze sa roztecie hadicka :lol:
08.09.2016 - 18:29:27
02
Lto presne tak :-D keď si písal že praskajú a som ti napísal že som o tom nepočul a nečítal a stalo sa mi to asi na 2. deň :-) no už to muselo byť nacate skôr ale všimol som si to potom, asi si to privolal :-D no čo už, ale hovorím si,že radšej zlomiť bajk ako seba :-) len mi kvôli tomu padla dovolenka v Rychleboch čo má mrzí no snáď o rok
08.09.2016 - 20:05:15
01
No do pr*** .. kua, tak to ma mrzi :tmi: .. toto vediet, tak si zakusnem do klabosnice ;( . No ale myslim, ze by to malo ist zvarit. Ak teda je to ono, co si myslim.
08.09.2016 - 20:11:47
00
lto napísal:
imro1pockat, to chces povedat, ze sa to stalo medzi tymi dvomi prispevkami, co som pisal ? :o To dufam nie :tmi: :geek:


Cize mne z toho plynie, ze tento setup (XTR+Ashima) je pouzitelny na bezne jazdenie po Malych Karpatoch s lahkym bikerom. Teda u teba uplne ok, u mna by som brzdy stratil po 10km na prvom vyjazde s Palom niekde na Strazove :rofl:
Vadnut ale znamena, ze sa packa zacina pritahovat k rajdom ? Guide mne toto nerobia, ani ked su rozpalene :^) .. akurat tam hrozi, ze sa roztecie hadicka :lol:


jop presne tak postupne s apáčka priťahuje viac k rajdom ako je bežné...

s tým súhlasím.. na moje jazdenie bez problémov dostačujúce ty by si ich stratil v tretej zákrute :lol:
08.09.2016 - 21:04:55
00
Tak ano, ja sa dost bojim/nevidim, takze zadnu brzdu pouzivam casto. Ale toto s tym pritahovamim , to mi je nejasne. Nikdy som nejazdil hydry s mineralnym olejom, vsetko Avid s DOT4(5.1). A tam bud to brzdilo, alebo brzdilo a hukalo, maximalne tak sa znizovala roztec packy od rajdov. Naposledy teda s hadickou bol problem .. ale to, ze sa packa priblizovala k rajdom, to som nezazil.Vsak mineralny olej nema byt preco iny ako DOT4(5.1), ci .. ? :^)
08.09.2016 - 21:09:09
00
keyboard_arrow_up