caute. Chcem sa opytat, ze ked meram 176cm a kupil som bicykel (Giant Boulder SE) s ramom 19" ci je to OK na moju postavu. Je to len na obycajne vikendove vozenie a ze ci by 17" nebola mala. dik
13.03.2005 - 21:51:09
00
Záleží aj na tom,aký štýl jazdíš.Na rýchle,rovné trate typu maraton Ti bude vyhovovať 19" rám,ak sa rád hráš s terénom,vyhovuje Ti technickejšie jazdenie zákrutami,rozbitým terénom a pod.,zvolil by som zasa 17",je kratší,teda aj žívší.Ale nie je to podmienka.Záleží aj na značke.A potom,môžeš pomeniť komponenty na poli predstavca a sedlovky a máš zasa iný posed.Veľa urobia aj vlaštovky.Ja meriam 178cm a mám 19" Gary Fishera.
13.03.2005 - 22:06:53
00
Kamarat presiel z 21,5(dema) na 16(LF cocaine). Hovori ze je to brutalny rozdiel v ovladatelnosti
(on robi street, FR a pod.)
Predtym urobil bunnyhop asi 20 cm a teraz asi 40.
13.03.2005 - 22:23:08
00
Co na cocaine robi Freeride?Odkaz mu ze je debil na takom rame ved to nema sancu vydrzat/su to uplne sitacke ramy asi 5 chalani unas si ho kupili na zimne jazdenie a dvaja z nich ho zlomili/.
13.03.2005 - 22:51:46
00
spike: tak tych chalanov pozdravuj lebo u nas na tom bezne robia freeride a vpohode to len veliky bikeri lamu rami a preco?lebo si to o sebe myslia ze su ktosi ked udrbu ram
16.03.2005 - 07:48:37
00
Mas uplnu pravdu. :-)
19.03.2005 - 22:19:16
00
No vies ohno cocaine ak si si nevsimol nema FREZOVANU ZADNU STAVBU co je najdolezitejsie na freeridovych ramoch!!!A ak mi neveris chod do hociakeho obchodu a spytaj sa na cocaine ci je na freeride?Ma este aj velmi nekvalitne zvari.Proste made in CZ /kvalita leaderfoxu/.


Su to rami pre tych co zacinaju lebo normalny freerider by na tom nemohol jazdit.Vies ja ties jazdim freeride ale na P2.


FREERIDE
No a ktym vasim "bikerom" vies freeride je disciplina v ktorej robis dropy ktore maju vysku 1,5-4m a rozne ine veci a chcem ta vidiet ako by si to robil na cocaine.

Pre druhy raz ked nieco budes chciet vypotit tak si to najprv over lebo potom sa strapnis!!!
21.03.2005 - 23:04:42
00
prepac spike ze ta tu buzerujem ale to si odkial zobral rozmer dropov ze od 1,5-4m?????potom taky cedric gracia alebo ine esa jazdia co???my tu vsetci vieme co je FR a strapnujes sa tu ty totiz cocaine je na dirt a aj to sa radi k FR lebo zdolavas normalne neprejazdny teren toje freeride......a preco ze je frezovana zadna stavba dovelzita?????jednine co ti tam vyfrezuju je tak podkova ktora ti drzi vzpery zadnej vidlice....ja mam explorer FX od vectoru nic tam neni okerm hlavovej trubky frezovane a drzi aj tie 2m dropy..........................takze nestruhaj machra
22.03.2005 - 20:17:29
00
Spike:ked zistis co je to ten freeride v originale a odkial to pochadza tak vazne nevypotis hentaku kravynu.to pomenovanie je podla jedneho americkeho biku na ktorom zacali robit kraviny ako skakat hlinene kopce lavky skaly a tak az sa to vyvinulo do terajsiej podoby.a neni umenim sa ***** dole dropom ale udrzat wsa pri dopade a to este za slusny cas takze tak a mas pravdu ze ten cocain nieje vhodny pre freeride ako pre skoky a tvrde dopady ale ze by siel kvoli tomu lamat tak to tazko.ten ram som videl priamo vo vyrobe a ak si myslis ze napr nicolai ma pevnejsie zvari ako leaderfox tak napis v com lebo zvaracka plyn a ohen je rovnaky takze caf freerider.a neurazaj druhych bike aspon ten ram aj ked ho nemam ale denno denne vidim ten ram v pohybe a nezda sa mi to co si ty vravel
23.03.2005 - 08:14:07
00
Coze ? Freeride bolo meno biku ? Blbost.Á ta frezovana stavba nie je nijaka nutnost.A freeride nema nijako rozpetie dropov kere musis davat.Prekazdeho je to nieco.Nemozes to nijako zaskatulkovat.Kazdy jazdi tak ako ho to bavi.Leader fox je mozno lacny smejd,ale uricte nieco vydrzi a to ze si niekto nemoze kupit lepsi znamena ze je horsi freerider ako ty ? Sa zobud.Kazdy raz bude mat svojo bighita,niekto teraz,niekto na dochodku :).K tej velikosti,ja mam 174 a M,teda 17 sa mi zda privelyk na mna.Na xc to nevadi,taka poloha prospeje chrbtu aj sa lahsie slape ale na technicke jazdenie potrebujem mensi ram.Aspon 15.
23.03.2005 - 12:23:13
00
Pockaj,sorry teraz mi to doslo :).Som to zle pochopil a myslel si ze si tym myslel podla biku.Si to divne napisal.Ale podla mna to nemuselo byt v amerike.Mozno je freeride zo slovenska ,nikdy neves :).
23.03.2005 - 12:28:23
00
Pokial viem tak nazov Freeride vznikol z anglickych slov FREE a RIDE co v preklade znamena VOLNA JAZDA. Cize taka jazda bez hranic. Ale to je iba moj nazor takze ma nebuzerujte ze nemam pravdu :-))
26.03.2005 - 19:42:35
00
Viete pravý freeride nieje možné robiť na žiadnom hardtaile.A keď mi niekto povie že robí freeride na cocaine s RST-čkou tak mám dosť,lebo taký ľudia totiž nevedia ani čo to freeride znamená!!!
26.03.2005 - 21:48:58
00
Tiez si myslim ze pravy freeride na hardtaile sa neda (napr. Redbull Rampage :-) ale poznam ludi , ktory sa s tebou budu hadat az do krvy ze na Cocaine a pod. sa da robit od hardcore downhillu az po extremny freeride. Nuz ludia su vselijaky ....
27.03.2005 - 23:31:45
00
myslim ze mate pravdu aj ked som tu nieco pisal predtym ze nie ale ked volna jazda tak preco len na fulle ved to si mozes dat aj na kolobezke nie?ale myslim ze freeride je vec penazi lebo ja som to hcel jazdit a skoncil som uz pri vidle takze asi tak inak ako by ste nazvali take nieco ako zjazd zo sidliska ces schody (skok ako pri drope) muri atd?co je to?alebo len take blbnutie na biku v hore co je to za styl lebo ani za boha sa nemozem zaradit.slapat neslapen a ani skali nezoskakujem a mam HT tak co?
28.03.2005 - 12:24:56
00
keyboard_arrow_up