No takze sa mi reducery podarilo vylisovať preč, zajtra ich trochen jemne prešmirglujem namažem a vlisujem spat, dám tomu ešte šancu

kazdopadne uz mam doma silon a teflon na nove, silon namiesto Al a teflon namiesto toho tmaveho polymeru z obr. od tf tuned. Niekde na BF som čital ze to niekto to tak ma vyrobene a je to ok.
03.03.2010 - 18:37:07
00
opatrne s tym presmirglovanim. Ak to prezenies, budu sa vlozky v puzdre volne otacat a to je neziaduce, vznikne ti v spoji vakel-vola (najcastejsi dovod vymeny puzdier). Volu poznas v akoby prazdnom pohybe ramu voci kyvke. Zvlast kriticke je to v oku piestnice. Tam je puzdro obvzlast namahane pohybom zadnej kyvky. Puzdro pri pieste je zase namahane podstatne menej. Samozrejme zalezi aj od konstrukcie (drahy) pohybu kyvky.

Kazdopadne AL vlozky sa v puzdre namaju volne (rukou) otacat.
03.03.2010 - 19:17:41
00
Bylo to na novém kole, takže jsem se to vůbec doma neřešil a hodil do svojeho servisu, ze kterého jsou ta kola a druhý den jsem měl vyřešeno, jen jsem se ptal, co s tím bylo.
Doma bych možná dostal montážní vložku z tlumiče ven, ale už při tom bych ji určitě mírně poškodil (ale asi jen tam kde to nevadí) jak je dost měkká, ovšem rozhodně bych ji už nedostal zpátky.
Na stránkách TFtuned mají hezké obrázky
http://www.tftunedshox.com/info/shock_bush.aspx
ale pro ten jejich postup to chce ten speciální nástroj, který i prodávají a moc nestojí. Asi ho při příští úpravě/servisu tlumiče v TFtuned rovnou vezmu.
03.03.2010 - 22:21:42
00
Kazdopadne AL vlozky sa v puzdre namaju volne (rukou) otacat.

Ze začátku ne, ale když už s ní po čase otočíš rukou, tak ještě zdaleka nemusí být na výměnu. A když jsem měl tu hodně zatuhlou, tak jsem s ní nemohl otočit ani když jsem montážní AL vložku snažil držet kleštěmi.
03.03.2010 - 22:24:54
00
jj, to suhlas. Nove sa musia nalisovat do puzdra. Jete idu uz otocit, suce na vymenu uz aj vytiahnut.
03.03.2010 - 22:33:34
00
zákrok úspešný \o/
po nahodení tlmiča to ide ešte ztuha, používaním sa dolapuje :)
06.03.2010 - 19:55:15
00
:handshake:
06.03.2010 - 20:11:40
00
dakujem za pripomienky a tipy :handshake:
07.03.2010 - 20:18:31
00
Zdravím , riešim momentálne tento problém s reducermi a rád by som sa spýtal pár vecí, ktoré mi nie sú až tak jasné.
Čítal som tu, že by sa reducery nalisované v tlmiči nemali dať pohnúť voľnou rukou.
Zdalo sa mi, že mi tlmič pri váhadle chytá vakeľ v reduceroch, tak som ho vybral a horné reducery v hornom oku sa dali vybrať bez toho, aby som sa nejak snažil ich silou vytiahnuť, spodné však rukou ani kombinačkami neotočím :), Teda teraz neviem, či sa tie horné reducery majú dať točiť, alebo majú držať napevno - teda nemajú sa točiť, teda ak je to tak - neublíži im , ak ich znova do oka nalisujem s nejakou medzi-vložkou tak, aby sa netočili v hornom oku tlmiča?

Ďakujem :)
23.03.2010 - 20:09:20
00
v spodnom oku (pri piestnici) by sa reducery volne otacat nemali. S hornymi je to polemika...na starom tlmici som ich mohol otacat rukou a v pohode vakel nemali. Ono ulozenie tejto casti tlmica vykonava iba maly otacavy pohyb, narozdiel od ulozenia v piestnici. Vakel teda nie je tak pozorovatelny. Myslim tym teraz taku polohu tlmica, ked piestnica je spojena so zadnou kyvkou a piest s ramom biku.
23.03.2010 - 20:25:59
00
A keď by bol piest spojený s vahadlom - teda konkrétne mám problém s X-Controlom , bolo by lepšie, keby boli reducery pevné, alebo práve naopak?

www.thyzoon.fr

podľa mojej úvahy ma napadá, že by voľnosť reducerov pri hornom oku mohla v tomto prípade vyvolávať vakeľ, ale to len odhadujem, nie som si tým istý , do strojáriny sa moc nevyznám a preto by som nechcel tárať :)
23.03.2010 - 20:49:24
00
jj, mas to naopak ako som pisal, takze tvoja uvaha je spravna ;)
23.03.2010 - 20:52:51
00
super, tak príčina sa našla :D, napadlo ma vyriešiť to nalisovaním tých istých reducerov spať do tlmiča s nejakým tenučkým medzi-kusom z plastu, alebo niečoho podobného, tak aby som zabránil ich otáčaniu, len či to nebude blbosť, zrealizovať by to asi aj išlo, alebo asi už len nalisovať nové reducery do toho oka / prípadne to riešenie od TFTuned s oskou? ešte raz ďakujem za radu :)
23.03.2010 - 21:20:28
00
Plast sa ti zdeformuje a "roztecie", ja som za TFTuned
23.03.2010 - 21:23:22
00
nic by som tam nedaval. Pozri, ci je vydrata teflonova klzna vrstva v klznom puzdre. Zvacsa byva cervena-u Foxu. Ak je zodrata, treba vymenit prioritne klzne puzdro. Reducery mozu byt este ok.
Pripadne komplet novy variant od TF Tuned.
23.03.2010 - 21:31:14
00
keyboard_arrow_up