myslíš to klzné púzdro, čo je nalisované priamo v oku tlmiča?, po teflónovej vrstve tam už nebol ani náznak po dnešnom rozobratí, možno, že bola iného sfarbenia, mám totiž ten základný LP tlmič, no konštrukciou reducerov a úchytov do rámu sa od Foxu zrejme nelíši,ale nejakú malú vrstvu niečoho som z púzdra zotrel, vyzeralo to však ako nejaký sajrajt (možno to bol zodratý teflón?). Čiže pomôcť by mohlo vylisovanie toho klzného púzdra a nahradiť ho novým, do ktorého by som potom nalisoval reducery. Skúsim ešte asi túto variantu, ak nezaberie, poberiem sa potom smerom TFT. Dík :)
23.03.2010 - 22:11:12
00
jj, puzdro v oku tlmica. Zodrate poznas tak, ze sa odhali kovovy korpus puzdra. Ten sajrajt mohla byt zodrata klzna vrstva...
Pozri: http://www.glycodur.com/en/lieferprogramm/gleitlagerwerkstoff/index.htm
23.03.2010 - 22:15:29
00
Čítal som tu, že by sa reducery nalisované v tlmiči nemali dať pohnúť voľnou rukou.
Zdalo sa mi, že mi tlmič pri váhadle chytá vakeľ v reduceroch, tak som ho vybral a horné reducery v hornom oku sa dali vybrať bez toho, aby som sa nejak snažil ich silou vytiahnuť, spodné však rukou ani kombinačkami neotočím :), Teda teraz neviem, či sa tie horné reducery majú dať točiť, alebo majú držať napevno - teda nemajú sa točiť, teda ak je to tak - neublíži im , ak ich znova do oka nalisujem s nejakou medzi-vložkou tak, aby sa netočili v hornom oku tlmiča?

Ďakujem :)
Vcera som skontroloval vlozky a narazil som na ten isty problem. Horne vlozky som v pohode vytiahol rukou z oka tlmica, zotrel som z nich take cierne supinky, jemne namazal a zalozil spät. Spodne su tuhe tie som nevyberal. A ajhla co sa stalo. Po poskladani sa objavila vola na hornom oku co sa prejavuje vaklom pri tahu za sedlovu trubku. Takze dnes rozoberiem zmeriam oko a necham vyrobit nove Al vlozky. A samozrejme zacinam patrat po novej mosadznej vlozke do oka tlmica. Ak ma niekto skusenost s dostupnostou vlozky jedna sa o tlmic LP.
06.04.2010 - 06:27:18
00
Nic nemeraj, nechaj cely tlmic sustruznikovi, on si zmera vsetko, co potrebuje. Ver mi, zalezi na kazdej stotinke, aj ked netusim, ake Al vlozky mas na mysli. Cim menej Aj , tym menej problemov. Mosadzne puzdra kupis v loziskovej predajni. Tu nejde o typ tlmica, ale o priemer puzdier.
06.04.2010 - 08:18:41
00
ak si myslel klzne puzdro nalisovane v oku tlmica, pokial sa jedna o obdobny rozmer ako Fox, tak ho v loziskovej spolocnosti nezozenies. Jedna sa totiz o palcovy rozmer a typ puzdra je 08DU08. Palcove rozmery su len na objednavku a dodacia lehota je brutal - 1 mesiac. Modli sa, aby si mal metricky rozmer, ten objednas v pohode.

Takze zalezi aj na type tlmica...
06.04.2010 - 08:24:26
00
Tlmic aj so vsetkymi hlinikovymi nepodarkami zverte do ruk sustruznika. On uz bude vediet, co s tym. Mala pomocka tu:

1 - toho sa treba zbavit tym, ze z toho vyrobis dvojku
2 - vyrobene z jednicky
3 - nutne vyrobit. Najlepsie z nerezovej ocele. Na presnosti velmi zalezi. Pozor na zachovanie povodnej dlzky.
4 - kupis v loziskovej predajni. Priemer 12 mm v pohode (asi 0,50€), ale 12,7 mm ako pise romanx. Mesiac je dobra cakacia doba, pocitaj viac a s niekolkonasobnou cenou.
5 - toto nemam a ani netusim, na co to je dobre. Na jednom biku uz 2 roky a na druhom jeden rok s tymto systemom jazdim bez najmensej vole.

Poznamka: Vdaka, ujo sused. Ste neskutocne sikovny sustruznik :)

Prílohy:

tlmic.jpg
tlmic.jpg 100.07 KiB thumb_up0thumb_down

06.04.2010 - 08:40:24
00
Nic nemeraj,
Jasne ze kazde posuvne bude ine, a v tomto pripade moje meranie nemusi byt presne, ide mi len o zmeranie vlozky aby som vedel aky rozmer vobec hladat. Dik za rady :y:
06.04.2010 - 08:51:15
00
Ja by som sa s tým nesral a objednal z tftuned pár tých heavy duty reducerov komplet.
06.04.2010 - 10:17:43
00
Z ciste ekonomickych dovodov v kvalite Tftuned sa to da vytocit aj tu u nas :)
06.04.2010 - 10:46:53
00
...a dokonca presne na mieru do konkretneho uchytenia tlmica v rame.
06.04.2010 - 10:49:57
00
pokial mas material a k dispozicii sustruznika, urcite lacnejsie...Podla obrazkov sa to da lahko opajcnut ;) Ja mam v zasobe klzne puzdra aj AL reducery/vlozky. Aj ked povodne riesenie Foxu...
06.04.2010 - 10:56:59
00
Tak som to rozhodil este raz. Na dennom svetle pekne vidno vytlacenu drazku v strede nalisovaneho puzdra. Kedze vola pred rozobratim tam nebola, stranovo som vymenil Al vlozky a sadlo to na povodne miesto. Loker uz tam nieje pocitovo ziadny, to vsak neznamena ze som sa problemu zbavil. Pre tych co pouzivaju tlmic LP, vnutorny rozmer klzneho puzdra je 12 mm co je ta lepsia varianta pre zhananie nahradneho dielu. Foto vytlaceneho puzdra pridam vecer.
06.04.2010 - 11:50:00
00
jj, to tak byva. Otlacia sa hranky AL vloziek. Tie vydru teflonovu klznu vrstvu v strede puzdra.
Mas stastie, ze je to metricky rozmer, ten zozenies pomerne lahko ;)
06.04.2010 - 11:53:41
00
Takze takto to vyzera vnutri puzdra.

Prílohy:

DSC00702.JPG
DSC00702.JPG 131.71 KiB thumb_up0thumb_down

07.04.2010 - 11:29:43
00
davajte si pozor na to, ze ucelom tych teflonovych, resp. polymerovych klznych puzdier je opotrebovat sa. cize namahanie ma prezit drahe uchytenie tlmica v rame (resp. vahadle), oka draheho tlmica a menej drahe vymedzovacie vlozky (AL, pripadne ocelove) a prave tie klzne puzdra maju odist aby sa neposkodili tie "drahe" suciastky. Ked tam vsade date tvrde materialy, tak vsetky namahania (aj bocne sily atd) budu znasat vsetky drahe suciastky. Takze radsej tam dam kvalitnu ocelovu vymedzovaciu vlozku a lacne polymerove puzdro (3-4e), ktore budem menit povedzme raz za rok. Inak toto je nevyhoda system pruzenia, kde sa pocas chodu do zdvihu otaca uchyt tlmica, lebo tie puzdra nie su navrhnute na otacavy pohyb, len maju vymedzit volu

No a ta gumicka co je na trojdielnych vymedzovacich vlozkach (napr z TFTunes) je tam ako prachovka
07.04.2010 - 12:56:15
00
keyboard_arrow_up