ake nastavenia sa daju robit na tejto vidle ? lebo dole mam z oby2stram imbusi, tak neviem ci sluzia iba na otvorenie vidlice, alebo sa s nimi aj nieco steluje :?:
kedze moc po anglocky neviem, tak som sa nastranke nedocital nic, ale z nakresu bude asi jasna kruta pravda ze su to fixacne srubky :(
21.08.2008 - 17:11:50
00
Ako by ti u nas v trencine poradili v cyklo shope: Zahod tu vec co sa hra na vidlicu a kup nieco poriadne :lol:
21.08.2008 - 17:28:36
00
Tie imbusy nechaj napokoji, lebo sa ti moze stat ze ju nechtiac rozoberies, pripadne ti z nej nieco vytece... :)
21.08.2008 - 18:00:46
00
Tie imbusy nechaj napokoji, lebo sa ti moze stat ze ju nechtiac rozoberies, pripadne ti z nej nieco vytece... :)

alebo zisti ze mu nema co vytiect a vypadnut a to bude horsie :D
21.08.2008 - 18:02:21
00
Ako by ti u nas v trencine poradili v cyklo shope: Zahod tu vec co sa hra na vidlicu a kup nieco poriadne :lol:


aj ja mam tu vidlu XCR, a ked si taky mudry tak mi mozes kludne zasponzorovat novu poriadnu vidlu... lebo nie kazdy si moze dovolit len tak vyhodit par tisic za nieco poriadne...
21.08.2008 - 18:05:50
00
Neboj aj ja som si na vidlu musel nasetrit.....a som mu len poradil to co by mu poradili v cyklo obchode u nas :)
21.08.2008 - 18:10:43
00
asi tak dokedy ta vidla bude pojazdna tak bude vyuzivana, ale vtecy uz nebude mat cierne nohy ale bude mat pekne taku zdola striebornu z hora ciernu "prelinaku" sak uz po 470Km su dole z predu tie nohy strieborne :lol:
v najblizsej dobe planujem nechat navinut novu kusok maksiu pruzinu
inak ma napadlo, nechodila by ta vidlica cely zdvih, kebyze ta pruzina je z tvrdsieho materialu, ale mala by radsej menej zavitou ? ze nebude to v tom obmedzenie, ked samozrejme real. zdvih 100mm neni, ze sa ta pruzina zmackne na maximum ?
inak nebojte ja by som na to odvahu nemal to skusat, ja iba premyslam :lol:
takze tie imbusi nesluzia na nic ? lebo som teraz dotahoval komplet cely bike a imbus na pravej nohe bol tak dost naslabo zatiahnuty, tak som dal mozno stvrt obratky klucca a lavy bol na fest, tak ten som nehal tak, bol iba povoleny, alebo tak mal byt ?
21.08.2008 - 18:29:33
00
takze tie imbusi nesluzia na nic ?


nanic by ich tam asi nedavali :roll: drzia vnutorne nohy vo vonkajsich a to je podla mna dost dolezite :wink:
21.08.2008 - 18:39:49
00
tak som si aj myslel, ked bolo v manuali nieco o fixaaci, takale myslel som ze bud oby2 fixuju alebo 1fixuje 2 nastavuje... ale asi nie :lol:
oki, diki, dozvedel som sa co som potreboval, tak mozete lock
21.08.2008 - 18:54:24
00
Aha Miraculix:

http://www.srsuntour-tuning-base.com/index.php?screen=ho.home&postingID=108#
Tam si najdi "Lock out (LO)"
Ale aj tak by som to radsej neskusal :)
21.08.2008 - 19:22:46
00
Takze tie dva imbusy su prisrobovane k tiahlam (take tycky vychadzajuce z vn. noh). keby si ich odmontoval tak nic nevytecie lebo sunotur pouziva vazelinu. Keby si ich povolil klepol po nich kladivom potom vytiahol sroby mohol by si vytiahnut vn.nohy z vonkajsich, precisti to a nmazat ale aj tak by to takemuto nepodarku moc v chode nepomohlo. Dalej keby si dal dole srroby co mas na korunke pod nimi su pruziny a pokial sa nemylim tak pod pravym je olejova kupel z odskokom. Ajtak delej uz sa mi nechce pisat. Na takej vidlici nemas co pokazit takze to mozes skusit rozobrat a nieco sa naucit, ale ajtak ti to v chode asi moc nepomoze.
21.08.2008 - 20:59:11
00

guut site, cez veekend pozrem (omezeny net mam :roll: )
a co ja mam z LO ? sak ja ho nemam od*any :?: ale kuknem ostatne
21.08.2008 - 22:16:09
00
ako nahodov myslim ze tato vidlica nepatri do sekci nepodarkov a za jej cenu urcite ma co ponukknut (porovnavam z konkurenciu v tej cenovej kategori...) takze by som ju tak nezatracoval, inak ja ju zatial nepotrebujem rozoberat ale mam tu pre vas1 podivny pribeh...
takze kupil som bike a asi po 60Km mi zacalo vrzgat v "hlavovom" tak som zbehol do servisu, ujo to ocekoval tak som si ho zobral ... preslo dalsich +/- 100Km a zasa to zacalo neprijemne vrzgat, ale zvlastne ze vzdy to bolo ako keby unavov materialu (myslim to tak ze po zatazi to vrzgalo, a potom po "odpocinku" to prestalo) tak som to tam bol znova zaniest a ujo povedal ze 1. ho iba premazal, a ze teraz ho komplet rozobral a vycistil + premazal... tak zasa pohode a zasa po niekolkych Km mi to zacalo robit, idem tam, uz mi bolo trapne tam stale obskendovat (dokopi som tam bol co mam bike asi mesiac 5-6krat :oops: ale sak nastastie nie mojou vinou (aj ked...)) a teraz si na to konecne ujo sadol, previezo sa (inak to vrzganie som pocul aj ja asi z 5m) a povedal to mechanikovi... ten sa zviezol a povedal ze to kludne mozu byt "suche" nohy vidlice (ako dal som pretym 35Km v terene, tak sa nedivim...) tak tamstrekol riadne silikonoveho, par krat prepruzil, strekol zase, potom nejak srobovakom vorval do pracovky :( a strekol kusek do vnutra a potom zrazu ticho :shock: ja kukam ze ujo chodil kuzlit a neviem pochopit 1 vec = preco ked som to iba obcas zotrel a velmi ale velmi malo premazal teflonovim to prestalo robit po precisteni hlavoveho ? :shock: ako chapete (z tym teflonom som chcel naznacit ze som do toho ako keby nesparal) ze po namazani hlavoveho prestali vrzgat nohy vidlice ? kua, ja asi dneskaj nezaspim... :roll:
inak ten hlapik z cykla ma nasiera = bol som tam zatial iba koli chybe bajku, nie koli mojej, co by sa mi ta mal ospravedlonovat ze mi toto predal a ten vol vypoti, ze ten servis nebude stale zadara :roll: nabuduce ked mi este 1 zasekne tu retaz o kluky, tak tam podem aj z ocom (nech so mnou nevy*ebu) a pekne im dam najavo, nech mi tam nahodia uplne novucke (aspon prevodniky) lebo to bude 3reklamacka a ak sa nemylim, tak po 3tej mam narok na nahradu tovaru alebo na vratenie penazi :?: :evil:
21.08.2008 - 22:29:03
00
inač, vŕzgať môžu aj bowdeny v mieste kde vychádzajú z radenia... vyskúšaj ho chytiť a trochu s ním dokola pohýbať či to nebude tiež... mne to vrzga tiež :wink:
21.08.2008 - 22:34:00
00
cistenie gufier a mazanie silikonom (alebo inym lubrikantom na vidly...) by mala byt bezna udrzba, ktoru by si mal robit po kazdom vyjazde.... idealne aj pred ..

dalsia vec.. myslis, ze tie nohy by sa ti zosuchali po 400km aj keby si tu vidlu normalne mazal a cistil ?? vsetok ten sajtrajt sa uklada pod guferami..a potom to pekne bruuusi a bruuusi..
myslim, ze to je chyba pouzivatela, a nie biku..
nabuduce tu napises, ze chces reklamovat retaz, lebo je vytahana :roll:
21.08.2008 - 22:34:15
00
keyboard_arrow_up