lukas6s8p: ja ked som sa vratil zo 6 dnoveho etapaku za mladych cias, tak som tiez lietal :) .. predpokladam, ze si vyhral a este aj vsetkych nafotil :lol: .. dobreze je tazsi, aj ked zase, dolekopcom uz ti stihat urcite nebudem.

volodaj: rafik je bud pevny a lahky a uzky, alebo siroky, pevny a tazky, alebo siroky, lahky a papier :) Alebo kupis hookles karbon :lol:

CL sa mi povolovalo tiez, jak originaly tak adaptery, ale vzdy to poriesil loctite. A vozil som rozne kolesa aj kotuce. Raz som zazil ale, ze sa mi vysroubovavali srouby zo 6dieroveho kotuca. Nebol na nich ziaden protiuvolnvovaci lep.

scarinko: ja mam kolesa, kde mam 20mm rafik a 2.5" pneu a nie je s tym ziaden problem. Roky som jazdil na 19mm aj 2.35tky. Inak ale ty mas sice 19mm rafik, ale tie maju asi tak 350g , tam by som skor sa bal, ci neprejdes cez hmotnostny limit :lol: .. kazdy by len vozil nizke tlaky, ale nie kazdy jazdi po korenoch dole kopcom rychlo. A pokial ma clovek do lesa 12-15km tam a 12-15km spat, tak si dobre rozmysli, ci bude mat v pneumatike tlak 1 bar :lol:. Inak tie kolesa som skoro kupil, boli chvilu za asi 320e (minus 10e zlava este).
02.07.2018 - 14:46:45
00
no ved ja som ich vtedy kupil ale boli tusim za 360 :)
aky to ma limit? mam 85 teraz + mozno nejaka vybava
02.07.2018 - 14:48:52
00
no necitim sa byt nejako vo forme
a normalne jazdim s polovicnou priemerkou
ale dost pomohlo, ze som fotak zabudol doma :D

kazdopadne ja som so sirsimi rafikmi (siroke plaste mi uz nevosli do biku) moc spokojny, tych par 100g na koleso navyse mi nevadi a jazdi to lepsie
skor sa divim ze tu riesite ci z 20mm na 23 alebo 25, to su take zanedbatelne rozdiely, ze to nemoze byt citit
02.07.2018 - 14:49:02
01
Staci zabudnut fotak a bedna ista. :D
02.07.2018 - 14:56:42
01
lto napísal:
volodaj: rafik je bud pevny a lahky a uzky, alebo siroky, pevny a tazky, alebo siroky, lahky a papier :) Alebo kupis hookles karbon :lol:


S tymto suhlasim.

Ono je to s tou sirkou tak ze jasne, nieje problem jazdit na uzkych rafoch akurat je to uskakana a neefektivna jazda. Az ked prejdes z uzkych na siroke to pochopis. Ja som jazdil 2 roky na 17mm rafkoch (nahodou tiez vacsinou Rocket Rony 2.1, vpredu aj vzadu) na Scott scale s 26tkami a tiez sa mi nezdalo zeby bolo nieco v neporiadku, kolesa boli ale lahke XC a nezhodovali sa s mojim stylom takze ked prestali byt ovalne tak som si dal upliest DH rafiky 25.5mm siroke. Napriek tomu ze kolesa mali 2.3kg tak na Cerovke zo studnicky na slavin som dosiahol PR (34:10 pre strava sutazivcov) a bol som v soku z toho aka plynula a stabilna jazda to bola. Dovtedy som si myslel ze je to len vsade take hrbolate ale vskutocnosti som lietal s utopenym rafikom v plastoch a nie na hrboloch. Ked som minuly rok kupil enduro s 28mm rafkami a 2.4kg kolesami, tak som svoj rekord zlepsil este o 2 min. Ale to uz sa neda porovnavat lebo je to uplne iny bajk (a hlavne o 2kg tazsi, podla niektorych tunajsich teoretikov by sa natom nemalo dat ani slapat :lol: )

Nechcem tym povedat ze ta vaha je zanedbatelna ale pokial nemate 65kg a nechodite extra dlhe vyjazdy a celodenky, povedzme ze date za vyjazd max nejakych 1000 vyskovych a 30-35km, tak ta vaha az tak nemusi byt extremne citit na celkovej unave alebo kratkodobom vykone. Ak mi niekto tvrdi ze citi 50 gramov na rafiku v lese tak mu s cistym svedomim poviem ze je to nonsense. Akurat ho musi centrovat pripadne sa potaca utopeny v plastoch.

Sirsie rafiky maju preto mensi valivy odpor, lebo menej zuju bocnicu plasta kde vznika gro valiveho odporu najviac. O tom ze mensie tlaky su v terene aj z pohladu valiveho odporu benefitne snad nemusim rozpisovat, to uz poznate z toho "marketingu".

Ale ja to samozrejme nikomu nebudem nasilu vyvracat, len rad vyjadrim svoj nazor a svoje prakticke aj teoreticke skusenosti. Placebo je mocny fenomen a ked niekomu pomaha k vysokym vykonom tak nech sa paci. Silu psychiky netreba podcenovat. Ked vam dobre funguju 20mm rafy na 2.5 baroch tak nech sa paci.
02.07.2018 - 16:37:41
01
Ehm... To, ze si si dal sirsie rafiky a vsugeroval si si, ze vsetko je to nimi je sice pekne, ale totalne subjektivne. Chces mi povedat, ze si si na tie DH rafiky obul opät tie iste zjazdene Rocket Rony 2,1", ktore si zhodil z tych 17 mm rafikov? Asi nie, ze? ;) A asi ani vypletene tie rafiky neboli tym istym vypletom, cize celkova tuhost kolies bola asi tiez ina, ze? ;) O tom, ze si tu jazdu na cas neporovnaval v tom istom obdobi, teda ked si mal rovnaku kondicku atd. ani nehovoriac. Proste obhajujes tu svoje subjektivne pocity, nic viac... Samozrejme, ze 2,4" plast bude mat inu trakciu aj tlmenie ako 2,1" plast a to aj ked bude obuty na tom istom rafiku.
02.07.2018 - 17:06:21
01
Nie namiesto ronu do zadu isiel Ardent 2.25 EXO cize zase tazsi plast, dopredu som nechal spec ground control 2.1 ktory som pouzival uz aj na tych 17mm alex rims ale mas pravdu ze vyplety boli poctive 2mm draty trojkrizovo miesto 1.8mm na tych alexrims a kolesa boli naozaj ovela tuhsie pocitovo vo vsetkych smeroch, tak mohli aj viac energie preniest.
Kondiciu som mal podobnu, to bolo tusim v jedno alebo dvoj mesacnom slede ale to uz si presne nepametam.
Ved ja netvrdim ze je to vedecky presne ale len chcem povedat ze bat sa kazdeho gramu na kolesach (a este ktomu hlinikovych) nieje namieste. Kolko tolko som to zase odmeral nieje to uplne subjektivne.
Ozval som sa najme kvoli tomu aby nekupoval 20mm raf, proste dat 800e za mtb kolesa a mat ich 20mm kvoli par desiatkam gramov mi pride fakt hlupost.
02.07.2018 - 20:51:53
00
Ano a je dobre, ze si sa ozval. :) Dnes asi uz fakt malokto uvazuje o 20 mm rafikoch. Lahkymi 23-25 mm rafikmi sa neda nic pokazit.
02.07.2018 - 22:01:20
00
Ist do xr361, ktore maju navyse asymetricky profil je lepsia volba. Su sirsie a hmotnostny rozdiel nie je tak vyrazny.
03.07.2018 - 07:26:12
00
Do tých by som veru išiel aj radšej no bojím sa dostupnosti aby som na ne nečakal večnosť :D Momentálne ich nemajú skladom. Skúsim im napísať čo mi na to odpíšu oni. Prípadne viete o nejakom ďalšom overenom e-shope kde by sa dali zohnať tieto kolesá ? Rád by som všetko objednával s jedného e-shopu a nechal im to aj vypliesť.
03.07.2018 - 08:46:40
00
Matúš zo Suncycle je veľmi ochotný, takže ak sú ráfiky bežne dostupné, tak ti ich určite zoženie. Viac krát mu stačilo poslať mail, že by som chcel niečo čo v eshope nemal a do pár dní to pribudlo a mohol som objednať.
03.07.2018 - 08:48:55
03
Ok super napíšem tam.
03.07.2018 - 08:57:16
00
Priprav sa, že zvykne odpovedať po polnoci. Tak aby si si nemyslel, že kašle na teba 😉
03.07.2018 - 09:02:25
00
V pohode zase ich nepotrebujem mať ešte dnes :D
03.07.2018 - 09:09:16
00
Ohladom dosupnosti xr361 v suncycle som sa informoval uz minuly tyzden a zatial mi nedosla ziadna odpoved. Dostupne ich maju v bike24 napr. len neviem ci aj vypletaju. Co viem, tak vypleta r2-bike a aj tam tie rafy maju, ale velmi ten obchod neodporucam. Ich zakaznicka podpora stoji za hovno. Vratil som tovar, ktory (podla trackingu) im bol uz davno doruceny a nie su ochotni mi vratit peniaze od 15. jula. Uz treti claim som otvoril a nic, ***** na mna.
03.07.2018 - 09:32:07
00
keyboard_arrow_up