bikeri, prosím váš...
kúpil som si asi pred dvoma rokmi TREK 4300, je to v poho bike akurát že má RST vidlu, prosím vás, zdržte sa tých komentárov, že daj to do koša ale do zahrády ako podperu, ale žiadam vás o pár rád... lebo tu v historií týchto diskusiách je pekný bordel...
čiže prosím vás : 1. dá sa na RST nastavovať tuhosť tlmenia??? mám tam dve neoznačené skrutky,,, dajú sa točiť ale neviem či ich mám točiť spolu napr. v smere hod. ručičiek alebo v proti smere jedna tam a druhá naopak...
a mám tam tie krycie gumičky, ak ich dám dolu bude to veľmi škodiť tesneniam a vidli vôbec??? už 2roky som s ňou nič nerobil,,, mastná je stále, nejakú extra vôlu nemá...
prosím poradte, privítam každé rady... vďaka moc
ciao
15.06.2005 - 18:46:18
00
a prepáčte prosím tie trápne gramatické chyby... už hneď z úvodu...
15.06.2005 - 18:54:55
00
sak rozmyslaj trochu logicky. tymi skrutkami sa nastavuje predpatie pruziny. cize ak srobujes do jednej strany pruzina sa defakto stlaca a vidla je tvrdsia.
kedze vidla ma dve nohy a v kazdej je pruzina lebo sa jedna o rst. to ktorym smerom krutit musi byt nakreslene na tej skrutke. + alebo -. a tesnenia dole nedavaj naco?????
15.06.2005 - 21:26:45
00
to: rincewind- to viem že predpätie , veď čítam... ale išlo mi to že či ich točiť spolu alebo zrkadlovo, no už som si stiahol schému točí sa to spolu doľava je - a doprava +, a hovoril som že sú neoznačené... na nich není nič napísané.. iba RST CAPA ... ale už som to našiel... ale vdaka za rady...
a tesnenia,,, no ked sa tak pozerám na web shopy tak 80% vidlíc je bez tých ochraných gumyčiek,,,*nie tesnenia* nechám ich tak aby sa tam neprášilo... a dával by som to dolu iba kôli krajšiemu výzoru.
15.06.2005 - 22:39:36
00
sa asi bavite o prachovkach ze? no tie by som dolu nedaval, teda ked uz tak si nechaj ine tesnenia spravit lebo predpokladam ze tie co tam su niesu stavane nato aby boli vystavene na 100% vonkajsim vplyvom... takze sa ti vidla asi skor zasere... neviem ako je natom RST ale ja na mojej RS Juddyne som mal po 1,5r olej stale uplne cistucky...
a na vzhlad sa vyser hlavne ze to jazdi pekne cisto a reaguje...
16.06.2005 - 09:36:39
00
Sám jezdím 3 rokem TREK 4400.Po dvou sezonách jsem starou RST Gila TL,která byla vážně katastrofální,nahradil SR Sutnour XC PRO S TR - vzduch-olej.Není to sice žádná žehlička,ale po cca 1000km se její funkce zlepší a celkově je podstatně lepší než RST GIla.Mimo to se dá nastavit jak zdvih,tak lock out.Celkově to biku jedině prospělo.
Pokud člověk jezdí pár km ročně,asi mu to moc nevadí co má za vidlici..Mne k výměně vidlice dohnala zkušenost ze dvou maratonů,kde z kopce ostatní bikeři měli o 10-20km větší rychlost,protože jim vidle neodskakovala a držela stopu,což hlavně ve sjezdech udělá strašně moc.
Další věc je změna zdvihu..u RST s tím nic neuděláš..a TREK 4300 má turistickou geometrii..v hodně prudkých kopcích se "staví na zadní",při možnosti změny zdvihu se tento problém do jisté míry eliminuje.
17.06.2005 - 08:28:06
00
tvrde je na - alebo +
....uz ma to pekne se** tak diki
26.06.2005 - 19:29:55
00
keyboard_arrow_up