MAKADO 2022 - Malé Karpatské Dobrodružstvo

08.10.2022
MTBO
Bratislava (Slovensko)

Propozície, Reportáže
Presne ako som si myslel, hate sa nedá zastaviť a ukrižovaný niekto bude stoj čo stoj.
Boli sme pri kontrolách? Na vzdialenosť na dosluch áno. Držali sme sa pritom za ruky? V niektorých prípadoch skoro áno, väčšinou nie
@silva vsak vravim ze si ma neodzdravila 2x (nepocula, nevhodny moment v zjazde atd) a potom sme sa pekne pozdravili a pokecali na 3 jamach. Zdravis sa vsetkym tak ako ja, aspon vidis, aky je ten pocit ked vravi niekto, ze nezdravis.
@lto nech nas diskvalifikuju. lenze pri prisnom meradle pravidiel podla toho co som videl v terene by museli diskvalifikovat ohromne mnozstvo dalsich. mne vadi, ze sme prepierani iba my, ostatni su/ste vsetci dokonali a vlastne sme jediny team co vraj pochybil
@cicamica ak o rok nahodou vyhrame a bude vsetko podla pravidiel, pride nieco ine. pride, ze sa nezdravim, ze som arogantny, ze som sa neoholil alebo niekoho ohrozil ... hocico ine.

moja skoda je, ze rad veci zdielam (nevidim dovod preco nie ani po tejto skusenosti. drama musi byt) a nebojim sa svoj nazor a postoj vyjazdrit. mohol by som cusat ticho ako vos pod kobercom, nemat stravu, podvadzat na celom preteku a nikto by nic nevedel nepocul, aka by sme boli stastna rodina vsetci
11.10.2017 - 11:50:29
00
Strenki,strenki .. chapem, ze vidina vitazstva ta pripravila o triezvy pohlad, ale prepierany si, pretoze si vyhral. V mojom ponimani, aj ked budu vsetci ostatni podvadzat, mna by nebavilo podvadzat sameho seba. Okrem toho mozes podat protest, atd. Ale kazdy sme iny, ze ano. Ale to, co je problem, ze pravidlo nehovori o tom, ze na kontrole staci byt v dosluchu . Ale ze tam obaja musite byt FYZICKY! Chapes ? Pretoze toto totiz je podstata MTBO dvojic. Ma to svoj ucel a dovod, staci sa zamysliet preco.

A zdielas to nie preto, ze si uprimny, ale ze ti uz ani nepride divne, uplne ignorov at zakladne pravidlo preteku, lebo vsak ostatni to robia tiez. Ano, vsetci kradnu, budem aj ja. Typicky slovensky pohlad na vec :( .. a este to budes obhajovat :n:
11.10.2017 - 11:53:35
05
Ja nejazdim MTBO, neviem presne pravidla, iba Makado. Pre mna vzdialenost na dosluch je dostatocna vzdialenost od kontroly. Co je to fyzicky pri kontrole? 1 meter? 5 metrov? 50metrov? To potom by si musel mat pri kazdej kontrole ludi aby kontrolovali, ci sa obaja dotkli rukou citacky na cip (to sa tym mysli?) Alebo kazda dvojica by musela mat 2 cipy (aj tie by mohol nosit iba 1 clovek), no neviem ako sa to da dokonalo osetrit. Citit sa vinny a byt obvinovany za nieco, co robili vsetci, resp. vacsina mi nepride fer
Vobec sa neratam za cloveka so zlymi hodnotami "kradne on kradnem aj ja" "podvadza on podvzam ja" Mozme spravit par spolocnych vyjazdov, mozes ma spoznat a mozno sa budes vediet postavit aj za mna nie len proti mne


Naposledy upravil Strenki dňa 11.10.2017 - 12:06:56, celkovo upravené 1 krát.

11.10.2017 - 11:57:35
00
prvé oldschool ročníky boli klasicky cvikačkami, každý pretekár mal lístok so stanovištiami na ktorý musel navštívené stanovište cvikačkami cvaknúť, čiže bez toho aby fyzicky nebol na kontrole to nešlo ( s výnimkou že jeden lietal s oboma lístkami)..
ak je to teraz jeden chip na dvojicu tak organizátor tým vyslovene vyzýva špekulantov špekulovať :tmi: lebo bohužial aj MAKADO sa zo zábavy stal pretekom a kde sa preteká ide sa cez mŕtvoly vždy..
11.10.2017 - 12:06:28
00
CraObs : tak to potom ano .. uz tomu rozumiem, preco. Ked mozme, tak podvadzajme, kde sa da :x .. Inak tiez sa mi naposledy zdalo, ze to niektori prezivaju privelmi.
11.10.2017 - 12:16:24
00
Dokonca v roku 2014 v Kuchyni boli kontroly na strmych kopcoch, bajky sme nechavali dole a hore vysli peso, lebo to bolo rychlejsie. GPS zaznam vobec nebude sediet, tam mozno 5 kontrol sme dali mimo dosluch od bajku. Kua este toto treba presetrit! Co ked sme pri kontrole boli alebo neboli spolu? Ale tam sme nevyhrali, tak neviem ci to stoji za usilie...
CraObs ten co preteka nema zabavu? To je to co som pisal uz predtym, sedy priemer fora. Iba pomaly bajker s nizkou vykonnstou a volnym oblecenim sa zabava. Ten co jazdi rychlo, toho to vlastne vobec nebavi a nema z jazdy ziadnu radost ... brrr. Este niekto si chce kopnut? Fórum dokonalých bytostí bez chyby a vád. Vlastne celá krajina je bezchybná a ostalo nám už iba toto vyriešiť správnym Smerom
Ak mate zle skusenosti s rychlymi cyklistami, je mi to luto, ale ani za to nemozem. Od kedy jazdim som nemal s nikym ziaden stret, nehodu, naraz/kontakt alebo nieco podobne. Este aj za tych vsetkych arogantnych debilov mi nalozte ...
11.10.2017 - 12:20:22
00
fakt sa to zle cita, skus to trocha predychat a pozriet sa na to menej vztahovacne a egocenricky, takto to vyzera ze ti uplne unika pointa...
11.10.2017 - 12:28:08
010
Strenki, kym to tu este uzavrieme napisem posledny koment, kazdy si moze jazdit podla svojho svedomia a vedomia, ja osobne by som sa hanbil obhajovat svoje vitazstvo ak by som porusil 2 zakladne pravidla...vyzera to tak ale ze ty si si tie pravidla necital, napr. bolo aj pravidlo ze sa musis fyzicky biku dotykat ked si razis kontrolu - neviem teda ci to bolo aj v r2014.
11.10.2017 - 12:32:42
03
Strenki napísal:
Dokonca v roku 2014 v Kuchyni boli kontroly na strmych kopcoch, bajky sme nechavali dole a hore vysli peso, lebo to bolo rychlejsie.

No ty wogo. Vsak ty neovladas zakladne pravidla MTBO, naco tam vobec chodis ? :tmi:
Nic by sa nestalo, keby si hned na zaciatku napisal, to co ti doporucili. Ale ty dalej a dalej rozmazavas vacsi a vacsi ** v snahe ospravedlnit sa. A este si aj urazeny.
11.10.2017 - 12:41:32
05
Už sám neviem, aká je cesta do raja. Ale debata mi aspoň ujasnila a ozrejmila MTBO pravidlá, ktoré skutočne nepoznám podrobne a tu vidím svoje najväčšie zlyhanie. Doteraz neviem, čo je to byť fyzicky pri kontrole aby nemohol mať nikto námietky v budúcnosti a nikto to tu úplne jasne nepopísal
11.10.2017 - 12:49:50
01
Strenki si tak frustrovany ze si mal potrebu si kopnut aj do mna ? To ma dost sokovalo, sklamalo.
Ze som ta nepozdravila? A neuhybala som sa ti nahodou pri tom, lebo ja ked vidim stravakov ako sa na kazdom vyjazde honia o sekundy tak radsej rychlo uhybam,mam z nich strach
Cestu do raja nehladaj, po tychto prispevkoch co si sem dal
Nabuduce pretekaj ako jednotlivec, tam nebudes matvtento problem, ze ti niekto nestaci, lebo si nadpriemerne vykonny biker


Naposledy upravil silva dňa 11.10.2017 - 12:57:16, celkovo upravené 1 krát.

11.10.2017 - 12:54:42
01
Vy tu co riesite??? Strenki, mali ste byt disq. Nemate orazenu poslednu kontrolu. Je to jedina podstatna vec a chyba organizatora, ze si to nevsimol. Riesit ci dvojica bola v danej chvili spolu alebo nie podla GPS je na smiech. Zoberte si 2 GPS a uvidite, ze vam nebudu ukazovat rovnako. Ostatni, to ze ste niekoho nepoculi odzravit, neznamena, ze nepozdravil. Niekedy staci, ze kyvne hlavou alebo sa usmeje na vas. A mozno bol sustredeni, aby nespravil chybu a na druhych nereagoval, lebo nechcel vyjst z koncentracie. Lebo o tom je MTBO. Plny kotol a zostat koncentrovany. Ked sa s niekym stretnete 2. krat, podla mna je v pohode, ze uz neodzdravi. A len tak mimochodom na zaver. Boli to preteky. Mozno pre niekoho hnojak, pre niekoho vylet, pre niekoho pretek na ktorom chce podat max vykon. Preto ak niekoho chcete obvinovat z nedodrziavania pravidiel, tak jedine na zaklade hodnovernych dokazov
11.10.2017 - 12:56:58
03
Hosť napísal:
Strenki si tak frustrovany ze si mal potrebu si kopnut aj do mna ? To ma dost sokovalo, sklamalo.
Ze som ta nepozdravila? A neuhybala som sa ti nahodou pri tom, lebo ja ked vidim stravakov ako sa na kazdom vyjazde honia o sekundy tak radsej rychlo uhybam,mam z nich strach
Cestu do raja nehladaj, po tychto prispevkoch co si sem dal

Ty si letela dole, ja som sa uhýnal! :) Bolo to na Cerovke, bola si so svojím mužom, ale to je fuk. Ani zdaleka to moje kopnutie nebolo take ako to tvoje a si este viac urazena ako ja. Nemusíš sa na mňa hnevať, prepáč, že som sa ťa dotkol
11.10.2017 - 13:00:07
00
mato83 napísal:
Riesit ci dvojica bola v danej chvili spolu alebo nie podla GPS je na smiech. Zoberte si 2 GPS a uvidite, ze vam nebudu ukazovat rovnako.


Dovolím si tvrdiť, že v tomto prípade sú GPS záznamy dostatočne presné na to, aby tvorili spoľahlivý dôkaz pohybu daných pretekárov v priestore a čase.
Odporúčam si poriadne pozrieť dané záznamy.
11.10.2017 - 13:20:37
01
Nerieste tu uz osobne spory. Strenki je dupac a trochu si pomylil preteky :) To sa stava.

Strenki: to prave MTBO je o tom, aby schopnost orientacie ,vyberu trasy a zohratosti dvojice zavazila natolko, aby dvojica mohla zlikvidovat handicap vo vykone do nezanedbatelnej urovne. Inak povedane, ze je mozne potom, aby taki, co na maratone skoncia v strede , porazia takich, co chodia v prvej 10tke. Samozrejme, je lahsie sa naucit MTBO, ako natrenovat dalsich 200w :D.. takze realne to vyhravaju aj tak dupaci.

Tie pravidla su kvoli tomu, aby si ku kontrolam vzdy chodil na bajku a vzdy po ceste /lesnom chodniku - tusim ze dokonca nie inak ako vyznacenym na danej mape/. Teda nesmies krizom barsjak terenom. Na to sluzi bezecky MTBO. Inak by MTBO nemalo az taky zmysel, ten spravny zazitok je totiz v tom, vybrat dobru trasu. Aby si najazdil nielen co najmenej km, ale aj vyskovych. Uplne najlepsi zazitok potom moze byt, ze ty s prstom v nose prejdes 40km a 500 vyskovych a chudak dupac 60km a 1500vyskovych a aj tak prehraje. No .. jasne, trosku som to zvelicil, ale aby bola zjavna pointa. Asi nikde inde nie je sanca byt lepsi ako nadupany dupac. Aj ked viac teoreticky, ale je :lol: .. potom uz len motorovy bajk.
11.10.2017 - 13:26:57
01
keyboard_arrow_up