Oravský MTB maratón

03.07.2010
8. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Dolný Kubín (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky

Tú fotku s Jozefom ako tlačí svoj výbehoví model KLEINa si treba uchovať,to už bude pamatihodnosť
04.07.2010 - 22:27:36
00
Ja to zhrniem takto:
Počasie: Príjemné :sun:, chvíľu pod mrakom, aj pofukovalo, neviem, vôbec mi nebolo nejako extrémne teplo aj keď ma trošku spálilo, ale to nesúvisí s teplom.
Organizácia: Super, križovatky boli zabezpečené. Smrtky mali pre mňa význam, teda okrem jednej, tá bola asi pre vyjazdené koľaje na lúke :lol: Označenie super, aj keď tie pásky boli pár krát akurát nad mojou ideálnou stopou :D Veľké občerstvovačky, kde sa križujú trate sú úžasné (aj na fatrane), človek sedí, pozoruje ako bikeri a bikerky z rôznych tratí prichádzajú a odchádzajú, regulovčíci ich potom usmerňujú, dievčatá sa nám starajú o pitný režim, proste ruch maratónu. A potom, keď tam prídem posledný krát, som tam zrazu sám...
Trať: Lúky v pohode, profil trate tiež, lepší ako na fatrane, mne nevyhovuje 10km stúpania, potom 10km klesania, potom zase 10km stúpania. Terén zábavy (tj. nemusel som bike tlačiť ani hore, ani dole kopcom :lol:) Výhľady som ani nezaregistroval, mal som iné problémy, s telom a časom. Les mi vôbec nechýbal, nevidím žiaden dôvod, prečo by tam mal byť silou mocou les. Len jednu pripomienku, na rok vybudujte cez kopec za Pucovom aspoň jednostopový tunel a trať bude ideálna :!:

Štart: Na štarte nás bolo dosť málo, málo bláznov odhodlaných podstúpiť 80km :mm:
1. kolo: Šlo sa mi v pohode, jediný cieľ bol, urobiť si v Medzihradnom dostatočný náskok pred druhým stop timom. Najviac sa mi páčili časť trate kde nebol asfalt na ktorý som sa lepil a ťažko sa mi šľapalo :shake: Celkovo som sa držal asi v strede štartového poľa.
2. kolo: Prvé krízy za Medzihradným. Napriek tomu, že tam som jedol tak ma chytil hlaďák a kŕče. Zažehnal som to takým hnedým Enervitom zo štartového balíčka :pizza: Okamžite mi prestalo zvierať žalúdok. V Malatinej som zistil, že mám až 2 hodiny do 2. stop timu a konečne som si sadol na niečo iné ako sedlo a pozoroval okolie. To, že som si išiel kľudnejším tempom bol vidieť na tom ako ma v tomto kole postupne predbehlo dosť ľudí. A pred cieľom už druhýkrát ten sprostý kopec za Pucovom :finger: Ten kopec mi proste nesadol a to mám rád stúpania.
Cieľ: Došiel som klasifikovaný, o to mi maratóne vždy ide :muscle: a nie o :o: alebo byť :*: aj keď dodatočná cena pre Oravca potešila :)

Ešte jedna pripomienka, na stole pri prezentácii boli pekné nálepky a až doma som si všimol, že z roku 2008 :@
04.07.2010 - 23:34:50
00
http://picasaweb.google.com/rastobalko/ORAVSKYCYKLOMARATONDolnyKubin372010PartI#5489748212427486466
???
28 1000 Hošala Martin ISAKO šport Košice SVK 02:03:38
05.07.2010 - 11:36:11
00
zaújimavá foto, ale lepšie ako chýbajúci pretekár sú tie sandále čo má obuté :D . V tom by som na bike teda nešiel.

Ale k veci. Maratón bol perfektný. Organizátori odviedli kus kvalitnej roboty.Parkovanie konečne na pevnej zemi. Priestor štartu a cieľa za 1. Prezentácia prebehla rýchlo, značenie na trati dôledné, ľudia na občerstvovačkách ochotní, nebezpečné úseky jasne označené a záchrannú službu som videl na 2 kritických miestach :y:. Minerálka a syr po dojazde taktiež potešil. Sprchy boli studené, ale aspoň som sa po tej horúčave príjemne schladil. Jedlo chutné, rada naň bola, ale šlo to rýchlo. Ďalšie plus za skoré vyhlásenie výsledkov a originálne ceny pre víťazov. Proste maratón kde som ja nezaznamenal jediný problém. Ak budem môcť, prídem o rok určite zas :nod:
05.07.2010 - 12:06:38
00
http://picasaweb.google.com/rastobalko/ORAVSKYCYKLOMARATONDolnyKubin372010PartI#5489748212427486466
???

Tlačil bicykel synovi, stretol som ich tam akurát. Otec už bol s bikami hore, synáčik len šlapal pešo hore. Nemali naponáhlo, hore si postáli.
05.07.2010 - 12:12:39
00
Inac tie sandale nosi v kazdom pocasi. Je to poriadny borec :muscle: :bow: . Ten kopec tlacilo asi 90 percent udi a on tlacil este aj synovi bajk.
05.07.2010 - 12:30:48
00
:) po veku čísla 1000 som teda nepátral, len ma to zaujalo že niekto bez čísla tlačí závodný bike ktorý je klasifikovaný
05.07.2010 - 13:13:44
00
Mojou blbosťou to bol definitívne najťažší maratón ktorý som kedy šiel. Prvý defekt už pár metrov od cieľa hneď v prevej zákrute ešte v Dolnom Kubíne. Tak som to tam vymenil a mojou novou turbo mini pumpičkou som to tam 10 minút len fúkal a samozrejme blbec, nechcem ísť sám tak ich musím všetkých dobehnúť. Dobehnúť som pár ľudí nakoniec i dobehol, prvého už v prvom stúpaní po lúke. A potom to už išlo ... defekt -> vymeniť -> opäť dobiehať ľudí -> oba sfučané kolesá / dofúkať -> dobehnúť ľudí -> defekt -> dobehnúť ľudí ... a to som už mal turbo dosť. Asi v živote som nebol taký unavený, spred tých strmších výjazdov pred cieľom som si už šlapal tempo pomalšie ako výletné ... dokonca som kopce tlačil. Proste náhla smrť, prehnal som to. V druhom kole som ešte chytil štvrtý defekt, to už som lepil a čakal na posledných že pôjdem s nimi. Nakoniec sme spolu prišli dvaja posledný do cieľa, tretí sa nejako ponáhľal dopredu že nechce skončiť posledný.

No a čerešnička na torte sa konala v opätovnom šlapaní na Veľké Borové po trati maratónu. To som už turbo nevládal, strednú pílu som nahadzoval len v zjazdoch (niektoré som aj tak tlačil) a dokonca som si nad Malatinou musel i polhodinu v tráve posedieť. Nuž a samozrejme keď som na druhý deň zjazdoval Kvačianskou tak som ešte dušu cvakol.

Ale okrem toho že som nedobehol jánošíka mi vyšlo všetko, ... prišiel som konečne domov, dal som si poriadne do tela, nechal som si spáliť chrbát a vďaka ovadom som zistil prečo som si uplynulé štyri roky bratislavské komárie nájazdy nejako nevšimol.

Trať bola perfektná - 'domáca', svadobné koláče chutili :-).
05.07.2010 - 13:26:11
00
a.ndrejko si mal pekelnu smolu. Som isiel popri tebe ked si robil prvy defekt za prvou lavotocivou zakrutou. Ja by som to asi po druhom defekte zabalil a nie este dobiehat ostatnych. Si bojovnik.
05.07.2010 - 13:38:42
00
Caute,

Tak po sobote mam za sebou svoj prvy maraton. Musim priznat, ze to bol riadny "zahul"! Trat sa mi pacila, no ten hic to bol moj killer! Ja a Oskar sa nemame moc v laske. Ale ciel bol splneny:"Dojst v jednom kuse do ciela!"

Pre tych co isli na doraz a nemali cas vychutnat si krajinu posielam link na par(7)zaberov. Dufam, ze sa budu pacit.

http://gallery.me.com/branoklocan#100142
05.07.2010 - 13:59:29
00
Mojou blbosťou to bol definitívne najťažší maratón ktorý som kedy šiel. Prvý defekt už pár metrov od cieľa hneď v prevej zákrute ešte v Dolnom Kubíne. Tak som to tam vymenil a mojou novou turbo mini pumpičkou som to tam 10 minút len fúkal a samozrejme blbec, nechcem ísť sám tak ich musím všetkých dobehnúť. Dobehnúť som pár ľudí nakoniec i dobehol, prvého už v prvom stúpaní po lúke. A potom to už išlo ... defekt -> vymeniť -> opäť dobiehať ľudí -> oba sfučané kolesá / dofúkať -> dobehnúť ľudí -> defekt -> dobehnúť ľudí ... a to som už mal turbo dosť. Asi v živote som nebol taký unavený, spred tých strmších výjazdov pred cieľom som si už šlapal tempo pomalšie ako výletné ... dokonca som kopce tlačil. Proste náhla smrť, prehnal som to. V druhom kole som ešte chytil štvrtý defekt, to už som lepil a čakal na posledných že pôjdem s nimi. Nakoniec sme spolu prišli dvaja posledný do cieľa, tretí sa nejako ponáhľal dopredu že nechce skončiť posledný.

No a čerešnička na torte sa konala v opätovnom šlapaní na Veľké Borové po trati maratónu. To som už turbo nevládal, strednú pílu som nahadzoval len v zjazdoch (niektoré som aj tak tlačil) a dokonca som si nad Malatinou musel i polhodinu v tráve posedieť. Nuž a samozrejme keď som na druhý deň zjazdoval Kvačianskou tak som ešte dušu cvakol.

Ale okrem toho že som nedobehol jánošíka mi vyšlo všetko, ... prišiel som konečne domov, dal som si poriadne do tela, nechal som si spáliť chrbát a vďaka ovadom som zistil prečo som si uplynulé štyri roky bratislavské komárie nájazdy nejako nevšimol.

Trať bola perfektná - 'domáca', svadobné koláče chutili :-).

po druhom defekte si si mal radšej pozrieť či niečo nemáš zapichnuté v plášti, kludne si tam mohol mať dáky tŕň alebo niečo podobné ;)
05.07.2010 - 14:03:41
00
Andrej, zmeň si nick na defekt. :lol: Si zázračný biker.
05.07.2010 - 14:24:19
00
pretek ... 4 defekty (2x predné 2x zadné) z toho len raz preseknutím

Neviem teda či ste si to všimli, ale trať bola riadne dláždená sklom, hlavne ku koncu (a nemyslím tie zelené šutre čo sa hlavne zo začiatku trate všade leskli). Jeden predný defekt považujem za náhodu, ďaľší predný je preseknutie čo je moja štandartka ale zadné dva má na svedomí bratov, teda môj bývalí plášť ktorý si už odslúžil pár rokov. Najlepšie to bolo aj tak doma keď som sa pýtal či na ňom nedostáva často defekty a odpoveď znela: "V poslednej dobe aj hej". A to človek rátal s tým že keď s tým chodí hlavne cestu a stále ho nevymenil že to bude plášť bezpečný :-).

začínam šetriť na bezdušové riešenie


Inak keď už píšem tak sem pacnem i totálne OT ako som sa v nedeľu keď som sa vracal pekne zabavil.
Neviem či ste postrehli, ale existujú plastové fľašky na tvrdý alkohol ktoré vyzerajú presne ako sklenené. Ja som práve jednu takúto, myslím že pollitrovku hrušky, nafasoval a tak som si do nej ešte pred odchodom načapoval vodu ak by sa mi z bidonu málilo. Na stanici v LM som si kupoval lístok na vlak a ten som si i spolu s peňaženkou ukladal do ruksaku a popritom si všímal predstaničný pajzel plný robotníkov a iných spoluobčanov ako popíjajú pivko a popritom si pripíjajú tvrdým. A tak mi nedalo a ako som tam stál v cykloúbore, spotený a bikom so štartovným číslom, vytiahol som tú flašku a zahral im tam pekné divadielko :

Vytiahol som fľašku z ruksaku a znalecky som vzhliadol etiketu, popritom sa tváril že mi nejde otvoriť. Takže nezostávalo nič iné ako buchnúť lakťom po dne a to už sa ozývalo prvé "Boha kukaj" či znalecké pohmkávanie a myslím že som týmto činom rozplynul i akékoľvek pochybnosti že vo fľaši nie je alkohol. Kým som polku "hrušky" exoval tak som sa zabával na vetách typu "Boha ten má dosť", "Pozri ho ako pije", "Toho budú dneska zbierať" ... ešte som sa zatváril že naskočenie na bike je tentokrát tvrdá fuška a už len odchádzal s pohľadom na dvadsať úplne tichých denodenne trénujúcich štamgastov snažiacich sa nenápadne schovať svoje maličké poldeci a s maximálnou pokorou a výrazom objavenia svojho doživotného vzoru sledujúc môj štýlový odchod zo scény. A to vám poviem, ten pohľad bol na nezaplatenie.
05.07.2010 - 15:24:11
00
:rofl: :rofl: :rofl: :y:
05.07.2010 - 15:56:18
00
Ako s mojim úplne prvým cyklomaratónom som nadmieru spokojný :clap: .Svoj cieľ som splnil podarilo sa mi dôjsť do cieľa pod 3 hodiny.
K organizácii nieje čo vytknúť.Trať bola príjemna, miestami ma potrápilo slnko a pár svinských ovadov po ktorých mám ešte dnes fialove lýtko :devil: .
Ale celkové hodnotenie je : SUPER ,je to jedna zmála akcií ktorá sa koná v mojom okolí čiže si nenechám újsť nasledujúci ročník, No ten už snáď absolvujem na novom GIANTE :) :beer:

PS.Dúfam že sa nájdem aj ja na nejakej fotografii, :)
05.07.2010 - 16:32:07
00
keyboard_arrow_up