Oravský MTB maratón

03.07.2010
8. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Dolný Kubín (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Franto, nič si z toho nerob, to ani nie je kritika. To sú len také debatky stále dookola.
Keď sú lúky, polovici sa nepáči, keď sú lesy, zas sa to nepáči tej druhej polovici. Keď svieti slnko, je zle, ale keď prší je to úplne na hovno. Keď sú prudké kamenisté zjazdy jedným nevyhovujú, ale keď sú neni, tak je to málo technické.
A preto sem radi chodíme,lebo si len tak podebatujeme čo sa komu páči a komu nepáči a tak.


Ja som ani nekritizoval, iba som informoval tých, čo sa prvýkrát zúčastnia. Som vďačný organizátorom za organizovanie pretekov. Akceptujem, že niekto má rád to a niekto iné. Ja si chodím zapretekať, trať, výhlady.... sú pre mňa druhoradé. Ale keď si môžem vyberať ako tento týždeň, zvážim aj trať a vzdialenosť od bydliska.
02.07.2010 - 17:50:58
00
Jui no budem prvý :D , tak k maratónu myslím si že to bol jeden z mojich najlepších maratónov ako aj minulý rok . Trať vyznačená na jedničku síce ani som ho veľmi nevyužil, lebo stále niekto pribehol a niekoho som obehol. Občerstvovačky, super jedla až až ľudí minimum :). Až na toho pripečeného oskara to bolo super, ale počasie si nevyberieme :!: - bol to prvý suchý maratón. Veľká vďaka všetkým čo sa na tom podujali :muscle: kalap dolu.
03.07.2010 - 19:23:54
00
Suhlasim organizacia super, aj ma opalilo trochu. :)
Ja som si o 7 minut zhorsil cas oproti minulemu roku, lebo som dostal defekt, v tom kamenistom zjazde asi 1-2 km pred 3.obcerstvovackou. Vsimol som si ho po tom zjazde, presne pri horskej sluzbe, tak som u niach zastal ale mal som len lepenie a povedali mi, ze uz ide byt obcerstvovacka, tak som tam utekal s bicyklom a za chvilocku sme spolu so servismanom,Ce co tam bol vymenili dusu a nafukal mi ju aj samozrejme. :) Tak som stratil celkovo len par minut, mal som stastie, ze bola blizko obcerstvovacka. Bol to vobec oj prvy defekt na maratonoch. Stalo ma to par, mozno dost miest, lebo tam bolo pole huste okolo 30-70 miesta. Ale som spokojny aj tak:)
03.07.2010 - 19:51:03
00
Dnes veru bolo pekne, prášilo sa jedna radosť :)

Hodnotenie:
- parkovanie - bez problémov
- trať - veľmi rýchla, nebyť vlastných "technických" problémov, tak som za 3h15m v cieli. Aj s problémami som stihol pod štyri hodiny, čo je prvýkrát, kedy som viac ako 40km trať prešiel pod štyri hodiny (nemá každý kondičku :) )
- sprchy - ľadové, tu by mohli organizátori trošku zapracovať (na Súľov v tomto smere žiadny maratón nemá 8) )
- jedlo - cestoviny chutili, po Súľove (kurča) a Vlkanovej (cestoviny) tretie najlepšie jedlo!
- vyhlasovanie výsledkov a tombola - už tretí krát za sebou som nič nevyhral, zjavne sa moja šťastena unavila, ked pri mne stála na trati :D

O rok prídem znova, poučený z vlastných chýb :devil:
03.07.2010 - 20:02:24
00
parada spokojnost, moje nohe prezili stredovjek :-)
03.07.2010 - 20:21:06
00
to Mimino: studena voda? vsak bola uplne tepla:)
03.07.2010 - 20:39:09
00
Jooooj pekne dneska na ORAVE
Ved vlastne i minule bolo,a le dnes to bolo este lepsie :P
Aj ked som nevyhral nic, ani v tombole dokonca, tak som spokojny, stretol som kopec ludi i ked mnohych by som ani nespoznal, ale potesilo 8)
K organizacii nemozno mat ziadne vyhrady, na Oravu sa maloktory maraton chyta, i ked na druhu stranu treba dodat, ze znacenie trate po lukach je omnoho jednoduchsie ako niekde v lese - vidiet daleko pred seba. :handshake:
Perfektne je situovana registracia, start, sprchy a jedlo - krasne prostredie, mimo ruchu mesta a krasne prostredie.
No a obcerstvovacky fajn, sprchy som stihol este teple, takze pohoda - ale ja som tu teplu vodu nevypustil, ste sa mali viacej ponahlat do ciela :rofl: :rofl:
Podarilos a mi urvat lanko na prehadzovacke, ale nastastie mam svoju kapsicku, z ktorej som vylovil nahradne lanko a slo sa dalej :ninja:
Takze este raz - dnes iba spokojnost :sun: Btw. som cerveny jak prasiatko z toho slnka :sun: :sun: :sun:
03.07.2010 - 20:48:03
00
ORAVSKÝ CYKLOMARATÓN - Dolný Kubín - 3.7.2010 Part I.
ORAVSKÝ CYKLOMARATÓN - Dolný Kubín - 3.7.2010 Part II.
03.07.2010 - 20:59:07
00
pekelný maratón (z mojej strany), včera som to s bikom prepískol a dnes som to cítil, slnko bolo brutálne, a v poslednom zjazde som sekol takže dojazd na prázdnom opatrne :headbang: 3,5hod je dosť mimo.. ale trať haluz, taká zmena tie lúky, hlavne to tam neskutočne svišťalo :rock:
okrem jednej smrtky som zas nepochopil prečo tam sú :lol: (našťastie)

čo sa týka organizácie super, tolko melónov a ovocia som zjedol naposledy vlani v grécku all inclusive :P ale boli neskutočné fakt, značenie bez problému, cestoviny výborné, a neviem ako sa mi to podarilo ale ani radu som nestál, boli len 2 ludia predomnou.. kým som dojedol bola rada 30 ludí :rofl:
a keď vidím tie výhlady, čím ďalej tým viac nenávidím bratislavu :devil:
03.07.2010 - 21:04:19
00
Za mňa :y: :)
03.07.2010 - 21:09:16
00
Nuž, ďaleko to bolo z BA. :whew: Musím pochváliť rozumné tempo na začiatku (krátka trať). Potom to už bolo, ľudovo povedané, "v prdeli". :D Lúky sa mi páčili, boli super výhľady, aj viditeľnosť na to teplo fajná. :y: Kupodivu som si ani nevšimol, že by bola horúčava alebo mi pieklo na lebeňu. A to teplá nemám rád. Dosť pomáhal príjemný vetrík, ktorý pofukoval. Dokonca sa našli aj technické úseky na konci (výšlap a zjazd), no výšlap som si neužil, nevládal som. Jo a kapela hrajúca Michala Davida spolu som 4 divákmi ma dostala. :lol: Nemám čo vytknúť, akurát by som dal výkričník aj na lúčny zjazd od spoločnej občerstvovačky, pod vysokou trávou boli ukryté vyjazdené koľaje. No a vzhľadom na menšie opodstatnenie iných výstrah by tu mohla pribudnúť. ;)
A skoro som zabudol poďakovať RaBa-ovi za skvelú fotku. Ďakujem.
03.07.2010 - 21:57:09
00
Pekné fotky Rasťo, dík. Si rýchlejší ako Chuck Norris.
03.07.2010 - 22:02:21
00
Výsledky nemáte?
03.07.2010 - 22:11:38
00
Stačí si kliknúť na cyklo.sao.
03.07.2010 - 22:14:29
00
to Mimino: studena voda? vsak bola uplne tepla:)


To záleží na tom, ktorú vodu máš na mysli... v Orave bolo určite viac stupňov, ako v sprche :)
Ale beriem to ako motiváciu, zlepšiť kondičku, keby sa ešte stalo, že dve hodiny po víťazovi sa už jedlo nepodáva, to by som šľapal ako drak 8)
03.07.2010 - 22:29:17
00
keyboard_arrow_up