2sinko and 2all: len som povedal, ze su daleko za svetovou spickou, co je fakt a nahlas som sa zacudoval, ze naco tam sli, okej vyuzili svoju sancu, beriem to, ale do buducna to chce asi nejake ine kriteria na vyberanie reprezentantov, lebo takto to stoji za milu paderu...amateri si splnia sny, ze boli prvy kilometer v skupinke s profikmi a to je cela uloha slovenska na majstrovstvach, teda zien, lebo v muzoch je este celkom dobra konkurencia na SK pomery, Lamiovcov nepocitam, tych berem uz za profikov
30.06.2013 - 18:19:45
00
Hlboko sa mylis
V prvom aj druhom....
Ale to nevadi .... raz na to mozno prides aj sam ..
30.06.2013 - 19:05:51
00
tak mi to vysvetli, nech viem (vazne)
30.06.2013 - 19:06:42
00
aj dievčatá aj Mišo s bratom su uplní amateri
tzn praca alebo škola a potom trening, trening a trening
potom preteky a potom výsledky ...... za vlastné ...alebo v lepšom prípade za rodičovské
niečo málo za sponzorské...
tzn také isté podmienky ako TY alebo ja ....
ja som sa zatial na žiaden takýto pretek nekvalifikoval a ani to nepredpokladám ...
ty možeš skusiť .... a potom napišeš ako bolo ...a ako si skončil ....
napriklad
okrem toho, že tam bol kopec profikov, ktorí nedokončili ....
čo sa ani dievčatám a ani chlapcom ..."nepodarilo" naštastie
30.06.2013 - 19:53:56
00
nedokoncili, preto, ze to pre nich nie je nicim prinosne, ked im to nevychadza a vidia, ze skoncia s velkym deficitom na vitaza, tak to uz pre nich nie je atraktivne a radsej sa setria a dopripravia na ich prioritu napr u kulhaveho na svetak XC, troska to pleties..
30.06.2013 - 20:04:54
00
Mne, naopak, ten ich prístup typu nejde sa mi dobre, chytil by som veľkú stratu, tak radšej odstúpim príde ako dosť veľká zhovadilosť, ale budiž...
30.06.2013 - 20:37:50
00
no ak jedno z vrcholných MTB podujati nie je pre teba "atraktivne" :-(...
juhasky ani Mišo sa nešetrili ....
asi maju v zivote INE priority .... (a napr važia si možnosť ... reprezentovať ...)
ako profici ... asi aj ine ako ty ..
ale to je jedno ... každý ma pravo na SVOJ názor
a spoza monitora sa ľahko kritizuje a špekuluje
30.06.2013 - 21:08:37
00
pre mna je, ale ked si ma napr kulhavy vybrat, ci vyhra nasledujuci pretek vo svetovom pohari XCO, alebo dojde 25ty na maratone, tak asi nebude nad tym dlho rozmyslat
30.06.2013 - 22:46:41
00
Vo vytrvalostnych disciplinach (MTB maraton, atleticky maraton, cestne jednorazovky, dlhy triatlon...) je na vrcholovej urovni beznou vecou, ze ak pretekar nema svoj den a v priebehu preteku zaostava za svojimi ocakavaniami, tak radsej predcasne odstupi z preteku, ako by sa mal zbytocne trapit az do ciela a nasledne stat kvoli regeneracii X dni. ;)
30.06.2013 - 23:18:03
00
Mne, naopak, ten ich prístup typu nejde sa mi dobre, chytil by som veľkú stratu, tak radšej odstúpim príde ako dosť veľká zhovadilosť, ale budiž...

Tomáš, dnes sme sa už bavili o tomto a myslím, že dosť dlho :) V Dohňanoch sa mi šlo na prd a po troch kolách som naozaj nemal chuť ísť ďalej, zabalil som.
Nehovorím si ani profi pretekár, ani ten čo trénuje, ale proste ten, čo sa vozí preto, že ho to baví a pretekanie je závislosť. Proste pokiaľ si nemáš užiť pretek, je podstate zbytočné sa na ňom trápiť, hlavne keď máš preteky každý víkend :)
01.07.2013 - 00:02:56
00
tak ako priamy účastník môžem povedať, že ten čas čo mali baby bol fakt solídny...tá trať bola extrémne náročná, nielen dlhé stúpanie, ale aj zjazdy boli poriadne vytriasačky...hlavne ten záver do cieľa...;)

youtube.com/watch?v=S4U79-1I3Yc&t=



no a ešte Imro na Hahnenkamme :)

youtube.com/watch?v=UCjDi9khBB8&t=

01.07.2013 - 08:04:09
00
Keď sa človek dotrepe na preteky, základ je dokončiť. Je jedno či za päť alebo desať hodín. Tí čo vzdajú sú slabčáci.. Jediné ospravedlnenie je úraz alebo na trati neopraviteľná technická porucha.
01.07.2013 - 21:22:37
00
:D nesúhlasím
01.07.2013 - 21:40:33
00
no ja suhlasim plne
01.07.2013 - 22:28:30
00
// quote
to roflex
...ale takto je to dost blbe rozhadzovat, ked SZC nema ani vlastnu budovu, alebo auto..

Kamarát, si pekne mimo. SZC má aj auto (viezol som sa s ním) a má aj budovu....
Nevieš, o čom hovoríš, naozaj nevieš.... Vyjadrenie k Juhasovým, radšej sa nevyjadrím ja, lebo by som ti napísal slohovú pracú... Nechaj to radšej tak ;)

// k dokončovaniu/nedokončovaniu pretekov
V zásade áno, dokončiť by si mal, už len kvôli úcte k ostatným pretekárom. No nedá sa s tým ani súhlasiť, ani nesúhlasiť, je to tvoje slobodné rozhodnutie, či dokončíš, alebo nie. Myslím si, že by si to nemal robiť opakovane, alebo viacnásobne za sezónu, raz, dvakrát sa to znese. Veď sme preboha ľudia, nie stroje.
PS: Neviem o žiadnych nepísaných pravidlách, že musíš dokončiť pretek stoj čo stoj...
01.07.2013 - 23:15:36
00
keyboard_arrow_up