Včera úplne skvelý maratón. Trať ako stvorená pre mňa, azda jedna z TOP na Slovensku. Rýchla, jazdivá, pestrá, singláče, lúky, lesíky, skrátka všetko. Čo sa týka značenia, tak až na jednu odbočku, ktorú sme prebehli asi o 20m bolo v poriadku. Púchovský maratón spolu s maratónom v Udiči si asi natrvalo píšem do môjho bajkerského kalendára :) Ešte spraviť aj dlhú trať (a absolútne by mi nevadilo, ak by sa šli aj dva okruhy) a bude to super.
18.09.2011 - 09:20:39
00
Niečo zo včera :)

Prílohy:

P9172737.jpg
P9172737.jpg 1.35 MiB thumb_up0thumb_down

18.09.2011 - 09:38:58
00
Na to že to bol prvý ročník ma tento pretek milo prekvapil. Organizácia výborná, značenie trasy 8 bodov s 10tich. Rizoto v cieli veľmi chutné.
Občerstvovačky mali čo bolo treba + rýchla obsluha. Mínusom 1 občerstvovačky aspoň podľa mojich skúseností bolo umiestnenie. Mohla byť
tak cca. o 5 km. skôr. (ale pravdaže nie vždy sa dá nájsť vhodné miesto). Komentátor pri vyhlásení bol vecný a rýchly. A tombola ma tiež milo prekvapila... Díkes za super bikerskú sobotu :y:
18.09.2011 - 10:12:42
00
Mozem potvrdit ze tato akcia nemala chybu. Pocinajuc bezproblemovycm prijazdom i zaparkovanim aj super miestom startu/ciela pokracujuc sviznou prezentaciou.
Samotna trat to je ako v bikerskom raji ci nebi (kto co preferuje ;-) ) toto bola totalna pecka, po prijazde do ciela si vravim esteee raaz. Jednoznacne jednicka medzi cca 20-timi roznymi tratami MTB maratonov co som za posledne 3 roky odjazdil. To sa neda opisat to sa musi zazit.
Znacenie bolo kde treba, len trosku nenapadne co som si po chvili jazdenia vsimol a tak pri kazdej odbocke som podstatne spomaloval a jastril kde je znacka, potom uz sa zabludit nedalo, okrem asi dvoch miest, kde sipka bola az za vrcholom zakruty a nie aspon na nom ci kusok pred nim, no tam to zachranovala znacka s krizikom. Plus bola poctiva ochrana matracom nejakeho stromu ci stlpu v prudkej zakrute, ci vykricniky kde bolo treba. V suvislosti s tym som si daval otazku pri zjazde dolu lukou pred 1 obcerstvovackou ci si to mozem valit naplno, ale kedze vykricniky neboli tak asi v trave nebudu nastrahy ktore by cloveka v 50km/h katapultovali na Mesiac ;-). Obcerstvovacky z mojho hladiska boli zasobene tak akurat, zakladne veci, ziaden "hypermarket", banany zaklad, povinne musli, nejake to pecivko, akurat chybali pomarance, tie mohli byt miesto tych ringlot, obsluha rychla pohotova.
Na takejto trati sa oplati odtrhnut sa od balika a odjazdit to s dostatocnym odostupom, pretoze aspon ja ked nevidim aspon 20m pred seba alebo ma niekto znervoznuje hrkotanim za mnou neviem sa dobre sustredit ;-) a tuna to bolo dost technicky narocne, bolo vela miest kde aj pri malej chybe mohlo clovek kazdu chvilu zhucat. Pred koncom ten smrtak by som za normalnych okolnosti ani nedal, ale striehlo tam niekolko divakov vratane kameramana tak som zavrel oci a sup .. malina, ani som nevedel co vo mne je ;-).
Prijazd do ciela bol tiez zaujimavy..rampa cez mur.. dobree..Vyborne bola regulovana doprava policajtami, ten posledny pred cielom taak usluzne kyval kam treba ist, bol chutny :)
Koniec dobry vsetko dobre, aj to rizoto bolo vynikajuce, mohla byt aj vetsia porcia :P
Vyhlasenie a tombola v sviznom tempe. Dokonca sa mi usla v tombole drobnost. Ako ceresnicka na torte bolo super nacasovanie s Puchovskym jarmokom, takze doprovod bikera sa cez den nenudil. Puchov ma krasne namestie, fontana nema chybu, decka suche odtial neodisli :lol:
Takze este raz vdaka za neskutocne vydarenu akciu po vsetkych strankach. Klobuk dole. O rok sa tesime zas.
18.09.2011 - 11:29:19
00
Kraaasny maraton, najkrajsia, alebo minimalne jedna z najkrajsich trati, co som za svoju "karieru" (cca 25 pretekov) absolvoval. Na starte som neveril vlastnym ociam, kolko ludi sa postavilo na start hned na prvom rocniku - urcite ma v tom prsty aj nadherne pocasie. Vsetko prebiehalo uplne profesionalne, akoby ste mali najmenej 10 rocnikov za sebou, proste neni co vycitat, prezentacia, uvodne poucenie (je super, ked clovek pred startom pocuje, ako je trat znacena...), znacenie, obcerstvovacky, regulovcici a policajti.
Chvalim celu trat, super bol ten zaciatocny usek na rozjazdenie, a cely profil bol veeeelmi jazdivy a akurat narocny. Neboli tam useky, kde by sa muselo zosadat, takmer vsetko sa dalo prejst v sedle a pritom stale bolo treba mat oci na stopkach. Skoda defektu v stupani za Nimnicou, ktory ma stal skoro 15 minut (daaaavno som nemal defekt)... ale i tak som dosiel pod 3 hodiny. Ak som rano rozmyslal, ci ist do Puchova, tak teraz uz viem, ze o rok tam idem bez rozmyslania. Diky
P.S.: Budu aj nejake fotky? Mal som cislo 176
18.09.2011 - 14:08:30
00
Nejake fotky online tu : http://www.mtbiker.sk/clanky/reporty/4984/cms-puchovsky-mtb-maraton-2011-fotoreport.html snáď sa budú páčiť :)
18.09.2011 - 15:02:40
00
Ja pridám tiež nejaký ten postreh :
Organizácia - všetko klapalo tak ako malo pri počte štartujúcich ktorí tam boli. Pri väčšom počte by už mohli nasledovať prúsery (10 minút čakanie na zaregistrovanie, tam vypíš to, tam zaplať, tu ťa naťukáme do počítača, ešte prídi podpísať reverz...) ale takto sa to ešte dalo. Všetko v podstate pokope, 1 wapka stačila kedže bolo sucho.
Jedlo - rozmiestnenie občertvovačiek zlé. Tá pitná mala byť skôr (i keď na nej bolo načapované PIVO!!! :muscle: :l: ), kopec ľudí sušilo hubu na tých kopčekoch. Hlavná bola zásobovaná výborne, šišky, žrádlo, pitie, milá obsluha :u: , potom sa ale vchádzalo do lesa na singletracky a tam už človek nepotreboval piť a vystačil si s fľaškou. Finálne rizoto výborné. Bagety tiež, tu sa dá iba chváliť.
Trať - jedným slovom vynikajúca. Na začiatok žiletkárčina, potom kopečky, zjazdíky, kopečky, lúka a potom už 20 km singláčov. Absolútna extáza, účastníci už dostatočne premiešaní takže sa tam nikto neplietol pod nohy. Pristihol som sa že som chcel ísť do druhého kola, to sa mi ešte nestalo. CHCEME DLHÚ TRAŤ!!!!!! :bug:
Pretekári - lokálny pretek, takže veľa plašákov. Na asfalte spadol chlapec, evidentne otrasený, v strede cesty. Nikto nezastavil aj keď som ukazoval. V zjazde majstri sveta, samozrejme že hneď pod zjazdom opravovali defekty, človek si ide po ideálnej stope, zrazu zozadu nejaký debilko kričí že zľava. Kuknem naľavo, tam zráz. Kričím mu že poď a on znovu že zľava. Blbeček si myslel že ja mu mám uhnúť. Po 100metroch ma konečne obehol. V cieli som mu dal tuším pol hodinu... :P :swear: :tmi:
Testovací bike Specialized Stumpjumper 29", 2x10 - asi najhorší bike aký som si mohol vybrať (názor aj ostatných testérov). Strašne ťažké kolesá, pri spomalení úplná konečná, akcelerácia nulová. Sprevodovanie nechápem. Po rovine mi všetci ušli, ja som zvyknutý krútiť kafemlejnek, ale ani na najťažšom prevode a frekvencii 100rpm som nedokázal nikoho chytiť. V kopcoch trápenie. Dolu kopcom motorka. Na singláčoch som vypol pruženie a išiel som to na tvrdo. Je to taký bajk na vozenie. Geometria dobrá keď ste zjazdár, na chrtenie je to do plaču....
Celkový dojem : TONY NA HRAD!!!! :rofl: :lol: :D
18.09.2011 - 21:29:11
00
"Testovací bike Specialized Stumpjumper 29", 2x10 - asi najhorší bike aký som si mohol vybrať (názor aj ostatných testérov). ..."

no čo sa týka testbiku, tak za to chalani nemohli, a určite Ti ho nikto ani nenanútil (rozhodol si sa dobrovolne :) ), tak to by som do jedného "postrehu" spolu s hodnotením maratonu asi nedával...
inak ten bike som aj ja (dobrovoľne) testoval na Dubničáku a netvrdil by som, že bol až taký strašný... v zjazdoch držal dobre a po rovinkách išiel ako tank, tam som hodne získaval... čo sa týka stupákov, si treba uvedomiť, že hmotnosť cez 14 kg asi musí byť niekde cítiť :-) a SJ FSR Comp je asi najnižší model v danej rade (SJ FSR), či nie? tak zas od toho nemôžeš očakávať absolútnu dokonalosť, potom by boli vyššie modely v rade zbytočné...
18.09.2011 - 22:20:25
00
Napísané bolo už veľa, no aj tak by som rád dodal, že zatiaľ jeden z najlepšie zvládnutých maratónov, čo som kedy išiel, trať skvelá, zázemie bez výhrady, po príchode na prezentáciu som zostal v šoku, ale pozitívne, na to že to bol prvý ročník, klobúk dole!!! Nabudúci rok maratón v PU povinne!!! :rock:
Vzdávam hold Tonymu&spol. a nečakane az PZ SR ;)
18.09.2011 - 22:48:12
00
Organizátori MOC ĎAKUJEM neskutočne nádherná trať....! SUPER SUPER SUPER
19.09.2011 - 09:55:53
00
Ja pridám tiež nejaký ten postreh :
Organizácia - všetko klapalo tak ako malo pri počte štartujúcich ktorí tam boli. Pri väčšom počte by už mohli nasledovať prúsery (10 minút čakanie na zaregistrovanie, tam vypíš to, tam zaplať, tu ťa naťukáme do počítača, ešte prídi podpísať reverz...) ale takto sa to ešte dalo. Všetko v podstate pokope, 1 wapka stačila kedže bolo sucho.
Jedlo - rozmiestnenie občertvovačiek zlé. Tá pitná mala byť skôr (i keď na nej bolo načapované PIVO!!! :muscle: :l: ), kopec ľudí sušilo hubu na tých kopčekoch. Hlavná bola zásobovaná výborne, šišky, žrádlo, pitie, milá obsluha :u: , potom sa ale vchádzalo do lesa na singletracky a tam už človek nepotreboval piť a vystačil si s fľaškou. Finálne rizoto výborné. Bagety tiež, tu sa dá iba chváliť.
Trať - jedným slovom vynikajúca. Na začiatok žiletkárčina, potom kopečky, zjazdíky, kopečky, lúka a potom už 20 km singláčov. Absolútna extáza, účastníci už dostatočne premiešaní takže sa tam nikto neplietol pod nohy. Pristihol som sa že som chcel ísť do druhého kola, to sa mi ešte nestalo. CHCEME DLHÚ TRAŤ!!!!!! :bug:
Pretekári - lokálny pretek, takže veľa plašákov. Na asfalte spadol chlapec, evidentne otrasený, v strede cesty. Nikto nezastavil aj keď som ukazoval. V zjazde majstri sveta, samozrejme že hneď pod zjazdom opravovali defekty, človek si ide po ideálnej stope, zrazu zozadu nejaký debilko kričí že zľava. Kuknem naľavo, tam zráz. Kričím mu že poď a on znovu že zľava. Blbeček si myslel že ja mu mám uhnúť. Po 100metroch ma konečne obehol. V cieli som mu dal tuším pol hodinu... :P :swear: :tmi:
Testovací bike Specialized Stumpjumper 29", 2x10 - asi najhorší bike aký som si mohol vybrať (názor aj ostatných testérov). Strašne ťažké kolesá, pri spomalení úplná konečná, akcelerácia nulová. Sprevodovanie nechápem. Po rovine mi všetci ušli, ja som zvyknutý krútiť kafemlejnek, ale ani na najťažšom prevode a frekvencii 100rpm som nedokázal nikoho chytiť. V kopcoch trápenie. Dolu kopcom motorka. Na singláčoch som vypol pruženie a išiel som to na tvrdo. Je to taký bajk na vozenie. Geometria dobrá keď ste zjazdár, na chrtenie je to do plaču....
Celkový dojem : TONY NA HRAD!!!! :rofl: :lol: :D


Nechapem naco si si bral bike ktory je viac menej na pohodu a potom si plakal ze ma nahovno geoemtriu a je tazky :D Zakladom 29 (na preteky) su hlavne LAHKE kolesa, inak to je zabite...A k tym prevodom...predpokladam ze to malo 38/24, co mam aj ja ale na 9 sp a teda po rovine problem vobec nemam. Na najtazsom a pri rozumnej kadenciu v pohode 50 km/h tak nechapem kade ste to jazdili ak si nestihal :D
19.09.2011 - 11:50:12
00
V zjazde majstri sveta, samozrejme že hneď pod zjazdom opravovali defekty, človek si ide po ideálnej stope, zrazu zozadu nejaký debilko kričí že zľava. Kuknem naľavo, tam zráz. Kričím mu že poď a on znovu že zľava. Blbeček si myslel že ja mu mám uhnúť. Po 100metroch ma konečne obehol. V cieli som mu dal tuším pol hodinu...


Kungpao by mal potrénovať zjazdy a nebude nanho nikto kričať. No a keď v zjazde chytíš defekt-nie prieraz tak to je smola a nie samozrejme . . .
Defekt ti na maratóne neprajem./aby ti to potom v cieli niekto nenaložil/
:clap:
19.09.2011 - 12:03:24
00
:lol:
19.09.2011 - 12:18:37
00
Znacenie trate je uz odstranene alebo niekto,kto sa nemohol v sobotu zucastnit a teraz by si chcel tu peknu trat prejst, ma este sancu?
19.09.2011 - 12:25:05
00
Budu este zverejnene nejake fotky? Videl som len tie uverejnene tu na mtbiker.sk Chapem, ze to zalezi predovsetkym od autorov fotiek, ale rad by sme este nejake fotky videli. Takze budu odkazy na galerie, chcem vidiet ako potim krv :D
19.09.2011 - 12:57:55
00
keyboard_arrow_up