Vyjadrim sa iba k limitu - to je to, co ma najviac vytocilo... ostatne je spomenute hore...

Ak sa maraton nachadza v Serii, mal by akceptovat spolocne pravidla, medziinym aj konkretne stanovenie limitu na prejazd do druheho kola. Mesiac pred terminom, pocas platenia mi bolo povedane, ze limit bude stanoveny neskor... rano pri prezentacii mi bolo povedane, ze limit povedia pred startom... hodinu pred startom vyhlasili do rozhlasu, ze limit je 3 - 3,5 hodiny... (TAK KOLKO TEDA???)... minutu pred startom bolo povedane, ze limit je hodinu po prejazde prveho (TAK KOLKO TEDA???) :shock:

Vydal som sa na trat, bez znalosti KONKRETNEHO casoveho limitu, ale so zaplatenym startovnym... ja som svoj slub splnil, organizator nie... :roll:

napr. aj takto sa to da riesit - minuly rok v Presove, pre nepriazen pocasia a vzhladom na obtiaznost trate bola skratena trat a predlzeny limit - tomu hovorim fair spravanie usporiadatela
Alebo posunut start dlhej na skorsiu hodinu atd. atd.

Alebo ODPORUCAM nezaradit pretek do Serie, vykaslat sa na vsetkych pomalych Hobbykov, zabezpecit ucast iba pre licencovanych a vsetci budu spokojni...

Doteraz som NIKDY nemal problem s limitom na Horalovi, Salzke, Dubnicaku, Sulove, atd atd, vsade sa usporiadatel snazil stanovit ho triezvo, a hlavne, vsade bol zverejneny PRED STARTOM.
27.07.2008 - 22:10:22
00
Zvolen z mojho pohladu:

Presiel som si BRUTALE:

Trat bola presne taka ista ako bolo uvedene v propoziciach: Dlha, tazka, technicka ale velmi pekna. Aj napriek velkej unave u mna pozitivne pocity prevysuju negativne :) Podarilo sa mi splnit casovy limit a skoncil som 9ty.
( nechapem Kurila ktory prisiel 1h a 45min skor ako ja :( )
Myslim si, ze organizatori si kludne mohli odpustit posledny maly okruh ktory som presiel iba zazrakom - uz som mal vazne dost. Uz som sa videl na stadione ked mi organizator povedal: este tu hore do maleho okruhu, myslel som ze si robi srandy :lol: .

Dakujem organizatorom za kus roboty ktory odviedli pripravou a cistenim trate ako aj samotnou organizaciou preteku.

Fotky z pretekov uz coskoro najdete na stranke www.xcmaraton.sk v sekcii fotogaleria


Naposledy upravil petos dňa 28.07.2008 - 08:57:27, celkovo upravené 1 krát.

27.07.2008 - 22:11:08
00
Podla mna ani jeden maraton v SR nie je "komercny", tak daleko este nie sme. Ak niekde pride 400 a viac ludi skor svedci o tom ze usporiadatel ide spravnou cestou. Nezmyselne limity do amaterskej cyklistiky nepatria. Je smutne ze skoro tretina staroveho pola musela takto skoncit. Verim vsak ze buduci rocnik bude v znameni pozitivnych zmien a pisat sa bude len v superlatívoch. Urcite su na to predpoklady...

Nemyslel som komercny v zmysle ze si na seba nejak brutalne zarobi, ale ze pritiahne "sirsiu cyklisticku obec" a nie len hardcore.
Ale ak by nas tam startovalo 400 ako napr. v Sulove na strednej asi by to bolo viac na skodu, lebo v tom terene ideme jedna velka procesia husim pochodom az po prvu obcestvovacku a to by ma fakt otravilo :wink:

K tym limitom sa snad vyjadri niekto povolany, organizator.
27.07.2008 - 22:42:52
00
Vsetci s dlhsimi prispevkami mali velmi dobre pripomienky, tak ja len strucne na co si najviac spomeniem vzdy ked pomyslim na Zvolenský maraton.
Nejasny limit, ktory sa mi vypomstil a to zrejme len o chlp, ba dokonca sa neviem zbavit dojmu, ze som bol z trate poslany skor nez vyprsal. Ked si clovek setri sily na druhe kolo je to dost nemile.
TRAT NENORMALNE vymakana, technicka s mnozstvom viditelnej prace organizatora a verim, ze o velkom mnozstve este ani nemam ani ponatie. Blato bolo ovela mensie ako som cakal, ale aj tak dalo zabrat ako aj vyslapy do podmocenych luk. Mirca som videl aj ja a bol to heroicky vykon a tempo.
No a velka bageta ku cestovine je vitany bonus ako aj vyhra kvalitneho batohu v tombole.
Na buduci rok opäť a určite na Brutale, tu minutu isto dotiahnem, budem kricat po tych co zavadzaju, takze mi to odpustite...Inak to nerobim, ved som tam tak ako aj oni pre zazitok, tie sekundy nehraju rolu. No vo Zvolene treba. A fotit budem az v druhom kole.. ked uz pri mne asi nikto nebude

:twisted:
27.07.2008 - 22:52:42
00
[quote=""]Takze Zvolen z mojho pohladu:

A este odkaz pre niektorych starsich panov na trati:
To, ze vam niekto na singlaci dycha na chrbat 5 minut vkuse znamena, ze ste naozaj pomalsi a je slusne na tych 5 sekund uhnut na stranu a umoznit prejazd rychlejsiemu. A ze sa na tych singloch dalo blokovat dost dlho ked sa chcelo... Ja v stupaniach tiez uhnem na stranu ked vidim, ze ten za mnou je lepsi. Takze dakujem tym, co vedeli triezvo odhadnut svoju vykonnost a zbytocne neblokovali.

velky suhlas, s tymto som mal aj ja problem a verim, ze si ti "spravni" spomenu na tuto vetu aj pocas maratonu :evil: inac trat pekna, ale ten limit na brutale bol uplne nezvladnuty, hadam sa to zlepsi, aspon ze som zas spoznal pre mna nove tvare tu z fora, tymto zdravim vsetkych :wink:
27.07.2008 - 22:54:43
00
Nemyslel som komercny v zmysle ze si na seba nejak brutalne zarobi, ale ze pritiahne "sirsiu cyklisticku obec" a nie len hardcore.
Ale ak by nas tam startovalo 400 ako napr. v Sulove na strednej asi by to bolo viac na skodu, lebo v tom terene ideme jedna velka procesia husim pochodom az po prvu obcestvovacku a to by ma fakt otravilo :wink:

K tym limitom sa snad vyjadri niekto povolany, organizator.


pekne pises :D len si nezabudni dat dokopy bike a sprav si cas v utorok 8)
27.07.2008 - 23:06:33
00
Janko a kde su fotky :shock: rád by som sa na ne pozrel inak našiel si si pekne miesta :twisted:
27.07.2008 - 23:26:18
00
k tomu "heroickemu" vykonu:
mojou hlupostou som ostal hned po starte takmer uplne na chvoste, takze som sa musel postupne predierat dopredu. kde to len trochu slo som musel do toho slapnut aby mi organizator nedal STOP do druheho kola. keby ste ma videli v druhom kole na tom kopci tak by ste hovorili inak. tlacil som a musel som vyzerat ako matoha, lebo mi dost nechutne doslo /to sa mi stava takmer stale :)/
k maratonu:
trat naozaj vymakana, klobuk dolu. Skoda len ze sa nemozem zbavit pocitu ze si z tejto akcie chce niekto spravit iba zarobkovu cinnost. O 9:00 start vsetkych spolu /vsak naco viac krat zastavovat premavku - stoji to prachy navyse/. Podme to rychlo vyhlasit nech to mame z krku /ako som mal moznost vidiet tretieho veterana stiahli na bednu priamo z biku/. Na druhu stranu ludia co isli kratku trat tak uz boli znacne znudeny /takmer ziadny doprovodny program, aj posunutie startu mediano riesi tento problem/. Zo stadiona som odchadzal ako predposledny pretekar o 19:15. Slnko bolo este vysoko takze stanovenie limitu na brutale s argumentom NEBUDEME HLADAT PRETEKAROV PO TRATI PO TME nech si strcia za klobuk. Chapem aj to ze cast tretieho okruhu sa isla v protismere casti druheho kola, ale ani to nieje dovod na stanovenie limitu.
Priklanam sa k nazoru ze akcia zaradena do cyklomaratonskej serie by mala byt v prvom rade pre hobbykov a nie aby profici stanovovali nejake limity. Za takychto podmienok budem nabuduci rok na tejto akcii iba ako divak...
28.07.2008 - 00:18:45
00
Ale potom aspon chutilo nie? Zbytok fotiek bude ako vzdy na vasej oblubenej stranke...: ))

Prílohy:

Komentár súboru: MirecBB chlasce
IMG_6713v800tag.jpg
IMG_6713v800tag.jpg 219.24 KiB thumb_up0thumb_down

28.07.2008 - 00:59:20
00
Ahojte,
slová proroka Vlada O. v cieli: "na tento maratón budú na internete rozporuplné reakcie", sa naplnili do bodky.
Na trati bolo na každom kroku vidno, že bola pripravovaná dlhodobo a s láskou.
Zmeny oproti vlaňajšku jej, podľa mňa, výrazne prospeli.
Nielen klobúk, helmu, šiltovku ale aj skalp dolu!
Štartovať na dvakrát, napr. s dvojhodinovým odstupom, natiahnuť limit a nebude to mať chybu.
Ani po roku nemením názor:"Kto nebol, môže ľutovať."
28.07.2008 - 07:27:35
00
Zvolenska trat? - moc pekny AMEN :twisted:
Zvolensky cyklomaratonik? - uz nikdy :evil: (DSQ)


....kurna Dudo mna asi osvietilo, ze som nebol....kazdopadne si to vynahradime na HORAL-e...ne.... :D
28.07.2008 - 08:37:00
00
trat uno tutti - ked sa neponahlas. neviem si dost dobre predstavit svoje telo a psychicke rozpolozenie ak by som sla tuto trat na cas :shock: (a myslim, ze buduci rok, hoc aj budem v dobrom zdravotnom stave - zas len bez cisla)
.
vsetko ostatne sa povedalo, snad len pripomeniem, ze dat spolocny start pre dlhych a kratkych bol velky preslap. byt na dlhej tak sa nezdrzim nelichotivych slov. snazili sme sa pustat dlhych, ktori sa pokusali predrat cez "nemotornych" kratkych, ale nie kazdy je ochotny a niekedy aj schopny takejto ohladuplnosti.... :roll:
.
kazdopadne som velmi rada ze som sla (hoc ma teraz dost trapi moj zdravotny stav, ktory sa po tomto vylete este zhorsil :( )
28.07.2008 - 09:33:34
00
Ahojte,
slová proroka Vlada O. v cieli: "na tento maratón budú na internete rozporuplné reakcie", sa naplnili do bodky.


tomuto nerozumiem, okrem TIME MANAGEMENTu su vsetci so vsetkym spokojni... po rozhovore s Vladom mam pocit, ze myslel (dufal), ze budu ludia nadavat na trat, ale nestalo sa tak...

Naopak, tento jediny problem sa dal ocakavat, ja som mailom organizatora nan upozornil niekolko tyzdnov vopred, po rozhovore s Oldom B. ako spoluorganizatorom celej Serie som sa dozvedel, ze upozornenia sli aj zo strany organizatorov Serie... :(

takze skor taky maly fuck off...

...byt na dlhej tak sa nezdrzim nelichotivych slov. snazili sme sa pustat dlhych, ktori sa pokusali predrat cez "nemotornych" kratkych, ale nie kazdy je ochotny a niekedy aj schopny takejto ohladuplnosti.... :roll: ...


za to pustanie chcem Danke a Greedymu podakovat, cakat v stupli 10 minut s kratkymi bolo "fajn" :evil:


Naposledy upravil Dudo dňa 28.07.2008 - 09:43:49, celkovo upravené 1 krát.

28.07.2008 - 09:34:58
00
Tiez som toho nazoru, ze jedine slabe miesto bol ten spolocny start a prikratky limit na dlhej. Z trate by si mohli brat priklad aj ini organizatori maratonov a mohli by zaradit aspon jeden, co i len 300 metrovy technicky singel na spestrenie po vzore Zvolena. A ako tu uz niekto spomenul - genialne bolo vyznacenie nebezpecnych kamenov v zjazde sprayom, klobuk dole.
28.07.2008 - 09:43:30
00
...chlapci, za každým keď nahliadnem do fóra, tak ma napadne jedina, jedna myšlienka a do teraz som si len vždy zahundral pri compe. Menej bruste klaves compu a viac tocte pedalmi... maratón bol genialny, horský, naročný a výborne pripravený. Ani jeden pretek nemá na štartovom čísle profil, iba zvolen. bezchybné značenie aj po týždni lejakov bolo všetko jasne či v zjazde či na križovatkách. Takto si ja predstavujem dlhu trať horskeho maratónu... veľmi veľká vďaka organizátorom za tvrdú prácu s výborným vysledkom. A že bolo blato to k tomu patrí veď je to šport v prírode... "foristi" navozte si šotolinu a asfalt do klimatizovanej haly a pretekajte... ja som rovnako ako vy, uplne obyčajný, pracujúci amatér a považujem limit za potrebnú vec koli bezpečnosti preteku, aby sa to nezmenilo na nočnú hru s nepríjemným koncom. ešte raz dakujem Vladovi a spol za fantastické dielo a rok určite s radosťou aj keď heslo "pretekať" sa mi po pár km zmenilo na "prežiť"

a ešte odkaz mircovi BB... keď sa ti vidí, že organizácia pretekov je veľmi zárobková záležitosť, keďže už viac krát si prezentoval tento názor, tak sa pokus zorganizovať pretek vo vlastnej, ale ozaj vo vlastne réžii, nie za armádne peniaze. Daj výpoveď v príživnickej organizácii ASR a začni sa živiť organizáciu športových podujatí pre široku verejnosť, keď sa ti to vidí ako výborná možnosť zarábať... Nevyjadruj sa k veciam o ktorých nemáš ponatie, dehonestuješ prácu ľudí, ktorí do toho vložili seba, čas, vlastné peniaze, obetovali na pár mesiacov rodinu, prácu a svoje koníčky... a možes si byť istý, že nie za účelom zarábať! Ale aby si sa mohol isť bicyklovať, nabuduce im pekne poďakuj a výhrady adresuj tam kde sa s nimi može správne naložiť, nie na foré mať pocit kto, kde a ako na tebe zarába... nevšimol som si, že si našiel odvahu tieto hlúposti porozprávať Vladovi Oprenčákovi po pretku, tam je miesto na kritiku...
28.07.2008 - 10:02:33
00
keyboard_arrow_up