Ani jeden pretek nemá na štartovom čísle profil, iba zvolen.


aj vlani na horalovi to bolo podobne...len pre poriadok
28.07.2008 - 10:10:26
00
Ani jeden pretek nemá na štartovom čísle profil, iba zvolen.


Táto vychytávka sa mi veľmi páčila, akurát ma trochu prekvapil ten zub pred koncom, ktorý podľa mňa v profile nie je. Trať pre hobby "bábovky" Vás zrejme nezaujíma ani náhodou, ale neviete náhodou kvôli čomu tento úsek chýbal keď všetko ostatné pomerne presne sedelo?

Prílohy:

bonus.jpg
bonus.jpg 15.7 KiB thumb_up0thumb_down

28.07.2008 - 10:27:44
00
Velmi som nechcel, ale:
maraton ako taký velmi dobrý - ozaj horský so všetkým tak, ako má byť
ALE niektoré nedostatky skoro neodpustiteľné:

1. Zavádzajúca informácia, pravdepodobne organizátora a stave trati
(doteraz sám seba presviedčam, že to nebol úmysel) :-)
2. hromadný štart - NEZMYSELNÉ a ZLÉ rozhodnutie, napríklad cca na
2 km, v prvom terénnom stúpani niekto daleko daleko predo mno
zastal, a ... stáli a tlačili sme všetci - zbytočne a dlho
3. uprednostnenie jazdcov XC ??? PREČO ??? nie je to náhodou
podujatie série cyklomaratón ???
(ak chceme niekoho uprednostnit, NECH SA PÁČI napr. prvých desat z
minulého ročníka, alebo prvých 20 v sérii, alebo prvých 5 v každej
kategórii, TO by sa mi zdalo FÉR, toto rozhodnutie nie, niekto získal
lepšiu pozíciu asi neprávom, aj ked mňa sa to nebude týkať nikdy :P )
4. NEŠTASTNÝ LIMIT (aj ked som išiel strednú), ale po poriadku:
- pravidlá musia byt jasné DOPREDU, minimálne pri prihlasovaní
a môžu sa zmeniť, v prospech startujúcich, nikdy nie pritvrdzovat
podľa TOHO KTO nám prišiel na pretek !!!
(klobúk dole pred výkonom P.K. :shock: ),
"nechodi on v tom lese nejakým vlekom hore kopcom ?? :D "
- ak zvolil organizátor takto nezmyselne a neférovo postavené
pravidlo proti všetkým ostatným, mal by potom (nezmyselne)
zabezpečiť, ABY KAŽDÝ jazdec na dlhej mal napr: po 5. km
informáciu o svojej strate na prvého, dobrá blbosť nie ?
skoro taká AKO to stanovenie limitu v takej podobe ako bolo
5. v súvislosti s bodom 2. zbytočné, nudné a dlhé čakanie na
vyhodnotenie, kedže som mal pred sebou 200 km, nečakal som
načo aj :x na bedni som nebol :P a ležať na tráve ma po hodine a pol
prestalo baviť

na záver, najkrajšia perla, z poľa za mnou, po dlhom "výtlačí" za maringotkou:
"už dlho som sa tak dobre neprešiel v pretekárskom tempe"
28.07.2008 - 10:30:35
00
to frenetik: vyznacena trat je ABSOLUTNY ZAKLAD(za akychkolvek podmienok) o ktorom by sa nemalo vobec diskutovat a nie to prezentovat ako nejaky benefit. Dlha trat je dokonala ak nie je dvojkolova. Netvar sa ako nejaky dobrodinec ze ty organizujes maraton pre dobro bikerov a este na to doplacas. Nikto Ti to nekaze. Za posledne roky stale pribudaju nove a nove maratony. To su vsetci(organizatori) taky hlupy ze utracaju vlastne peniaze pre druhych? Aby bolo jasne, mne je jedno ci je niekto v zisku alebo v strate, ja si platim 350-500 Sk(11,62-16,59Eur) za sluzbu(usporiadanie preteku) a mam pravo ziadat sluzbu na standardnej urovni. Ked bude startovne 0,-Sk potom plati "Darovanemu konovi na zuby nekukaj!"


Naposledy upravil emem dňa 28.07.2008 - 11:06:53, celkovo upravené 1 krát.

28.07.2008 - 10:48:29
00
to fernetik: no comment... :roll:
28.07.2008 - 10:58:27
00

Táto vychytávka sa mi veľmi páčila, akurát ma trochu prekvapil ten zub pred koncom, ktorý podľa mňa v profile nie je. Trať pre hobby "bábovky" Vás zrejme nezaujíma ani náhodou, ale neviete náhodou kvôli čomu tento úsek chýbal keď všetko ostatné pomerne presne sedelo?

netusim. nevyskriabal si sa nahodou niekam kam si nemal? :)
za Mediano mozem potvrdit ze to co zaznamenal moj polar sa na chlp zhoduje s tym co vytlacil organizator na startcislo.
28.07.2008 - 11:01:47
00
... ale ozaj vo vlastne réžii, nie za armádne peniaze. Daj výpoveď v príživnickej organizácii ASR a začni sa živiť organizáciu športových podujatí ...

tak toto sem fakt nepatri... :roll:
28.07.2008 - 11:07:08
00
A že bolo blato to k tomu patrí veď je to šport v prírode... "foristi" navozte si šotolinu a asfalt do klimatizovanej haly a pretekajte...

Pokial som dobre postrehol, staznosti neboli na blato, ale na zavadzajuce info o stave trate pred pretekmi.
S druhou castou citacie si chcel niekoho nastvat, alebo si udobrit? To si si mohol odpustit.
28.07.2008 - 11:22:35
00
netusim. nevyskriabal si sa nahodou niekam kam si nemal? :)


No tvrdiť to nemôžem, ale išiel som podľa pokynov pána v oranžovej veste a videl som pretekára predo mnou, ktorý odbočil rovnako. Mal som zelené číslo, ktoré sa s bielym nedalo pomýliť ani náhodou, skočil mi pomerne razantne do cesty aj keď som išiel +- 45 km/h, odkázal ma na lúku a po pár stovkách metrov mi ďalší usporiadateľ bez náznaku prekvapenia ležérnym kývnutím ruky ukázal že teraz už len táto "lúčka" a som dolu :shock:. Víťaza krátkej som púšťal pred seba až pred vstupom na štadión, takže nemám pocit že som sa zaplietol medzi špičku na MEDIANE.
28.07.2008 - 11:44:45
00
1. nemyslel som len na mirca osobne, čím sa mu ospravedlňujem za označenie jeho osoby, ale aj na mnoho ostatných kritikov...
2. značenie trate by malo byť samozrejmosťou, ale moje skúsenosti so slovenskými pretekmi sú úplne iné a preto mi prišlo dobre za dobré značenie poďakovať.
3. neorganizujem a netvárim sa, že na to doplácam, pomáhal som pri mnohých podobných športových podujatiach. No vyjadrenia tohto typu, citujem: "Skoda len ze sa nemozem zbavit pocitu ze si z tejto akcie chce niekto spravit iba zarobkovu cinnost." určite nepatria do fóra, ale organizátorovi preteku, na to ale už malo kto našiel odvahu. Vidí sa mi to ako veľmi nekorektné voči organizátorom výhlasovať, že je to iba zárobková činnosť...
4. určite je pretekov veľa a každý si môže vybrať, to je výborné
5. Presne ako si spomenul "Aby bolo jasne, mne je jedno ci je niekto v zisku alebo v strate, ja si platim 350-500 Sk(11,62-16,59Eur) za sluzbu(usporiadanie preteku) a mam pravo ziadat sluzbu na standardnej urovni" a máš tu služby na štandartnej úrovni... na slovenské pomery je tu určite vyšší štandart. keby sa stanovili štartovné 30 eur bolo by tu 10 strán "múdrosti" o neúmerne vysokom štartovnom... ťažko je každemu vyhovieť. Rovnako ťažko je vyhovieť traťou, no každý kto zaplatí štartovné sa dobrovoľne prihlásil s plným vedomím toho, čo ho čaká...
6. spoločný štart asi nebolo úplne šťastné riešenie, ostáva veriť, že to o rok vylepšia, vpredu boli nie XC či XM pretekári, ale licenciovaní... bežné na viacerých pretekoch, bolo to súčasťou SP v XM. Ja osobne licenciu nemám.
v štiavnici môžeme spokojne to celé prebrať osobne... budeme mať na to fúru času, celé 4 kolečka... a x pív v cieli...
28.07.2008 - 11:55:24
00
... odkázal ma na lúku a po pár stovkách metrov mi ďalší usporiadateľ bez náznaku prekvapenia ležérnym kývnutím ruky ukázal že teraz už len táto "lúčka" a som dolu :shock:.

To, ze Ta smerovcik odkazal na luku je v poriadku. Ak by si sledoval aj znacenie na stromoch a kamenoch, tak by si zistil, ze si tadial naozaj mal ist - bolo tam znacenie zelenym aj oranzovym sprayom. A ano, po kratuckom vyslape a prejdeni asi 200 metrov si mal odbocit zase dole smerom k asfaltke, ktorou sa k tomu stupaciku prichadzalo od obcerstvovacky. Je pravdepodobne, ze tento kratky vyletik mimo asfalt zaradil organizator na spestrenie (ten zjazd spät smerom k asfaltu vyzeral krasne) a rozhodol sa tak az po vytvoreni profilu kratkej trate a preto ste to v profile nemali.

Mal som zelené číslo, ktoré sa s bielym nedalo pomýliť ani náhodou... Víťaza krátkej som púšťal pred seba až pred vstupom na štadión, takže nemám pocit že som sa zaplietol medzi špičku na MEDIANE.

Tomuto celkom nerozumiem. Dlha trat mala ruzove cislo, stredna biele a kratka zelene. Kedze si siel kratku trat a mal si zelene cislo, preco by si pred seba pustal pri vjazde na stadion dalsieho za sebou a nechal si ho vyhrat? Podla toho ako to pises si siel na prvom mieste a z takeho miesta sa neuhyna druhemu 100 metrov pred cielom. Alebo?
28.07.2008 - 12:33:59
00
Tomuto celkom nerozumiem. Dlha trat mala ruzove cislo, stredna biele a kratka zelene. Kedze si siel kratku trat a mal si zelene cislo, preco by si pred seba pustal pri vjazde na stadion dalsieho za sebou a nechal si ho vyhrat? Podla toho ako to pises si siel na prvom mieste a z takeho miesta sa neuhyna druhemu 100 metrov pred cielom. Alebo?


Jezus on pustil pretekára zo strednej trate takze mu to na umiestneni nic nezmenilo len tak pre poriadok :wink:
Fotky uz vysia niekde ? rad by som ich :shock:
28.07.2008 - 12:45:41
00

Jezus on pustil pretekára zo strednej trate takze mu to na umiestneni nic nezmenilo len tak pre poriadok :wink:
Fotky uz vysia niekde ? rad by som ich :shock:


Moje este nie, ale mozem ta ukludnit, myslim ze tam 1 mas: )
28.07.2008 - 12:50:57
00
To, ze Ta smerovcik odkazal na luku je v poriadku. Ak by si sledoval aj znacenie na stromoch a kamenoch, tak by si zistil, ze si tadial naozaj mal ist - bolo tam znacenie zelenym aj oranzovym sprayom. A ano, po kratuckom vyslape a prejdeni asi 200 metrov si mal odbocit zase dole smerom k asfaltke, ktorou sa k tomu stupaciku prichadzalo od obcerstvovacky. Je pravdepodobne, ze tento kratky vyletik mimo asfalt zaradil organizator na spestrenie (ten zjazd spät smerom k asfaltu vyzeral krasne) a rozhodol sa tak az po vytvoreni profilu kratkej trate a preto ste to v profile nemali.


OK, to s tým výletom na spestrenie znie rozumne (tiež som dával 99 % tomu že je to tajný bonus). Zle som to naformuloval (alebo skôr neúplne), značenie som potom už vnímal, chcel som tým len povedať že zrejme som sa neštveral tam kde som nemal.

Tomuto celkom nerozumiem. Dlha trat mala ruzove cislo, stredna biele a kratka zelene. Kedze si siel kratku trat a mal si zelene cislo, preco by si pred seba pustal pri vjazde na stadion dalsieho za sebou a nechal si ho vyhrat? Podla toho ako to pises si siel na prvom mieste a z takeho miesta sa neuhyna druhemu 100 metrov pred cielom. Alebo?


:D Zase som nechcel robiť zo seba eliťáka, písal som to podľa toho že v cieli dosť veľa ľudí hovorilo o dlhej (BRUTALE), krátkej (MEDIANO) a detskej (ELEMENTARE), takže celé nedorozumenie vychádza z tohto.
28.07.2008 - 12:56:14
00
:D Zase som nechcel robiť zo seba eliťáka, písal som to podľa toho že v cieli dosť veľa ľudí hovorilo o dlhej (BRUTALE), krátkej (MEDIANO) a detskej (ELEMENTARE), takže celé nedorozumenie vychádza z tohto.

jasne, je dlha, kratka a rodiny s detim.
inak velky respekt dvom panom - jeden s detskym vozikom za bikom a druhy dieta v sedacke vzadu - ako prechadzali ten kamenisty usek (hore, dole) v lese pred 1. obcerstvovackou....
28.07.2008 - 13:02:17
00
keyboard_arrow_up