ano, da sa to strihnut na gymes alebo na v. tribec (cez v. tribec na zobor chodia chalani z To a okolia...mliecko a spol.), to som tiez kedysi jazdil, zajazdit si nie je problem a zmerat si sily tiez nie, mozno sa to da aj takym sposobom, ako to robia chalani z fora v BA, viac je v tejto teme:
viewtopic.php?f=7&t=17008
riesit samozrejme tiez nieco mozme, len neviem celkom, co si predstavujes pod XC maratonom...
ano jazdim aj v zime ked je okolo nuly je to ok, ale nemam rad, ked je blato (neviem preco, ale asi preto, ze som bol vlani na horalovi a vo zvolene a tam ho bolo neurekom :-) )a okrem toho, mam dost inych starosti (hlavne v zime), ako kazdy den dve hodiny cistit bike od nanosov blata...vlani som cez vikendy skoro vobec nejazdil a tento rok som si dal zavazok, ze zobor a okolie budem robit cez tyzden a ak bude nejaky volny vikend (co dufam, ze bude), tak sa budem snazit radsej pojazdit nejake ine destinacie...vlastne to som sa snazil aj vlani, ale nevydalo
02.02.2009 - 11:37:59
00
Pekne sa to tu rozbieha, ja len na margo tych kratkych rukavic...mam to 17km len do NR + slapak po lese takze ma to pekne zahrialo, ale pri zjazde som uz dal zimne, neboj "mliecko" :)
takze posledny takyto vyletik 31.1.bol dokopy 62.5 km.
Vidim ze sa tu ohlasuju aj nejaky profici, ja som uplny amater, je to pre mna proste hobby takze aj taky "obycajny" Zobor je fajn cykloturistika.

Andy
02.02.2009 - 19:07:06
00
pokial viem, tak zatial sa sem nikto s profikov neohlasil :-)
z toho strach nemusis mat
02.02.2009 - 19:50:14
00
pokial viem, tak zatial sa sem nikto s profikov neohlasil :-)
z toho strach nemusis mat

Svätá pravda :!: :!: inak ak nekedy uschne konečne a nebude vlhkosť niekde medzi 95-100% na celuzioch tak 5-10 C tak dojdem aj s bandou trasa ( Nitra vlková stanica - Zobor tá z tých lahšich variant potom hreben Zibrica dole potom bud na gýmeš a oponice alebo gýmeš Zlatno a do Solčian.
Ked to bude aktuálne dam vedieť.
Tempo také akurát ani pomalé ani rýchle. Idea vyjazdu ked nejaký asfalt alebo zvažnicu tak jedine do kopca z kopca najlepšie iba chodničky :!:
02.02.2009 - 19:56:30
00
nie je problem, urcite sa dohodneme...apon to raz pojdeme aj opacne :-)
02.02.2009 - 20:15:23
00
No šak pamätaš ako som slintal na hrebeni že by som si to dal rád aj naopak sú tam také hraničné časti ale dúfam že to zvládnem v sedle a zo Zibrice to je pekná striežka to radšej ked bude sucho lebo by mohli nastať nečakané zosuvy pôdy :lol:
02.02.2009 - 20:36:43
00
tusim ste sa naozaj dali na AM :-)
02.02.2009 - 22:00:08
00
No super, pomaly ale isto sa tu nasla nejaka skupinka co by sa dala dokopy... nooo uz len nejaky termin ktory by vyhovoval kazdemu a mozme sliapnut spolocne do pedalov, pomaly zacinam upustat od myslienky maratonu a priklanam sa k pojmu spolocny vyjazd :mrgreen: ale, v ramci nitrianskych studentskych dni sa pokusim zorganizovat nejaky Race na horakoch, ked moze byt volejbal, splav, futbal a neviem co ine sucastou tychto dni taaak nebola by zla disciplina aj zavod na bikoch len ci bude dostatok ucastnikov hehe, budem sa snazit pootravovat ludi na spravnych miestach a na margo CHKO urcite sa da na akciu vybavit vynimka- napr. existuje maraton Slovak Paradise kde pocas neho spristupnuju aj uzavrete rokliny v Slov. raji a takto prikladne vychadzaju cyklistom v ustrety :!: ...
03.02.2009 - 08:38:48
00
Zacinam mat pocit ze tu v NR neexistuje ziaden poriadny cyklista, snad iba CBCB a ja. Vy ostatni si cakajte na sezonu... :!:
06.02.2009 - 11:14:46
00
Jofto nezufaj, ked som sa vcera od teba o 23:00 vydal na svoju 17km cestu domov, videl som jedneho bikera pri rieke...a ked sa otepli povyliezaju vsetci ako muchy :lol:
Inak taky nocny zimny vzduch nema chybu, mali by ste vsetci vytiahnut bicykle a prevetrat pluca.
Zatial asi len my dvaja 8)
06.02.2009 - 15:55:17
00
No ja teda jazdím stále aj v zime ale iba tuna po Tribčí. Do NR to je predsa už pár km a ked je takýto čas aký je tak sa nikomu nechce tam ťahať :wink:
06.02.2009 - 17:30:03
00
Len tak pre informáciu, tento víkend konkrétne v sobotu sme spolu s CBCB alias Andym podnikli 50km výjazd, miestami expedíciu Nitra a okolie, spojený s pokusom o výstup na Pyramídu od Drážoviec po zelenej turistickej značke. Po úmornom bikovaní, tlačení, bikovaní a zase tlačení miestami až v 20 cm pokrývke prašanu sa nám podarilo dopracovať sa až popod lyžiarsku lúku, kde s ohľadom na neskorú hodinu sme sa rozhodli vzdať sa prvotnej myšlienky vyškrabať sa až na vrchol a tak sme zbehli dole myslím po modrej turistickej značke ku liečebáku- tak to bol miestami skutočne drsný zostup s ohľadom na pokrývku snehu a mínusové teploty, (btw Andyho brzdové gumičky dostali mierne zabrať :lol: ). Zároveň to bola snáď jediná časť trasy lesom kde dolu kopcom to šlo samo, v iných úsekoch sa smer dole rovnal výstupu hore, skrátka miesta kde bez snehovej pokrývky človek prefrčí ako s vetrom o preteky tentokrát sme si pekne odmakali. Výsledný dojem bol taký, že to skrátka stálo za to a budúci víkend ak budem-e v poriadku pokúsime sa opätovne o zdolanie nezdolaného. Nech nám mrázik vyštípe oči, riť a vajcia :shock:
Športu zdar a cyklistike zvlášť...
16.02.2009 - 14:13:59
00
jofto zavidim ti a na druhej strane sa uz neviem dockat kedy sa na Zobor mrknem zblizka :D uz aby bolo po snehu...a bajk doma :oops:
18.02.2009 - 21:44:28
00
3lobit momentálne to u mna nieje vôbec závidenia hodné, v pondelok podvečer pri bikovaní v lese som to trocha prepískol a odnieslo si to pravé predkolenie. Tak momentálne relaxujem a čakám kým mi noha odpuchne a opäť osedlám svoju 2kolesovú mrcinu. O to zranenie som si tak trocha neprispôsobením rýchlosti jazdy povahe "vozovky" koledoval :lol: .
P.S: nečakaj na to kým sneh zmizne, práve teraz je to to pravé vzrúšo, že Andy...? :shock:
19.02.2009 - 11:35:05
00
pocas Velkej noci budem v Zlatne. viete mi odporucit nejaku trasu, dve ktore by sa oplatilo prejst? gps nemam, no snad znacenie postaci.. pripadny presun autom do okolia Zlatych Moraviec je mozny..
vopred dakujem ;)
(trasy max. 50-60 km)
19.02.2009 - 13:12:41
00
keyboard_arrow_up