Vecsinou sa pomaha bez odplaty :-) takto je to biznis.
11.08.2021 - 09:03:55
02
Tiez sa mi "paci" ako "pomahaju" to v okoli BA za peniaze po ilegaloch...na brigady a podobne samozrejme ani nahodou, lebo milion dovodov... :puke:
11.08.2021 - 09:22:14
01
bobris napísal:
Vecsinou sa pomaha bez odplaty :-) takto je to biznis.

Ved som ti pomohol bez odplaty na Marhate:)
Je rozdiel ked idem s kamosmi alebo rodinou a ked berem cudzích ludí ktorých nepoznám.
Ja to vidim na manželke, že bezomna nejde nikde. Proste sú ludia čo by chcelí ist no nemaju s kým alebo nevedia kde. Taktiež v rámci výletu sa dá aj poradiť v technike jazdy čo je tiež v cene.
Otázkou ostáva či si za takúto službu dokážu resp chcú zaplatit. V zahraničí to funguje ale iná kúpna cena aj povedomie a viacej cykloturistov. no na Slovensku je to problém hlavne s tým, že kopec sprevádzaní vedie mimo značených cyklotrás a po trialoch. Ďalšia vec je aj, že ty sa staráš o nejaký trail a niekto ti na nom bude zarábať bez pričinenia aby ti pomôhol. Ten kto sprevádza by sa mal aj o tú trasu čo sprevádza starať. V okolí poznám aj iné miesta no môj výlet ide po oficiálnej cyklotrase. Sám som zvedavý a spýtam ako toto chcú riešiť do budúcnosti.
11.08.2021 - 10:01:22
00
Nestastne si tam pridal tu vetu o pomoci. Kedysi sa to volalo spolocny vyjazd. Takyto druh sluzby nie je zly napad, ja by som nato nemal nervy, posledny urcuje tempo.
11.08.2021 - 10:30:46
01
A dufam ze tu kolonu prevedies cez trail nech sa vyjazdi :-)
11.08.2021 - 10:31:36
02
Vzhladom ktomu ze jazdím s manzelkou a deckami tiež si neviem predstaviť ak by som mal takto jazdit este aj s cudzími na úkor nich a este aj tempom technikou prispôsobenej skupine aj ked je to finačne ohodnotené ale cas s rodinou je viacej. Ak by takéto výjazdy boli len občas resp toto je vlastne prvý po takmer roku čo som tam zaregistrovany, tak by sa to dalo. chcel by som aj marhat ale budem sa musiet prispôsobiť skupine. Ale pre istotu idem dnes hore niečo porobit lebo to zase nevyzerá ako chcem tak sa môžeš pridat:)
11.08.2021 - 10:49:31
00
Nie som uplne fit takze nabuduce, chcem to este posledny krat pokosit snad uz nebude potom treba.
11.08.2021 - 11:03:37
00
double: takto sa zacina s vyjazdami po zvazniciach :lol:
11.08.2021 - 11:16:50
00
Mne to pride cele mimo robit sprievodcu po trailoch,ktore si nejaka particka lokalov,to je jedno kde vystavala a chodi sa tam o to starat.A ja by som mal takto ist s nejakymi mantakmi,co zaplatia 25 evri!!! za vyjazd im to ist likvidovat?Nikdy!Hanbil by som sa jak pes.
11.08.2021 - 11:21:57
00
Ale vsak toto neni pripad doubleho :) .. proste normalny sprievodca po horach. Doteraz boli sprievodcovia po pamatikach/hradoch, atd. .. tak uz aj hrebeni :)
Ak by bol zaujem, moze byt aj sprievodca nosenim .. napr. po Martinskych holiach v cucoriedkovisku :lol: ... tam moze byt kvakob :D

Inak prizivovanie sa na inych je zial bezna praktika a co sa tyka trailov, tak to zacalo svojh casu uz na Cerove drahe v BA, kedy sa tam prizivili organizatori Stupavskeho maratonu :) Po poniceni blbych usekov, ktore slubili opravit, ani pes nestekol. Ostatne, ani faborky po sebe nie su nikdy schopny pozberat.
11.08.2021 - 11:59:04
00
pozor ja mam cyklotrasu a ked sa pôjdu traily tak mam tam aj ja nejaku robotu. Všetko v ramci prvého pásma ochrany. Ty tiež jazdíš drahu a furt sa tam hádate kto čo robí:) Zase ak ti tam prejde skupinka 8 ludí raz za čas tak neviem či ti to nejak poničia. Ale na Slovensku je malo tolerancie a viac napádania. Diskutujeme tu, či mam alebo nemám zobrat ľudí pritom včera som bol prejst ten hreben a minimalne 500m až nie viac je tam zničeného hrebena od lkt na dvoch miestach. Riešime malé veci pritom veľký hráči s veľa peniazmi ovelaviac zasahujú do krajiny. Ako sa obmedzila alebo má obmedzit tazba v NP tak prvý stupen ochrany doslova klčujú.
11.08.2021 - 12:11:56
00
Vo vseobecnosti - sprievodcovstvo za uplatu je uplne OK (dokonca ziaduce pre rozvoj cyklistiky a rekreacnych sluzieb) - po legalnych trasach. :) Pri ilegalnych, hlavne v oblastiach, kde podla zakona nemas na bicykli co robit, to rozhodne OK nebude.
11.08.2021 - 12:50:59
00
mame malo ludi v lesoch?
a osobne mam s monohopocetnymi skupinami kde je rozdielna vykonnost a su roztahane osobny problem
11.08.2021 - 13:36:33
00
Radsej 100 roztahanych ludi, ako jeden polovnik strielaju po turistoch .. v lesoch sa da vzdy najst kludne miesto, ale polovnici su vsade .. zial, cochvila nebude problem ani ludia, ani polovnik , ale sukromny pozemok. Zatial stale plati povodny sposob .. uvidime dokedy. Az potom to zacne :)
11.08.2021 - 13:44:34
00
dam to aj sem
z PN je moznost cez vikendy vyuzit cyklobus smer Brezova p. B.
https://www.krajzazitkov.sk/sk/cyklovylety/cyklobusom-do-karpat
31.08.2021 - 20:38:59
10
keyboard_arrow_up