Coze? To je kusok nad hlavnou cestou?
07.02.2020 - 20:25:26
00
Ano kusok nad hlavnou.Ale dival som a bolo to presne 30.12 ..tak snad to uz odvtedy spravili.. :)
07.02.2020 - 20:38:45
00
Tak je to uz prejazdne, robili tam most. Fodorka v pohode prejazdna, ale miestami blato od vyjazdu lesnej techniky. Na gilianku ked je takto zamrznute v pohode, no ked bude oteplenie alebo po dazdi zas to tam bude na hovno, v okoli odbocky na tlstu horu kopec blata, zas nebude dovod tade ist, pritom je to taky pekny okruh...
08.02.2020 - 09:17:37
00
mne dnes rano nechcel pobrat zaludok ranajky tak som sa dostal na bike az poobede - siel som nakoniec len cestnu pohodu do Tr. Teplic.
ziletkari musia mat z Machnaca strasnu "radost" - cisty masaker - ako cesta na druzstvo. a to som mal 2,35 gumy aj ked prifuknute ale otras.
no myslim ze by tam mal byt v dohladnej dobe novy povrch - Tepla - Teplice uz je hotovy. mali by pokracovat az po Dezerice.
08.02.2020 - 17:38:17
00
Kenai napísal:
Parada, len radim velmi rychlo prerobit uchytenie lanka zo skrutkovacich svoriek na krimplovacie. https://www.pavlinek.cz/al-ovalna-objimka-w/

Sikovnici ucite dokazu rychlo rozobrat aby si pozicali naradie na domov a este aj na to pouziju prilozene nastroje. To by bola velka skoda. Tiez az sa bude skracovat zavitova tyc, aspon dve by som privaril o maticu. Len pre istotu.


neskora rada, tie stojany tam asi dlho nevydrzali. Ostali len betonove podstavce. Odobne som ich tam nikdy nevidel takze tipujem, ze dostali nohy chvilu po instalacii, alebo ich odstranili majitelia, to uz neviem. Ale je to skoda :(
15.02.2020 - 14:58:44
00
robo96 napísal:
neskora rada, tie stojany tam asi dlho nevydrzali. Ostali len betonove podstavce. Odobne som ich tam nikdy nevidel takze tipujem, ze dostali nohy chvilu po instalacii, alebo ich odstranili majitelia, to uz neviem. Ale je to skoda :(


Prečítaj si pár príspevkov späť Matej to tam objasnil
15.02.2020 - 18:46:48
00
bezotn Nevidim. Okrem prispevku, ze budu riesit tie dlhe zavitove tyce sa nikde nepise o tom, ze stojany su prec. ale mozno som uz slepy. :)
17.02.2020 - 09:51:22
00
Stojany sme museli demontovať :^) ...robili sme si ich sami, resp. svojpomocne(nápad, dizajn, konštrukcia, výroba). Samozrejme sme čerpali inšpiráciu z googlu...a to sa nám vypomstilo ...ozvala sa nám totiž firma, čo má na podobné stojany európsky patent, s tým, že sme porušili autorské práva, a pokiaľ ich nedemontujeme, hrozili nám žalobou. Po porade s patentovým úradom a právnikmi, sme sa teda rozhodli ich demontovať a komplet prekopať dizajn, tak aby sme ten ich patent obišli a predišli problémom. Samých nás to riadne štve, zvlášť, keď je takéto počasie. Nový dizajn/verziu máme hotový, čakáme momentálne, kým si na to nájdu čas vo firme, kde nám vyrábali aj predošlú verziu. Takže asi toľko k tomu...snáď to bude stačiť na vysvetlenie :)
17.02.2020 - 13:54:32
012
To je presne to, na com nasa covilizacia skape. Nie aby podporili snahu nikoho pomoct verejnosti z vlastnych obmedzenych zdrojov, to nie, ale sudit sa, ze sa nieco podoba na ich patent, to ano. Mali vam tie originalne poslat zdarma a byt radi, ze im robite reklamu. Ako je vobec moze ze si nikto patentuje nico co ide skopirovat obycajym hladanim fotiek na nete. O ktoru firmu prosim ide, pripisem do sukromneho blacklistu.
17.02.2020 - 18:35:38
02
A nezda sa ti to co pises pritiahnute za vlasy? Zober si ze nieco vymyslis, navrhnes, spravis potrebne skusky, atesty, certifikaty, poskytujes predaj, servis, zaruku, a niekto si to len tak podla fotky opajcne a vyrobi, bez ziadnych vedlajsich nakladov? Ako by si sa ty citil ako predajca, resp. vyrobca? Len tak by si to potom zadarmo rozdaval??
17.02.2020 - 18:47:18
00
Jaiub Treba rozlisovat co si patentuje. Ak ma niekto patent na novy pohon, molekulu na liecbu choroby XY, alebo novy procesor... OK. Ale patnetovat plechovu skrinu s jedinym pohybliviym kusom co je pumpa a aj ta je mimo patent? To je ako ked si moj znamy patentoval obchodnu znacnu Colt na Slovensku este pred vstupom do EU (nebolo ujednotene patenty medzinartodne) a nikto tu nemohol pod tym nazvo nic predavat 10 rokov. Urimne chcme vidiet tie hodiny vyvoja co tomu predmetna firma venovala, ked sa to da opajcnut z nejakej fotky. Keby boli chalani dostatocne bezcharakterni, mali si to dat vyrobit v cine a mohla by dotycna firma ist nahanat cianana.
17.02.2020 - 19:27:45
02
Doplatili sme na našu naivitu a neskúsenosť, nejaké kšeftovanie sme v pláne nemali(Jaiub :) ) , a zároveň, môžem uistiť, že na ich stojany sa naše ponášali iba čo sa týka dizajnu, ani jeden rozmer, ani použitý materiál a konštrukcia nebola okopírovaná, žiaľ, resp. napriek tomu,, ten patent je značne univerzálny. Zo strany dotknutej firmy bol návrh, že by nám predali ich stojany z 20% zľavou, čo však pre nás ako o.z. s naším rozpočtom bolo nereálne. A s uchádzaním o nejaké dotácie nemáme dobré skúsenosti. Takže ako som písal, v spolupráci s patentovým úradom, sme sa rozhodli pre kompletnú zmenu dizajnu a snáď to čoskoro dotiahneme úspešne do konca. Je nám akorát ľúto, že sme zbytočne okolo toho narobili taký humbuk....asi by som to týmto uzavrel a už to tu zbytočne nespamoval...keď to definitívne dotiahneme, isto budeme informovať.
17.02.2020 - 20:11:21
03
chcelo by to nejakého bieleho koňa, čo by vám podpísal kúpnu zmluvu s dodatkom, že je stojany povinný zošrotovať a napriek tomu by ich umiestnil naspäť, aspoň pokiaľ nebudú hotové nové ;)
17.02.2020 - 20:27:07
02
Ale vazne, ak to mate srotovat, ja by som jeden uzivil. Je vobec nejaka moznost ako by to dokazali spojit s vami ak by ho tu vobec niekedy nikto nasiel. Bol by na skromnom pozemku v podstate za plotom. Dostanu sa tam len ludia co vlastnia pozemky v urbari.
17.02.2020 - 21:35:36
01
Podstatne je ze ich neukradli, ako som sa obaval. Aj ked nerozumiem ako sa to k tej firme dostalo a ako moze hrozit sudmi. Nejedna sa o predaj toho produktu ani kopiu 1:1. To by mohli dalsie firmy zalovat polovicu domacich kutilov, co si vyrobili nieco sami doma na zaklade predlohy. Tak ci onak, drzim palce.
18.02.2020 - 09:32:04
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up