inak bacha na peknu jamu co vykopali na ceste medzi
racou a krasnanmi vo viniciach, esteze som
isiel za svetla a predomnou isiel dalsi cyklista,
ktory uz schadzal z biku :tmi:
24.09.2012 - 22:56:39
00
ale veď jasné,že žiaden kamión tam nebol...to mi chce niekto povedať,že keď niekto zrazí medveďa,že normálne ide ďalej? Veď už len kvôli poistke to musia fízli spísať.
24.09.2012 - 23:23:18
00
http://brno.idnes.cz/po-breclavsku-se-toula-medved-v-nedeli-ho-spatrili-u-tynce-pmv-/brno-zpravy.aspx?c=A120924_112910_brno-zpravy_bor
Informace o výskytu medvěda u Týnce zároveň vyvrátila zprávy o tom, že ho v sobotu v noci zabil kamion na dálnici D2 nedaleko obce Moravský Svatý Ján na Slovensku.

V tomto případě se jednalo o jiné zvíře, které náklaďák doslova rozpůlil. Část zůstala po nehodě na místě, kus medvěda ale byl na kamionu zachycený a dojel až do Protivína. Tam odpadl. Převzali si ho pracovníci tamního střediska správy a údržby dálnic.
24.09.2012 - 23:45:32
00
craobs :D
bonito - kde je ta jama presne? + nespoliehaj sa na to ze uz mozes ist do karpat, lebo mozno je grizzliov viac :) inak ak by tam niekde bol medved, tak ho iste prilaka vona hodov v PK a SJ

ak by predsa bol len jeden maco, t.j. zabity na D2, tak tymto padom aspon zlyhal zamer "flintosov" na obmedzenie pohybu turistov a cyklistov v malych karpatoch
24.09.2012 - 23:52:41
00
no počkaj,jedného videli v stupave a ďalšieho ten malý chlapec v kuchyni takže ešte tak dva kusy sa tu niekde potulujú. :hug: :hug:
takže hor sa do pátrania. :lol:
24.09.2012 - 23:56:52
00
no jeden može byť ten rozflákaný na dialnici ktorý zpolovice ostal na SVK a druhý je aktálne na výlete v Čechách..
25.09.2012 - 00:54:01
00
Len ten moravský nebude asi náš karpatský a možno ani ten zrazený nebol náš,ale nejaký iný jeho spolucestovateľ.
Je ink zaujímavé,že toho moravského už videlo niekolko ludí,ale toho nášho len jeden a aj to pred mesiacom.
25.09.2012 - 01:02:34
00
tak otázka je kolko sa u "nás" zdržal.. okrem toho MK sú trochu kopce, lesy, nejaký ten vojenský obvod kde tolko ludí nechodí.. na južnej morave nemáš nič také.. a nezbadaj medveďa na pooranom poli :D
25.09.2012 - 02:03:37
00
iste to je jasné,že moravská nížina je niečo iné ako karpaty,ale karpaty zas nie su tatry ani fatra.Kludne aj tento sa sem mohol dostať z javorníkov potom biele odtial šup na víno na moravu a druhý sa oddelil potom na vinobranie do jura a s pokazeným žalúdkom sa šiel vygrcať k ceste a tam skončil.
25.09.2012 - 02:12:24
00
Dnes som pri vychutnavani si kludu v lese bol neprijemne vyruseny polovnikmi, schytal som to za niekoho ineho :D .. v podstate sme sa rozisli v dobrom, aj ked som skoro dostal po hube /som trval na niecom - opravnene/, ale z pokecu vzisla jedna vec, na ktoru som nevedel vecne argumentovat /este slo aj o lesne cesty, tam sice mali pravdu, ale s tym v polovnom state nic nespravim/. O co slo .. bolo mi povedane, ze sa nachadzam na uzemi lesa, ktore patri mestu Sv. Jur a je to sukromny majetok, a pokial by dali na zaciatok tabulku zakaz vstupu, sukromny majetok, nikto by tam nemohol. Ovsem sukromny majetok ked ide o lesny pozemok ma trochu ine pravidla, plus neviem ako moze byt sukromny majetok, ked ide o mesto /to sa podla mna vylucuje/. Toto by som potreboval , ak by niekto vedel presne podla zakona vysvetlit skutkovu podstatu. Inak celkom rozumne sme podebatovali, suhlasim s nimi, ze vsade je kopec dementov, ktory sa nehanbia rozlozit ohen v suchom lese /takto niekto podpalil minule Vajnorsku dolinu, ci co to bolo/. Ale zas som sa pobavil na temu medvede .. nieze by som nesuhlasil s tym, co som pocul, dokonca v mnohych pripadoch musim suhlasit, ale je to aj tak fun. Podotykam, ze :hug: v MK sa nebojim, pretoze domaci som ja, mam moralnu prevahu :muscle: .
25.09.2012 - 19:37:13
00
čo sa týka práva vstupu do lesa tak nikto ti nemôže obmedziť pohyb v lese platí tzv. tereziánsky systém,že bez ohľadu na vlastníctvo lesa ti nikto nemôže obmedziť vstup do lesa,to može len príslušný štátny lesný úrad na žiadosť majiteľa lesa a len na dobu nevyhnutne potrebnú napríklad pokiaľ ide o ťažbu lesa,prípadne nutný odstrel zveri,alebo nebezpečnestvo požiaru...neexistuje,že niekto si svojvolne dá niekde tabulu,že toto je môj les a ty tam nemáš vstup.zákon o lesoch je v tomto úplne jasný a presný ja sa čudujem,že takúto základnú vec neovládaš po rokoch jazdenia v lese. :tmi:


http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-lesoch/

povinne prečítať par.30
využívanie lesov verejnosťou


Naposledy upravil triki dňa 25.09.2012 - 20:14:39, celkovo upravené 1 krát.

25.09.2012 - 19:47:17
00
vojensky priestor je potom specificky druh lesneho uzemia, kde ten zakaz plati ?
25.09.2012 - 19:52:14
00
využívanie lesov verejnosťou sa nevzťahuje na vojenské lesy. par.30,odsek 2.lesného zákona.
25.09.2012 - 19:56:46
00
Triki s tým rozhodnutím lesného úradu o obmedzení využívania lesov máš pravdu.
25.09.2012 - 20:21:40
00
triki: ano, to som potreboval. Dakujem. Paragrafy a zakony v hlave nenosim /ovladam to orientacne/. Doporucujem Ti ale navstivit sukromnu oboru Balunky a pozadovat po majitelovi volny prechod po lesnych pozemkoch, ktore tam ma ohradene. Potom sa mozme porozpravat o vyuzivani lesa verejnostou :)

ps: p.31)g by si malo poriadne precitat vela ludi a cyklistov.
25.09.2012 - 20:27:37
00
keyboard_arrow_up