ako je to s prechodmi Hubalova, Skalka? je na Skalke este stale diera nalavo od rebrika?
23.12.2014 - 13:05:37
00
no pre mna za mna nech stavaju, ale nie stylom ze tu 100m,potom prechod, potom 50m, potom kusok chodnik pomiesany s chodcami, dalsi prechod atd... a potom ta budu buzerovat ze nejdes po cyklo ale po ceste
23.12.2014 - 13:05:55
03
Hrebenovka od BK po Babu by mala byt dnesnym dnom cela prejazdna. Okrem bezkarov ju cistili aj turisti, bezci a lesnici. O ucasti cyklistov z mtbiker sme nepoculi, ale radi im dame kredit ak niekde pracovali aj oni (vieme o ucasti cyklistov/bezkarov, napriklad z Cykloklubu Sv. Jur). Na stranke https://www.nabezky.sk/node/12086 su aktualizacie situacie tykajucej sa kalamity a mapa zobrazujuca sucasny stav. Este treba vycistit usek 3KK - zvaznica pod Somarom a pravdepodobne aj cesty nad Zoskou. Ak zorganizujete brigadu, dajte vediet - radi pomozeme.


Bolo by dobre o takejto čistiacej akcii dať info vopred aj sem,určite by sa nejaký cyklisti pridali :)
Tá správa o prejazdnosti B.Kríž - Baba po hrebeni nie je celkom presná-ak teda myslíme červenú TZ , tá je ako-tak odprataná,ale cca 100 metrov od odbočky na obchádzku pod Somárom koniec,ďalej je to úplne kalamitne zapadané-neprejazdné.Zelená z Kozieho chrbáta smer Prepadlé sa dá,ale treba pár krát prenášať cez stromy.Modrá TZ smer Skala z Prepadlého o.k. v stúpaní lepkavé blatko.
Sanžil som sa dnes na Somára dostať,ale v tom sedle cca 500 metrov pred som to vzdal,nedalo sa-tak som to šupol doľava cez VO smer Skala ...
pár foto č.1 bahno na červenej kúsok od B.Kríža
foto 2. 3 . 4. a 5. červená pred Somárom
foto 6. úniková cesta :^)
foto 7. to je jasné že kde ...

Prílohy:

PC230007.JPG
PC230007.JPG 463.31 KiB thumb_up0thumb_down

PC230001.JPG
PC230001.JPG 447.33 KiB thumb_up0thumb_down

PC230002.JPG
PC230002.JPG 449.67 KiB thumb_up0thumb_down

PC230003.JPG
PC230003.JPG 458.79 KiB thumb_up0thumb_down

PC230004.JPG
PC230004.JPG 442.41 KiB thumb_up0thumb_down

PC230005.JPG
PC230005.JPG 449.96 KiB thumb_up0thumb_down

PC230006.JPG
PC230006.JPG 449.39 KiB thumb_up0thumb_down

23.12.2014 - 16:54:37
03
Dano5
1. Co sa organizovania brigad tyka tak a) uz som ludi na mtbiker fore vyzyval; b) bezkari nemaju na organizovanie brigad monopol :-) Ale dalsie brigady chystame po vianociach, len ma celkom nebavi informovat x web portalov a y facebookovskych skupin. (Pomohlo by ak by mtbiker dokazal konzumovat rss feeds a uverejnovat ich v nejakom fore.) Dnes som presiel trasu Baba - Cermak a hlavne medzi sedlom pod Skalnatou a Cermakom je to humus. Poinformujem o tom v clanku o stave odstranovania kalamity ktory citujem v mojom predoslom prispevku.
2. Mozno som zle pochopil ktory usek vlastne nasi kolegovia v nedelu ocistili - myslel som, ze od Kozieho chrbta cerveno znacenu trasu az na vrchol Somara. Ty - zda sa - tvrdis ze len cast toho useku bola priechodna. Bolo to aspon ciste po odbocku doprava na zvaznicu popod Somar? Ak ocisteny usek pokracoval vyssie od toho bodu, aka bola jeho dlzka?

Co sa tyka blata v blizkosti BK tak o tom pise aj kolega v clanku ktory citujem. Cely usek medzi BK a Salasom (a aj ine useky na trase Baba -BK) je dost biedne odvodnovany a ked tam vlezie LKT-cko tak je z toho takyto marazmus. Z casu na cas na hreben musia ist lesnici kvoli tazbe, alebo preto, aby odstranili kalamitne drevo, cize za daneho stavu ked sa lesy pouzivaju na hospodarske ucely si budeme bud musiet na taketo problemy zvyknut, alebo odvodnovat a spevnovat cesty. Ja hlasujem za druhu alternativu a ak bude dost ludi ktori maju podobny nazor, tak s tym dokazeme nieco urobit.
23.12.2014 - 18:24:12
01
červená je odprataná od Kozieho chrbáta smer Somár,ale ako som písal tak cca 100 metrov od odbočky-obchádzky pod Somárom koniec,tá odbočka-obchádzka doprava bola zdá sa priechodná,aspoň čo som videl pár desiatok metrov
23.12.2014 - 19:36:33
00
neviete v akom stave je znacka od castej smerom cerveny kamen -> cermakova luka -> hubalova -> skalka -> sklenna huta -> casta?
23.12.2014 - 20:22:40
00
ivan.p cermak cez gajdosa na hubalovu zabudni :-( .... alternativa je obist cermaka .... na Zosku, okolo stareho cintorina po zvaznici az na Hubalovu
23.12.2014 - 20:31:18
00
Tesak vdaka za info. asi teda pojdem inam :)
23.12.2014 - 21:16:37
00
ivan.p ked si z TT, ber sa smerom Smolenice, Majdan, Jahodnik, Klokoc ............ tam je vsetko zjazdne v pohode
23.12.2014 - 21:35:59
00
jj, viem, idem tam, len chcel som si pojazdit aj ine lokality.
23.12.2014 - 21:36:37
00
chcelo by to skor od Figara do mesta/Ruzinova a nie toto, ci ako to vidite domaci?
http://bratislava.dnes24.sk/v-raci-by-mala-v-buducnosti-vzniknut-dvojkilometrova-cyklotrasa-193720


toto je ta rozbita cyklotrasa, co vedie od miesta kde konci zjazd z Peknej cesty, az k ceste v Raci ktora sa napaja na Knizkovu dolinu a dalej na kruhac pod BK.
je celkom fajn ze to vyasfaltuju, aj ked MTB bajkerovi to moze byt uplne jedno. jedine co sa zmeni je, ze sa tam potom bude pohybovat viac pesiakov a psickarov (akoby ich hladky asfalt nejako pritahoval, tak ako to bolo v lete napriklad na Jurave), a tiez asi aj korculiarov a mozno aj skatebordistov a longbordistov, ktori sa tam budu spustat z kopca
23.12.2014 - 22:05:41
01
ja som chcel ist dnes poobede na Babu po cervenej, no nebolo to bohvieco |(
po Somara v pohode, blato ale inak vycistene (dakujem mockrat bezkarom a turistom), avsak ked som presiel ten kopcek pred Somarom, tak zacalo peklo - tam to nikto necistil, a da sa to prejst len s bajkom na ramene. ja som to teraz tiez necistil, lebo uz sa zmrakalo, a bol som rad ze som sa vobec pretrtkal spojkou na obchadzku. ta spojka je tiez nepriechodna. zvysok trasy na 3KK som teda siel po obchadzke Somara a dalej po tamojsej sirokej polovnickej ceste az na asfaltku.
Kedze uz bola tma, tak sa mi uz nechcelo ist dalej na Babu, tak vam bohuzial neviem povedat ako to tam vyzera :( isiel som potom len po zltej cez Slnecne udolie a potom nahor na modru znacku a dole do Pezinka.
Zlta znacka je uplne v pohode, ani moc blata tam nebolo; modra je tiez ok, len nizsie je trochu rozbita od traktora.
no nic, aj ked som nedal Babu, tak na to ze je 23.12. to bol celkom slusny pojazd.
fakt dakujem tym ludom co to cistili. na tom bezkarskom fore pisu ze to bola kalamita desatrocia :( vsade v lese su polamane stromy.

edit:
....
2. Mozno som zle pochopil ktory usek vlastne nasi kolegovia v nedelu ocistili - myslel som, ze od Kozieho chrbta cerveno znacenu trasu az na vrchol Somara. Ty - zda sa - tvrdis ze len cast toho useku bola priechodna. Bolo to aspon ciste po odbocku doprava na zvaznicu popod Somar? Ak ocisteny usek pokracoval vyssie od toho bodu, aka bola jeho dlzka?


na tej stranke bolo vcera napisane, ze ocistena bola len obchadzka Somara, co je logicke lebo prave tadial vedie bezkarska trasa. aj tak sa vsak dalo vyjst na prvy kopcek, zrejme aj tam ste chvilu popracovali. ja som chcel ist na somar, tak som siel tadial, no netusil som ze v tej oblasti to bolo az take zle :/
potom v zjazdiku som hodil tigra na kuse pna skrytom pod listim a tam potom skoncila aj vycistena trasa.
odbocka doprava je na tom velmi zle, preto som prekvapeny, ze odbocka dolava do VO, ako siel Dano, bola ok.
23.12.2014 - 22:19:53
00
v dnesnom uzasnom pocasi :sun: dala nasa Casta Bikers Crew lahky chill out vyjazd - Pilansky rybnik ..... 20km, 15AVG, .. na moje pocudovanie, vela bajkerov v nasom rajone :rock: .... dvaja nas predbiehali (priznajte sa, kto to bol?!), dalsi v smrtkovom outfite pri papiernicke a jeden cestak na Pile.... zakoncenie 5x :d: Jagermeister v Castovskom senku :-).... stastne a vesele priatelia

Prílohy:

IMAG0001.jpg
IMAG0001.jpg 104.83 KiB thumb_up0thumb_down

24.12.2014 - 14:06:44
04
ste dobra parta, skoda ze to mam k vam tak daleko
24.12.2014 - 14:09:59
01
iron.hide neboj, na jar/leto zorganizujem nejaku bikers session tu u nas.... aj vyjazd aby bol, aj nejaky :d: alebo :beer: si doprajeme :lol:
24.12.2014 - 14:13:28
00
keyboard_arrow_up